چکار کنیم تا استرس حیوان خانگی مان از دامپزشکی کمتر شود
نوبت چکاپ گربه تان رسیده و مثل هر بار او بسیار ترسیده و استرس دارد. نگران نباشید در اینجا نکاتی را به شما می گوییم تا به شما و حیوان خانگی تان کمک کند استرس کمتری را تحمل کنید. 1. حس شما بسیار اهمیت دارد. حیوانات حس شما را می گیرند. اگر شما استرس داشته باشید گربۀ شما این را سریع متوجه می شود. حتی کوچک ترین تغییر سطح انرژی شما را می فهمد. بنابراین در روز ویزیت دامپزشکی
 
چرا داشتن حیوان خانگی موجب سلامت قلب ما می شود؟
یکی از راههای کمتر عنوان شده برای داشتن قلبی سالم، داشتن حیوان خانگی و به خصوص داشتن سگ است. 1. تنهایی امروزه تنهایی مشکل بسیاری افراد علی الخصوص افراد مسن است. تنهایی می تواند منجر به افزایش فشار خون و استرس فرد گردد که به نوبۀ خود باعث به وجود آمدن بیماری های قلبی می شود. مسلماً داشتن حیوان خانگی که می توان با او ارتباط برقرار کرد و از او مراقبت کرد این احساس تنهایی را در فرد کاهش می دهد. علاوه بر این، پیاده روی به همراه حیوان نه تنها به خودی خود لذت بخش است بلکه بهانه ای برای بیرون رفتن و تنها نماندن می شود
 
نگهبانانی که از سگ‌های آواره چرنوبیل نگهداری می‌کنند
بعضی از سگ‌هایی که در منطقه ممنوع زندگی می‌کنند شاید فرزندان حیواناتی باشند که هنگام تخلیه توسط صاحبانشان رها شده بودند
 
دلایل بوی بد دهان سگ خانگی مان
برخی صاحبین سگ های خانگی با بوی بد دهان حیوان خانگی شان خیلی عادی رفتار می کنند و آن را امری طبیعی می پندارند؛ در حالی که پشت این بوی بد دلایلی نهفته که در زیر به آنها اشاره می کنیم. 1. بهداشت دهان و دندان و بیماری های لثوی اصلی ترین دلیل بوی بد دهان سگ ها همین بیماری های لثوی است. درست همانند انسان با رعایت نکردن بهداشت، جرم و پلاک بر روی دندان ها تشکیل می شود و منجر به رشد باکتری هایی می گردد که علت بوی بد دهان هستند. اگر عادت به مسواک زدن دندان های سگتان ندارید پس علت بوی بد دهان حیوانتان همین است.
 
نکاتی که باید پیش از انتخاب حیوان خانگی مان در نظر بگیریم
مسئولیت سلامت و زندگی شادِ حیوانی که به خانه مان می آوریم بر عهدۀ ماست. بایستی بدانیم که سرپرستی حیوان خانگی نیاز به برنامه ریزی و تعهد دارد. 1. پیش از آوردن حیوان خانگی این سؤالات را از خود بپرسید • آیا همۀ اعضای خانواده علاقمند هستند که در مراقبت از حیوان کمک کنند؟ • آیا فردی در خانواده به آلرژی مبتلاست ؟ • با توجه به سبک زندگی شما و نوع خانه ای که در آن زندگی می کنید چه نوع حیوان خانگی مناسب شماست؟
 
در هر سنی مراقب سلامت قلب حیوان خانگی تان باشید!
درست همانند سایر اعضاء خانواده، حیوانات خانگی هم نیاز به مراقبت، عشق و رژیم غذایی مناسب دارند تا سالم و شاد زندگی کنند. نکات زیر به شما کمک می کند تا شروع خوبی داشته باشید. 1. اگر سگ یا گربۀ شما کم سن است تا یک سال اول از غذای مخصوص و پُر کالری خودشان استفاده کنید و پس از آن به غذای حیوان بالغ رو آورید. 2. بر اساس وزن حیوانتان جیرۀ غذایی او را بدهید. این اطلاعات معمولاً بر روی بسته بندی غذای حیوان نوشته می شود.
 
مزایای حیوان خانگی برای بچه هایی با اختلال بیش فعالی و کم توجهی
برقراری ارتباط با حیوانات اثرات آرامش بخشی بر روی انسان می گذارد و این تأثیر به ویژه اگر کودکی با اختلال ADHD یا بیش فعالی و کم توجهی دارید پررنگ تر نمود می کند. 1. حیوان خانگی چه تأثیر مفیدی بر روی کودک بیش فعال و کم توجه دارد؟ بر طبق مطالعات انجام شده، هنگامی که بین انسان و حیوان ارتباط و تعاملی برقرار می شود در بدن انسان هورمون اکسی توسین ترشح می شود. هورمون اکسی توسین به کاهش ترس و استرس کمک می کند و توانایی کودک برای برقراری روابط اجتماعی را ارتقا می بخشد.
 
غذای مناسب لاک پشت خانگی
لاک پشت خانگی به اندازۀ سگ و گربه نیاز به مراقبت و رسیدگی ندارد اما آنها نیازهای مخصوص به خود دارند مثل مخزن آب مناسب با سایزشان، نور UVB، و مسلماً غذای مناسب خودشان. غذای مناسب لاک پشت بسته به سایز و اندازۀ آنها، گونه و نوع لاک پشت، سن، و زیستگاه آنها متفاوت است. در مجموع لاک پشت ها
 
اهمیت انگل تراپی در حیوانات خانگی
انگل ها به دو دستۀ خارجی و داخلی تقسیم بندی می شوند. انگل های داخلی عموماً کرم های داخل روده هستند مثل کرم های لوله ای و کرم های قلابدار که داخل معده و رودۀ کوچک سگ ها و یا کرم های نواری که در رودۀ بزرگ زندگی می کنند. همۀ انگل های داخلی هم کرم نیستند مثل کوکسیدیا و ژیاردیا که انگل های تک سلولی هستند که در روده زیست می کنند. انگل های خارجی مثل کک ها عموماً با چشم غیرمسلح دیده می شوند و لابلای پوشش مویی حیوان و یا در گوش او زیست می کنند تا راحت تر از خون حیوان بمکند.
 
آموزش تنها ماندن سگ در خانه
برای آموزش تنها ماندن سگتان بهتر است مراحل سادۀ زیر را گام به گام انجام دهید و آرام آرام زمان تنها ماندن حیوانتان را طولانی تر کنید. یادتان نرود که این آموزش را برای او شیرین و دلچسب کنید (از تشویقی ها، اسباب بازی، و یا حتی تشویق های کلامی استفاده کنید). به خاطر داشته باشید که هر سگی متفاوت است و خودتان با توجه به واکنش سگتان باید متوجه شوید که در هر مرحله چقدر بمانید.
 
50 سگ خوب نژاد کوچک
سگ های کوچک شاید به پر سر و صدا بودن، زوزه کشیدن، پر جنب و جوش بودن و تعلیم پذیری سخت معروف باشند اما آنها را می توان مجموعه ای از عشق و شخصیت بر روی یک بدن کوچک دانست! در زیر سگ های نژاد کوچکی را برای شما معرفی می کنیم که هر کدام تفاوت هایی با دیگری دارند.
 
دشمنی سگ و گربه ؛ واقعیت یا داستان؟
بیشتر افراد تصور می کنند که سگ و گربه نسبت به هم یک نفرت درونی دارند؛ اما حقیقت چیز دیگریست. سگ ها و گربه ها از یکدیگر متنفر نیستند بلکه آنها دو طبیعت و سرشت متفاوت از یکدیگر دارند.
 
مراقبت های بعد از عمل حیوانات خانگی
دکتر کارول آزبورن که از مطرح ترین دامپزشکان امریکا می باشد در این باره اذعان می دارد: "مراقبت های بعد از عمل در حیوانات خانگی بسته به سن حیوان و شرایط او متفاوت است همچنین نوع عمل جراحی که انجام داده نیز بسیار حائز اهمیت است." دکتر آزبورن در ادامه می گوید:"به هر حال تا 12 الی 24 ساعت پس از جراحی خوابالودگی و گیجی حیوان عادی است و در واقع همین امر هم موجب استراحت بیشتر آنها و تسریع در بهبودی می گردد!"
 
آیا سگ و گربه ها هم کر و لال می شوند ؟
گاهی ممکن است به دنبال عفونت گوش و یا ضربه ای به گوش شنوایی خود را از دست بدهند. و در نهایت اگر چه بسیار نادر است اما برخی از سگ ها و گربه ها ممکن است از بدو تولد شنوایی خود را به طور کامل از دست داده باشند و یا شنوایی ضعیفی داشته باشند که به آن ناشنوایی مادرزادی می گویند.
 
گربه ها پیرامون خود را چگونه می بینند؟
تاکنون با خود فکر کردید که وقتی گربه ها دیوانه وار نور لیزر را دنبال می کنند واقعاً چه می بینند؟ وقتی به پای افراد می پرند می تواند به غریزۀ شکارگری آنها مربوط باشد اما قطعاً به نحوۀ دید آنها نیز مرتبط است. دانشمندان توانسته اند عکس هایی را از دید گربه ها و انسان ها با یکدیگر مقایسه کنند؛
 
آیا خرگوش ها واقعاً باهوش هستند؟
خرگوش ها حیوانات باهوشی هستند. با دادنِ تشویقی می توانید دستورات متعددی را به آنها آموزش دهید. در عین حال آنها حیواناتی با اراده هستند که اگر کاری را دوست نداشته باشند انجام نمی دهند.
 
قلادۀ گردنی یا قلادۀ کمری کدام برای سگمان بهتر است؟
احتمالاً این باید سوال شما هم باشد که آیا سگم با قلادۀ گردنی راحت تر است یا با قلادۀ کمری؟ پس بهتر است نظر دامپزشکان را در این خصوص بدانیم: • قلادۀ کمری بهترین گزینه برای پیاده روی سگهاست چرا که به گردن آنها فشاری وارد نمی کند. • اما معمولاً پوشاندنِ قلادۀ گردنی راحت تر است و جایی برای کارت شناسایی حیوان دارد.
 
هپاتیت در سگ ها : علائم ، تشخیص و درمان
هپاتیت در سگ ها به دو دسته تقسیم می شود: هپاتیت عفونی حاد این نوع هپاتیت حاد و مسری است و عامل آن ویروس ادنوویروس است. علائم آن می تواند بسیار متغیر باشد و از تب، تشنگی، و بی حالی تا حتی مرگ متغیر است. هپاتیت مزمن
 
نکاتی برای تشخیص و نحوۀ پیشگیری از دیابت در حیوانات خانگی
دیابت نیز مانند بسیاری از بیماری های دیگر در سنین بالاتر – عموماً بالای 6 یا 7 سال – و در حیوانات خانگی مسن رخ می دهد. علائم دیابت در حیوانات نیز همانند انسان است بارزترین آنها عبارت است از: • کاهش وزن • تغییراتی در اشتها • تکرر ادرار
 
انتخاب نور مناسب برای آکواریوم
شاید در گذشته نور آکواریوم زیاد مورد توجه قرار نمی گرفت اما امروزه به خوبی می دانیم که نور و روشنایی آکواریوم نقش مهمی در مجموع سیستم آکواریوم دارد. چرا نور آکواریوم مهم است ؟ اولین علت آن می تواند این باشد که با وجود روشنایی علاقمندان می توانند به تماشای ماهی های آکواریوم بپردازند. اما در مرتبۀ بالاتر و مهم تر، نور مناسب آکواریوم انرژی لازم برای فتوسنتز گیاهان و جانداران آکواریوم را فراهم می کند. به عنوان منبع اصلی نور، روشنایی آکواریوم برای موجودات زندۀ آکواریوم مثل
 
Copyright © 2016 - 2022 ITPet.net