سگها در تغییر حالات چهره برای فریب انسانها حرفه ای شده اند
به گزارش تایمز، مطالعات اخیر نشان می‌دهد سگ‌های خانگی با انسان‌ها اخت گرفته‌اند و در عین حال دچار تغییرات شده‌اند.
 
آیا سگ و گربه هم می توانند میوه و سبزیجات بخورند؟
بله! سگ و گربه هم می توانند میوه و سبزیجات بخورند اما برخی از سبزیجات برای آنها سمی و خطرناک هستند و همچنین بایستی در نظر داشت که سگ ها و گربه ها سیستم گوارشی متفاوت و هر کدام حساسیت و محدودیت های خاص خودشان را دارند. سگ ها بسیاری از میوه ها و سبزیجات را می توانند بخورند که برخی از آنها را باید پخته بخورند. از جمله سبزیجاتی که باید پخته بخورند شامل
 
روش های افزایش عمر مفید گربه ها
گربه ها یکی از حیوانات دوست داشتنی می باشند که امروزه برخی از خانوارها از این حیوان در خانه هایشان نگهداری می کنند.اما با این وجود هنوز شاید هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه آنها چند سال عمر می کنند نداشته باشید.جزئیات کامل این مطلب را در ادامه این بخش از سرگرمی خواهیم گفت.
 
مراقبت های بهداشتی دوره ای سگ و گربه
صرفنظر از واکسن ها و ضد انگل ها حیوان خانگی شما برای اینکه سلامت و سرحال باشد نیاز به ویزیت منظم دامپزشک دارد. شما تنها از روی ظاهر حیوانتان نمی توانید به سلامت او پی ببرید چه بسا مشکلات داخلی داشته باشد که پی بردن به آن تنها کارِ یک متخصص است.
 
علت خواب زیاد سگ چیست ؟
اگر چه سگ ها معمولاً شب ها می خوابند اما بسیاری از آنها در طول روز هم ساعات زیادی خواب هستند. اما اگر متوجه شدید که ساعات خواب آنها در طولِ روز دارد طولانی تر می شود باید احساس نگرانی کنید. تغییر در الگوی خواب می تواند به دلیل بیماری و یا بالا رفتن سن و پیر شدن حیوان اتفاق بیفتد و به همین دلیل بایستی متوجه تغییرات باشید.
 
آیا همۀ سگ ها از پیاده روی روزانه لذت می برند؟
اغلب سگ ها حداقل به یک یا دو مرتبه پیاده روی در روز نیاز دارند. یک پیاده روی تند و مفرح فرصت خوبی برای سوزاندن انرژی مازاد سگتان است و همچنین پیاده روی آرام فرصت خوبی برای پرسه زنی و بو کشیدن برای حیوان شما محسوب می شود. پیاده روی منظم از پرخاشگری و بیش فعالی در سگ ها جلوگیری می کند. اما آیا همۀ سگ ها از پیاده روی روزانه لذت می برند؟
 
تفاوت های غذای سگ و گربه در چیست؟
شاید به ظاهر غذایی که از پت شاپ ها برای سگ و گربه خریداری می کنید شبیه به هم باشند حتی بوی مشابه داشته باشند اما آیا محتوای آنها هم یکی است؟ در واقع این گونه نیست و تفاوت زیادی بین نیازهای تغذیه ای سگ و گربه وجود دارد و متعاقباً غذاهای آنها هم با هم متفاوت است.
 
آیا حیوانات هم ویار بارداری دارند ؟
بیشتر حیوانات در دورۀ پایانی بارداری شان خوش اشتها می شوند و تمایلشان برای خوردن غذا بیشتر می شود؛ اما با توجه به بزرگ شدن جنین در شکمشان مجبورند وعده ها را کوچک اما در تعداد وعدۀ بیشتر بخورند.
 
نشانه های دندان درد در سگ ها
فهمیدن دندان درد در سگ ها بسیار سخت است چرا که آنها نمی توانند مانند ما انسان ها از دردشان بگویند. مهم ترین نشانه هایی که می توانند به شما بگویند سگ شما دندان درد دارد عبارتند از: • کم شدن میل و اشتهای آنها به غذا • بی تمایل شدن به غذاهای خشک
 
بهترین زمان برای دادن تشویقی به حیوانات خانگی
اکثر افرادی که حیوان خانگی دارند عاشق دادن تشویقی ها به حیوانشان هستند. در واقع تشویقی ها یکی از راههای تربیت سگ ها و تشویق رفتار خوب آنهاست. درست است که این کار بسیار لذت بخش است اما زمان و مقدار آن نیز اهمیت دارد. نکتۀ مهمی که در رابطه با دادن تشویقی – به خصوص به سگ ها – وجود دارد این است که نباید بیشتر از یکی دو مرتبه در روز داده شود. هرگز به مقدار زیاد تشویقی به حیوانتان ندهید و مراقب مقدار کالری موجود در آن باشید! سگ ها هم همانند انسان سوخت و ساز متفاوتی دارند برخی سگ ها بیشتر از بقیه مستعد چاقی هستند بنابراین در مورد این سگ ها بایستی حتماً مقدار کالری روزانه را برای آنها محاسبه کرد. نکتۀ دیگر میزان فعالیت حیوانتان است اگر سگ شما روزانه به طور متوسط 15 کیلومتر به پیاده روی می رود بنابراین اندک کالری افزوده را می سوزاند اما اگر تحرکی ندارد و تمام روز بر روی مبل دراز کشیده است می تواند باعث چاق شدن او شود.
 
سگ گم شده پس از جستجوی سه روزه پیدا شد
سگی که در طول شرایط آب و هوایی شدید طوفان فرانکلین دو شب را در کوه های مورن سپری کرده بود، با کمک مقداری ژامبون سالم و خوب پیدا شد.
 
آیا به سگ ها سیرابی بدهیم ؟
سیرابی یک منبع پروتئین با هضم سریع است که سرشار از اسیدهای آمینه است و این بدین معنی است که تمام اسیدهای آمینۀ مورد نیاز سگتان را برای او فراهم می سازد. به زبان ساده سیرابی خام یک غذای فوق العاده غنی برای سگ هاست!
 
روز جهانی عقیم سازی حیوانات
آخرین سه شنبۀ ماه فوریه را "روز جهانی عقیم سازی حیوانات" نام گذاری کرده اند. روز عقیم سازی حیوانات، نخستین بار در سال ۱۹۹۵ در امریکا و با هدف آگاهی بخشی برای عقیم سازی و کمک به کنترل جمعیت حیوانات بی‌ سرپناه کشور، بعنوان روز عقیم سازی امریکا پایه گذاری شد.
 
10 نکتۀ کلیدی برای پیشگیری از خراب شدن دندان حیوان خانگی تان !
مسلماً همۀ ما می خواهیم که حیوان خانگی مان در بهترین و سالم ترین وضعیت باشد – اما آیا برای سلامت دهان و دندان حیوانتان دندان های او را مسواک می زنید؟ دامپزشکان برای حفظ سلامت دهان و دندان حیوان خانگی 10 نکتۀ کلیدی را توصیه می کنند که از قرار زیر است:
 
اهمیت کشت میکروچیپ
مدیر مرکز رفاه حیوانات در ایالت فلوریدای امریکا آقای جان رابینسون اذعان داشت بهترین شیوه برای پیدا کردن حیوان خانگی گم شده تان کشت میکروچیپ است. میکروچیپ که ما بین کتف سگ / گربه کشت می شود به اندازۀ یک دانۀ برنج است. هر چیپ یک کُد دارد. به وسیلۀ اسکنر کُد نمایش داده می شود و با جستجوی کُد مربوطه در سیستم، اطلاعات مربوط به صاحب حیوان ارائه می شود.
 
10 خوراکی مسموم برای حیوانات خانگی که ما نادانسته به آنها می دهیم!
این مطالعه و پژوهش توسط شرکت Canine Cottage انجام شده و در این بررسی این محققین از افراد سرپرست حیوانات خانگی پرس و جو کردند تا ببینند که آنها تا چه اندازه با مضر بودن برخی مواد خوراکی برای حیوانشان آگاه هستند و همینطور چه تعداد از آنها نادانسته خوراکی مضری به حیوان خود داده اند. بر طبق این تحقیقات، 10 مادۀ خوراکی که بیشترین خطر مسمومیت را برای سگ های خانگی دارند و مردم بریتانیا از آن بی خبر بوده اند بر این اساس بود
 
راکی رباتی که حیوانات خانگی را سرگرم نگه می دارد
راکی Rocki نام یک ربات است که از راه دور و از طریق تلفن های هوشمند و اینترنت قابل کنترل است و بدین ترتیب هر جا که دسترسی به اینترنت داشته باشید می توانید از این طریق با حیوان خانگی تان ارتباط داشته باشید. با استفاده از تلفن های هوشمند مجهز به سیستم اندروید یا iOS به
 
کلینیک سیار حیوانات خانگی
در Wichita که یکی از بخش های ایالت تگزاس امریکاست، یک کلینیک حیوانات خانگی به صورت سیار خدمات دامپزشکی به مردم ارائه می دهد.
 
اجرای طرح واکسیناسیون هاری سگ ها
طرح واکسیناسیون هاری سگهای صاحبدار ، گله و نگهبان در شهرستان ملارد انجام شد.
 
سیگار کشیدن صاحبان حیوانات خانگی منجر به بیماری حیوانشان می گردد
بر اساس تحقیقات انجام شده در بریتانیا، از هر 3 نفری که سیگاری بوده اند حداقل یک نفر به چشم خود دیده که حیوان خانگی اش به خاطر سیگار کشیدن صاحبش بیمار شده است. همۀ ما می دانیم که سیگار حاوی مواد سرطانزاست و حیواناتی هم که به طور طولانی مدت در معرض دود سیگار قرار می گیرند این مواد را در ریه و مجاری تنفسی جذب می کنند. از آنجائیکه حیوانات خانگی عاشق این هستند که در بغل صاحبشان باشند و
 
اسپانیا حیوانات خانگی را عضو رسمی خانواده اعلام کرده است !
به دنبال قانون جدیدی که در اسپانیا وضع شده، حیوانات خانگی رسماً و قانوناً از اعضای خانواده محسوب می شوند و صرفاً نباید به آنها به عنوان موجود زندۀ فاقد احساسات نگریست! بر اساس این قانون در صورت طلاق زوجین، نیازهای حیوان خانگی و این که سگ یا گربه یا هر حیوان خانگی نزد کدام یک نگهداری شود نیز از مسائل مهم و تحت مذاکره است که می بایست در دادگاه خانواده مطرح شود.
 
در هوای سرد و یخبندان حیوان خود را در ماشین رها نکنید!
تقریباً دیگر همۀ ما می دانیم که در روزهای گرم تابستان هرگز نباید حیوان را در ماشین رها کنیم دقیقاً همین امر در رابطه با روزهای سرد و یخبندان هم صدق می کند.
 
دلایل بوی بد دهان سگ خانگی مان
برخی صاحبین سگ های خانگی با بوی بد دهان حیوان خانگی شان خیلی عادی رفتار می کنند و آن را امری طبیعی می پندارند؛ در حالی که پشت این بوی بد دلایلی نهفته که در زیر به آنها اشاره می کنیم. 1. بهداشت دهان و دندان و بیماری های لثوی اصلی ترین دلیل بوی بد دهان سگ ها همین بیماری های لثوی است. درست همانند انسان با رعایت نکردن بهداشت، جرم و پلاک بر روی دندان ها تشکیل می شود و منجر به رشد باکتری هایی می گردد که علت بوی بد دهان هستند. اگر عادت به مسواک زدن دندان های سگتان ندارید پس علت بوی بد دهان حیوانتان همین است.
 
چکار کنیم تا استرس حیوان خانگی مان از دامپزشکی کمتر شود
نوبت چکاپ گربه تان رسیده و مثل هر بار او بسیار ترسیده و استرس دارد. نگران نباشید در اینجا نکاتی را به شما می گوییم تا به شما و حیوان خانگی تان کمک کند استرس کمتری را تحمل کنید. 1. حس شما بسیار اهمیت دارد. حیوانات حس شما را می گیرند. اگر شما استرس داشته باشید گربۀ شما این را سریع متوجه می شود. حتی کوچک ترین تغییر سطح انرژی شما را می فهمد. بنابراین در روز ویزیت دامپزشکی
 
چرا داشتن حیوان خانگی موجب سلامت قلب ما می شود؟
یکی از راههای کمتر عنوان شده برای داشتن قلبی سالم، داشتن حیوان خانگی و به خصوص داشتن سگ است. 1. تنهایی امروزه تنهایی مشکل بسیاری افراد علی الخصوص افراد مسن است. تنهایی می تواند منجر به افزایش فشار خون و استرس فرد گردد که به نوبۀ خود باعث به وجود آمدن بیماری های قلبی می شود. مسلماً داشتن حیوان خانگی که می توان با او ارتباط برقرار کرد و از او مراقبت کرد این احساس تنهایی را در فرد کاهش می دهد. علاوه بر این، پیاده روی به همراه حیوان نه تنها به خودی خود لذت بخش است بلکه بهانه ای برای بیرون رفتن و تنها نماندن می شود
 
نکاتی که باید پیش از انتخاب حیوان خانگی مان در نظر بگیریم
مسئولیت سلامت و زندگی شادِ حیوانی که به خانه مان می آوریم بر عهدۀ ماست. بایستی بدانیم که سرپرستی حیوان خانگی نیاز به برنامه ریزی و تعهد دارد. 1. پیش از آوردن حیوان خانگی این سؤالات را از خود بپرسید • آیا همۀ اعضای خانواده علاقمند هستند که در مراقبت از حیوان کمک کنند؟ • آیا فردی در خانواده به آلرژی مبتلاست ؟ • با توجه به سبک زندگی شما و نوع خانه ای که در آن زندگی می کنید چه نوع حیوان خانگی مناسب شماست؟
 
پلیس برلین فعلا اجازه استفاده از بسیاری سگ‌ها را ندارد
نیروهای پلیس برلین فعلا اجازه به کار گرفتن بخش قابل توجهی از سگ‌های حفاظتی خود را ندارند. مقررات جدید حفاظت از حیوانات می‌گوید، روش کنونی آموزش و هدایت این سگ‌ها به دلیل فشار دردآور به گردن و بستن راه تنفس ممنوع است.
 
در هر سنی مراقب سلامت قلب حیوان خانگی تان باشید!
درست همانند سایر اعضاء خانواده، حیوانات خانگی هم نیاز به مراقبت، عشق و رژیم غذایی مناسب دارند تا سالم و شاد زندگی کنند. نکات زیر به شما کمک می کند تا شروع خوبی داشته باشید. 1. اگر سگ یا گربۀ شما کم سن است تا یک سال اول از غذای مخصوص و پُر کالری خودشان استفاده کنید و پس از آن به غذای حیوان بالغ رو آورید. 2. بر اساس وزن حیوانتان جیرۀ غذایی او را بدهید. این اطلاعات معمولاً بر روی بسته بندی غذای حیوان نوشته می شود.
 
مزایای حیوان خانگی برای بچه هایی با اختلال بیش فعالی و کم توجهی
برقراری ارتباط با حیوانات اثرات آرامش بخشی بر روی انسان می گذارد و این تأثیر به ویژه اگر کودکی با اختلال ADHD یا بیش فعالی و کم توجهی دارید پررنگ تر نمود می کند. 1. حیوان خانگی چه تأثیر مفیدی بر روی کودک بیش فعال و کم توجه دارد؟ بر طبق مطالعات انجام شده، هنگامی که بین انسان و حیوان ارتباط و تعاملی برقرار می شود در بدن انسان هورمون اکسی توسین ترشح می شود. هورمون اکسی توسین به کاهش ترس و استرس کمک می کند و توانایی کودک برای برقراری روابط اجتماعی را ارتقا می بخشد.
 
عقیم‌سازی ۲ هزار سگ بلاصاحب در تهران
متوسط دو هزار سگ عقیم‌سازی شده‌اند، اما این چرخه در گردش است و از جا‌های دیگر حیوانات وارد شهر تهران می‌شوند.
 
اهمیت انگل تراپی در حیوانات خانگی
انگل ها به دو دستۀ خارجی و داخلی تقسیم بندی می شوند. انگل های داخلی عموماً کرم های داخل روده هستند مثل کرم های لوله ای و کرم های قلابدار که داخل معده و رودۀ کوچک سگ ها و یا کرم های نواری که در رودۀ بزرگ زندگی می کنند. همۀ انگل های داخلی هم کرم نیستند مثل کوکسیدیا و ژیاردیا که انگل های تک سلولی هستند که در روده زیست می کنند. انگل های خارجی مثل کک ها عموماً با چشم غیرمسلح دیده می شوند و لابلای پوشش مویی حیوان و یا در گوش او زیست می کنند تا راحت تر از خون حیوان بمکند.
 
آموزش تنها ماندن سگ در خانه
برای آموزش تنها ماندن سگتان بهتر است مراحل سادۀ زیر را گام به گام انجام دهید و آرام آرام زمان تنها ماندن حیوانتان را طولانی تر کنید. یادتان نرود که این آموزش را برای او شیرین و دلچسب کنید (از تشویقی ها، اسباب بازی، و یا حتی تشویق های کلامی استفاده کنید). به خاطر داشته باشید که هر سگی متفاوت است و خودتان با توجه به واکنش سگتان باید متوجه شوید که در هر مرحله چقدر بمانید.
 
50 سگ خوب نژاد کوچک
سگ های کوچک شاید به پر سر و صدا بودن، زوزه کشیدن، پر جنب و جوش بودن و تعلیم پذیری سخت معروف باشند اما آنها را می توان مجموعه ای از عشق و شخصیت بر روی یک بدن کوچک دانست! در زیر سگ های نژاد کوچکی را برای شما معرفی می کنیم که هر کدام تفاوت هایی با دیگری دارند.
 
سیاستمداران و سگ‌هایشان
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اخیرا عکس یک توله سگ ژرمن شپرد را در حساب توئیتر خود منتشر کرد که در کاخ سفید نگهداری می‌شود.
 
سگ‌ها انسان‌ها را بیشتر از تصور مرسوم می‌فهمند
پژوهشی بین‌المللی نشان می‌دهد که سگ‌های خانگی می‌توانند احساسات صاحبان خود را بر اساس رفتارهای آنها پردازش کنند و این کارایی را در تعامل با انسان‌ها به کار برند.سگ‌های باهوش‌تر حتی وضعیت احساسی فرد را تشخیص می‌دهند.
 
دشمنی سگ و گربه ؛ واقعیت یا داستان؟
بیشتر افراد تصور می کنند که سگ و گربه نسبت به هم یک نفرت درونی دارند؛ اما حقیقت چیز دیگریست. سگ ها و گربه ها از یکدیگر متنفر نیستند بلکه آنها دو طبیعت و سرشت متفاوت از یکدیگر دارند.
 
نرم افزاری برای پیدا کردن حیوانات خانگی گمشده
شرکت MARS Petcare که یک شرکت بین المللی غذا و ملزومات حیوانات خانگی است نرم افزاری ارائه داده که با استفاده از تکنیک تشخیص پیشرفتۀ چهره و هوش مصنوعی قادر است حیوان گمشدۀ شما را پیدا کند. بنابراین بهتر است حتماً عکسی به روز و جدید از چهرۀ حیوانتان داشته باشید تا در صورت گم شدن، این عکس را در اپلیکیشن ForPaws که به صورت رایگان است و در Android و iOS قابلیت استفاده را دارد آپلود کنید.
 
هپاتیت در سگ ها : علائم ، تشخیص و درمان
هپاتیت در سگ ها به دو دسته تقسیم می شود: هپاتیت عفونی حاد این نوع هپاتیت حاد و مسری است و عامل آن ویروس ادنوویروس است. علائم آن می تواند بسیار متغیر باشد و از تب، تشنگی، و بی حالی تا حتی مرگ متغیر است. هپاتیت مزمن
 
تلفن تصویری برای حیوانات خانگی !
محققین دانشگاه گلاسکو موفق به تولید توپ هوشمندی شده اند که به سگ های خانگی این امکان را می دهد که با صاحب خود وقتی در خانه نیست ارتباط تصویری داشته باشند!
 
قانون جدید فرانسه در مورد حیوانات خانگی
مجلس سنای فرانسه تقریبا به طور یکدست و متحد به قانون جدیدی رای دادند که به منظور رفاه و امنیت بیشتر حیوانات خانگی طرح شده است. به دنبال سخنان وزیر کشاورزی فرانسه مبنی بر اینکه حیوانات خانگی "نه اسباب بازی هستند و نه کالای مصرفی" این قانون مطرح شد و با 332 رای مثبت، 1 رای منفی و 10 رای ممتنع به تصویب رسید.
 
ساماندهی سگ های بی صاحب شرق پایتخت
سگ‌های بی‌صاحب محله‌های ‌شرق پایتخت در مجموعه «پردیس مهر» اسکان داده و ساماندهی می‌شوند.
 
سگی که به یک سلبریتی معروف در توییتر تبدیل شد
یک سگ خیابانی به نام بوجی برای مردم استانبول حکم یک سلبریتی را پیدا کرده است. او را ممکن است هر جای شهر ببینید، در حال قدم زدن در خیابان، سوار شدن به قایق‌های مسافربری، یا در حال استراحت در قطار شهری یا مترو. مسئول روابط با مشتریان در متروی استانبول درباره بوجی گفته است: "او می‌داند کجا برود، می‌داند کجا پیاده شود."
 
ضجه های سگ بی پناه از چاه عمیق / آتش نشانان تهرانی دست به کار شدند
یک قلاده سگ که درعمق چهار متری چاه گرفتار شده بود با کمک آتش‌نشانان نجات یافت.
 
گوش‌درازترین سگ دنیا معرفی شد
نام یک سگ شکاری از نژاد کونهوند به عنوان گوش‌درازترین سگ دنیا در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد. به گزارش بی بی سی، نام یک سگ شکاری از نژاد کونهوند به عنوان گوش‌درازترین سگ دنیا در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. طول هر یک از گوش‌های این سگ به بیش از ۳۱ سانتی‌متر می‌رسد. بنا بر اعلام گینس، این سگ سه ساله که "لو" نام دارد و متعلق به
 
Copyright © 2016 - 2022 ITPet.net