چرا سگ غذا نمیخورد؟
دلایل کم اشتهایی سگ ها چیست و چکار میتوان کرد
 
اولین کار هایی که بعد از اوردن توله سگ به خانه باید کرد
در این مطلب در مورد کار های اولیه بعد از اوردن سگتون صحبت میکنیم.
 
آیا گربه ها به انسان حمله میکنند؟
در این مطلب میخواهیم به این بپردازیم که آیا گربه ها به انسان حمله میکنند یا نه.
 
سخت تر شدن قوانین برای فروش توله سگ و گربه
ویلز- بریتانیا قوانین برای فروشنده های رسمی و مجاز سختگیرانه تر شده و آنها دیگر مجاز به فروش توله هایی که خود در آن مرکزِ نگهداری پرورش نداده اند و یا مادرِ آن توله در آن مرکز نباشد، نیستند.
 
مسابقه ای جذاب در اندازه المپیک
شور و ذوق و هیجان رو می تونید در این فیلم و در این مسابقه ببینید.
 
آیا به سگ میوه بدهیم؟
در این مطلب به این میپردازیم که چه میوه و سبزیجاتی میتونیم به سگ ها بدهیم
 
این سگ کرونا را تشخیص می دهد!
"کبرا" از نژاد بلژین شپرد به تازگی در فرودگاه میامی امریکا مشغول به کار شده و برای تشخیص ویروس کرونا به کارمندان این فرودگاه کمک می کند. این سگ با توجه به آموزش هایی که دیده می تواند از بوی بدن یا تنفس افراد تشخیص دهد که آیا او به ویروس کرونا آلوده است یا خیر.
 
پیوستن سرباز و سگ زخمی اش پس از دریافت نشان شجاعت
سرباز امریکایی به نام Alec Alcoser که در افغانستان خدمت می کرد روزی به همراه سگ نظامی اش در خیابان گشت زنی می کرد که ناگهان صدای انفجار مهیبی را از فاصله ای نزدیک شنید و تمام آنچه که پس از آن به خاطر داشت درد فراوان بود سگ ژرمن 8 ساله اش هم که آسیب دیده بود در کنار او بود.
 
۴ اصل مهم در تربیت سگ های گارد و نگهبان
آموزش و تربیت سگهای گارد یکی از پرچالش ترین آموزش هاست که اگر به صورت درست و اصولی انجام نشود میتواند فاجعه به بار بیاورد.
 
چگونه هوش سگمون رو به چالش بکشیم
در این مطلب میخواهیم از سگتون یک تست هوش بگیریم.
 
آیا میتونیم به سگمون استخوان بدیم
سگ ها عاشق استخوان هستند ولی آیا امنه که به سگمون استخوان بدهیم.
 
گروه خونی سگ ها و گربه ها
آیا شما از نوع گروه خونی حیوان خانگی تان اطلاع دارید؟ باید بدانید که دانستن گروه خونی سگ یا گربه تان می تواند نقش بسیار مهمی در سلامت و حیات او داشته باشد. ممکن است حیوان شما در موقعیتی قرار بگیرد که احتیاج به تزریق خون داشته باشد. خوشبختانه در علم دامپزشکی روش هایی برای شناسایی گروه خونی حیوان وجود دارد.
 
چجوری به سگتون آموزش بدید که گاز نگیره
در این ویدیو نشان میدهیم که چجوری به سگتون آموزش بدید که گاز نگیره.
 
بانک غذای حیوانات در کانادا
مؤسسۀ غیرانتفاعی دفاع از حقوق حیوانات بریتیش کلمبیای کانادا (BC SPCA) به منظور غذا رسانی به سگ ها و گربه ها بانک غذای حیوانات را افتتاح کرده است.
 
جرایم جدید جنایی برای سگ ربایی
انگلستان – به زودی با تصویب قانون جدید دزدیدن حیوان خانگی جرمی معادل دزدی اسباب و لوازم خانه خواهد داشت. دستورالعمل ها و قوانین مربوط به مجازات هنوز نهایی نشده اند اما طبق گزارشات تا 5 سال زندان را به دنبال دارد.
 
چگونه جلوی پارس سگ رو بگیریم
اگر به غریبه ای پارس میکنه بهش انگیزه ندید که ادامه بدهد
 
سگ وفادار صاحبش را از چنگال خرس وحشی نجات داد
سگی وفادار در حمله خرس وحشی به خانه صاحبش برای نجات جان خانواده با جثه ریز خود واکنشی فداکارانه از خود نشان داد و توانست قهرمان این خانواده شود.
 
خواب آلود ترین سگ دنیا
این سگ عجیب، خواب آلود ترین سگ دنیاست اون تو هر جایی که گیر میاره میخوابه ولی فقط یک چیز اون رو بیدار میکنه...
 
احترام به حیوانات با هر اعتقادی
کار خوب، خوبه / کار بد، بده / لازم نیست که دین یا مذهب یا اعتقاد خاصی داشته باشی تا
 
مجازات برای مردی که سگ آزاری کرده بود
الکساندر فیلیپ بوید از شهر دارتفورد انگلیس به دلیل حیوان آزاری که در حق سگ سالخورده اش کرده بود، مجرم شناخته شد و به 12 هفته کار در زندان، جریمۀ 500 پوندی و 2 سال حبس تعلیقی محکوم شد. او همچنین تا 5 سال مجاز به نگهداری از هیچ سگی نیست.
 
شنا برای نجات یافتن
سگی در واشنگتن در کانال آبی که عرضش 600 متر بوده و با سرعت، آب ازش رد میشده، شنا میکنه و کسانی که دیده بودنش گزارش میدهند و اون رو نجاتش میدند و دامپزشکان در حین معاینه متوجه میشوند که او سنگ مثانه هم دارد.
 
سگ قهرمان پس از 6 سال اهدای خون بازنشست شد!
سگ نژاد گریهاوند که خون کمیابش را به مدت 6 سال برای نجات جان 88 سگ دیگر اهدا می کرد بازنشست شد.
 
هفت پیشنهاد برای تربیت جای دستشویی سگ
در این ویدیو درباره آموزش محل دستشویی سگ یک سری آموزش و پیشنهاداتی به شما داده میشود.
 
اولین مسابقات پارالمپیک حیوانات خانگی
برای اولین بار مسابقات پارالمپیک حیوانات خانگی در انگلیس برگزار شد. تمامی سگ هایی که در این مسابقه حضور داشتند به نوعی ناتوانی جسمانی اعم از نابینایی، ناشنوایی و یا قطع عضو داشتند.
 
نحوۀ صحیح خواندن برچسب روی مواد غذایی حیوانات خانگی
برای اغلب صاحبین حیوان خانگی آنها عضوی از اعضای خانواده هستند و بهترین ها را برای حیوان خود می خواهند. تأمین مواد مغذی متعادل برای حیوان خانگی تان برای داشتن رشدی خوب، سلامت، موهایی درخشان و سیستم ایمنی بالا بسیار مهم است. دریافت مقادیر ناکافی مواد معدنی می تواند حیوان شما را در معرض خطر بیماری های استخوانی غضروفی قرار دهد. در راستای تأمین مواد غذایی مفید و مورد نیاز حیوانتان خواندن برچسب روی مواد غذایی اهمیت ویژه ای می یابد. بسیار خب بیایید با هم نگاهی بیاندازیم و ببینیم که از برچسب مواد غذایی حیوان خانگی معمولاً چه اطلاعاتی دستگیرمان می شود.
 
مرد سگ گمشدش رو بعد 2 سال در تلویزیون پیدا میکنه
در کانال 6 عکس سگی رو برای سرپرستی میزاره و میگه این سگ اسمش میسون هست . ولی صاحبش گری میدونست که اون سگ، سگ خودشه و به همین خاطر به اون شبکه زنگ میزنه و اون ها هم اون سگو به اون میدن.
 
سگ های نجات ایتالیایی
در ایتالیا 350 سگ در مدرسه سگ های نجات آبی تربیت شدن و ماموریتشون اینه که مردم رو در ساحل ها نجات بدهند.
 
برادرهایی از گونه های مختلف
جک یه سگه و تونا هم یه خوک . ولی با این حال با همدیگه بهترین دوست های ممکن هستند.
 
یک غذا خوری اتوماتیک برای سگتان بسازید
بدون هیچ هرینه ای دستگاه اتوماتیک غذاخوری برایه سگتان بسازید.
 
خدمات دامپزشکی
با بیشتر شدنِ روز به روزِ تعداد افرادی که حیوان خانگی به خانه می آورند نیاز به دامپزشکی نیز بیشتر می شود. طبق آمار ارائه شده از سوی (APPA) اتحادیۀ محصولات حیوانات خانگی امریکا، در حدود 70 درصد خانواده های امریکایی حیوان خانگی دارند. ایالات متحده در طول دوران کووید 19 افزایش چشمگیری در تعداد سرپرستان حیوانات خانگی را مشاهده کرد؛ بیش از 11 میلیون خانوادۀ امریکایی یک حیوان خانگی جدید به خانه آوردند و ویزیت های دامپزشکی در سال 2020 میلادی بیش از نیم میلیون در مقایسه با سال پیش از آن افزایش داشت.
 
خودتان برای سگ تان یک خانه شیک بسازید
شاید شما هم دلتان بخواهد از این خانه ها برایه سگتان داشته باشید.
 
تمرکز، سرعت، دقت و انرژی بالا این سگ را برنده مسابقه کرد
آموزش میتواند سگ شما را برنده بهترین جوایز کند.
 
سگم را عقیم کنم یا نه؟
آیا باید سگم را عقیم کنم؟ این سؤالی است که ذهن بسیاری از سرپرستان سگ های خانگی را درگیر می کند. عقیم سازی حیوانات خانگی طرفداران و منتقدان خاص خودش را دارد اما کارشناسان عموماً معتقدند که بایستی عقیم سازی صورت گیرد. با این عمل از ازدیاد جمعیت حیوان جلوگیری می کنید؛ همچنین عقیم سازی از بیماری های صعب العلاج مثل سرطان ناحیۀ تناسلی حیوان پیشگیری می کند.
 
هشت هزار سگ در چین طی سال ها توسط مردی نجات پیدا کردند
از سال 1994 مردی 8000 سگ بیخانمان رو پیدا کرده و به آنها در سراسر دنیا خونه پیدا کرده است.
 
تکامل سگ ها برای ارتباط با انسان
طی تحقیقی در مورد آناتومی و رفتار سگ ها و گرگ ها متوجه شدند که سگ ها برای بهتر ارتباط برقرار کردن با انسان تکامل پیدا کردند.
 
چرا سگ ها تند و با عجله غذا می خورند؟
هر عادت رفتاری بالاخره از جایی نشأت گرفته و سگ ها معمولاً وقتی توله هستند یاد می گیرند که چگونه رفتار کنند. یکی از این عادات رفتاری تند و باعجله خوردن غذاست که می تواند علت های مختلفی داشته باشد اما یکی از مهم ترین علت ها "رقابت" است! سگ ها تند غذا می خورند تا سگ دیگری غذای او را نخورد آنها از سوی سگ های دیگر احساس تهدید می کنند و با آنها رقابت دارند. این رفتار در سگ ها درونی شده و تبدیل به یک عادت شده حتی اگر سگ شما در محیطی باشد که سگ دیگری وجود ندارد. دلایل دیگری هم می تواند وجود داشته باشد که یکی از آنها بیماری یا مشکلات جسمانی حیوانتان است. یکی از رایج ترین دلایل
 
آیا سگ ها مجاز به خوردن هندوانه هستند؟
آیا سگ ها می توانند هندوانه بخورند؟ اگر بخواهیم کوتاه جواب بدهیم بله! اما چند نکته برای دادن این خوردنی خوشمزه به سگتان وجود دارد که بایستی بدانید. این مادۀ غذایی سرشار از ویتامین های مفید برای حیوانتان است و علاوه بر این 92 درصد هندوانه از آب تشکیل شده که می تواند در فصل گرم تابستان او را حسابی سرحال آورد. با این حال زیاد هر چیز خوبی هم می تواند مضر باشد.
 
مفید بودن نگهداری سگ برای سلامت انسان
در آمریکا نظر سنجی از 2000 صاحب حیوانات خانگی نشان داده 7 نفر از 10 نفر آنها نگه داری از حیوان خانگی شون باعث میشه که اونها به خودشان هم بیشتر اهمیت بدهند و بیشتر مراقب سلامتی خود باشند.
 
راهکار جالب یک سگ برای تزریق هیجان به زندگی
ویدیویی از موج‌سواری سگی به نام «الکس» به همراه صاحبش را ببینید. الکس هر روز به موج‌سواری می‌رود و اگر روزی این فعالیت را انجام ندهد، از زندگی تکراری و روتین، بی‌حوصله می‌شود.
 
سگ ها و گربه ها دنیای پیرامون را چگونه درک می کنند؟
اغلب ما تصور می کنیم که حیوانات "کور رنگی" دارند و یا دنیا را سفید و سیاه می بینند اما این واقعیت ندارد. از نقطه نظر فیزیولوژی، این اتفاق به گیرنده های نوری در چشم بستگی دارد. خانوم کاترین هاپت استاد دانشگاه دامپزشکی Cornell در این باره می گوید: "آنها نمی توانند تمام رنگ های متفاوتی را که ما قادر به دیدن آنها هستیم، ببینند. شاید بتوان این گونه گفت که آنها دنیا را در طیف زرد و آبی می بینند." خانوم هاپت این گونه توضیح داد: "از آنجائیکه سگ ها و گربه ها اصولاً حیوانات شکارگری هستند برای آنها تشخیص طیف رنگ ها اهمیتی ندارد. در مورد ما انسان ها به عنوان مثال از رنگ خرمالو رسیده بودن آن را می توانیم تشخیص دهیم؛ اما برای گربه سانان و سگ سانان خرگوش قهوه ای با خاکستری هیچ تفاوتی در مزه ندارد."
 
ویروس کرونا به بسیاری از حیوانات خانگی مبتلایان به کووید منتقل می‌شود
پژوهشگران هلندی می‌گویند در ۲۰ درصد خانوارهایی که در آنها انسان‌ها مبتلا به کووید-۱۹ شده‌اند یا از آن بهبود یافته‌اند، سگ‌ها و گربه‌های خانگی هم آنتی‌بادی‌های ضد ویروس را در خون خود دارد.
 
نکته هایی برای بهتر شدن پوست و موی سگ و گربه
حفظ سلامت پوست و موی حیوانمان به حفظ سلامت عمومی آنها کمک می کند. پوست و موی ناسالم منجر به خارش و ناراحتی و در نهایت حتی ممکن است منجر به تغییرات رفتاری حیوان گردد. خصوصیات پوشش هر حیوان بسته به نژاد، فصل و سن فرق می کند اما به طور کل می بایست این خصوصیات را داشته باشد: موهای حیوان خانگی مان می بایست نرم و درخشان باشد، زمخت و شکننده، درهم و شکسته و کنفی نباشد. پوست هم می بایست نرم بوده چرب یا خشک، پوسته پوسته و یا دارای برآمدگی نباشد.
 
جراحی سگ با ربات
اولین عمل جراحی رباتیک از راه دور ایران توسط ربات بومی سازی شده جراحی از راه دور سینا،اختراع محققان ایرانی(ربات ایران‌ساخت جراحی سینا) است که با یک سوم قیمت مشابه خارجی توسط شرکت دانش‌بنیان نوآوران رباتیک و پزشکی سینا طراحی و تولید شده . تست های از راه دور این ربات بر روی نمونه حیوانی از فاصله ۷ کیلومتری در بیمارستان امام خمینی(ره) برای نخستین بار در کشور با حضور سورنا ستاری و سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو انجام شد.این اختراع ایرانی در کشورهای اروپا و آمریکا ثبت شده است.
 
مسواک زدن دندان های گربه و سگ
مسواک زدن دندان سگ ها و گربه ها در واقع کاری بسیار درست و ضروری است. با کمی صبوری و تمرین حتماً قادر خواهید بود که این کار را به خوبی برای حیوانتان انجام دهید. تحقیقات نشان داده که در صورت اهمیت ندادن به سلامت دهان و دندانی بیماری توسعه یافته و قلب، کلیه و کبد را هم دچار مشکلاتی می سازند. بنابراین با مسواک زدن دندان های سگ و گربه تان نقش مهمی در سلامت حیوانتان ایفا کرده اید. مسواک زدن دندان حیوان خانگی تان هم مانند بسیاری فعالیت های مهم دیگر بایستی به طور مرتب و منظم انجام شود تا مؤثر واقع شود.
 
Copyright © 2016 - 2021 ITPet.net