درناهای فرنگی در راه مازندران
چند ماهی از پرکشیدن درنای امید می‌گذرد اما هنوز سایه‌اش بر سر تالاب‌های مازندران سنگینی می‌کند و در عین حال به گفته مسئولان درناهای جدید پرورشی بلژیکی در حال پرواز به سمت این استان هستند.
 
افسردگی در مرغ مینا
افسردگی باعث می شود تا پرنده شور و نشاط و سرزندگی خود را از دست بدهد و دیگر از تعامل با شما به عنوان سرپرستش احساس خوشایندی نداشته باشد. یادتان باشد که هیچ گاه با بی تفاوتی از کنار رفتارهای غیر طبیعی حیوانتان رد نشوید و حتماً پیگیر علت و درمان آن باشید.
 
عفونت گوش در سگ ؛ نشانه ها و درمان
عفونت گوش در میان سگ ها رایج است. برخی عفونت ها در شنوایی ممکن است اختلال ایجاد کند و منجر به عفونت مزمن گردد.
 
مشاهده پرنده سنگ‌چشم پیشانی‌سفید در سنندج برای نخستین بار
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان کردستان از مشاهده پرنده سنگ‌چشم پیشانی‌سفید در شهرستان سنندج برای نخستین بار خبر داد.
 
نگهداری از فنچ
فنچ ها یکی از انواع پرندگان کوچک و زیبایی هستند که نگهداری از آنها چندان هم مشکل نیست و می توان آن را گونه ای مقاوم و کم هزینه به شمار آورد. زادگاه اصلی فنچ استرالیا و بعضی کشورهای گرمسیر آسیای شرقی از جمله هند و پاکستان است. فنچ ها پرندگان سخنگو نیستند اما با صاحب خود ارتباطی عالی برقرار می کنند. از انواع فنچ ها می توان به فنچ زبرا یا گورخری یا راه راه، فنچ رنگین کمانی، فنچ بنگالی یا اجتماعی، و فنچ جغدی اشاره کرد. طول عمر فنچ 5 تا 10 سال است و نهایت تا 12 سانتیمتر رشد می کند.
 
دراکولا در آسمان، ترکیب ترسناک طوطی و کرکس
کرکس طوطی یا طوطی دراکولا (Pesquet's parrot) بر خلاف نام و ظاهر غلط‌اندازش خونخوار نیست، علاقه‌ای هم به گوشت ندارد و بیشتر از انجیرهای تازه بر درخت‌ها تغذیه می‌کند.
 
تغذیۀ عروس هلندی
مسلماً تغذیه یکی از مهم ترین عوامل پرورش است و در مورد عروس هلندی نیز بایستی بسیار به این موضوع توجه داشت. عروس هلندی یکی از حیوانات خانگی پر طرفدار است که زادگاه اصلی آن استرالیاست و بر خلاف آنچه که عموم تصور می کنند غذای آنها فقط دانه و ارزن نیست.
 
کبوترها چگونه مسیریابی می کنند ؟
کبوترهای خانگی به قدرت شگفت انگیزشان در یافتن مسیر بازگشت به خانه از سرزمینی به سرزمین دیگر و مسیریابی های پیچیده مشهور هستند. در واقع آنها چنان در این کار مهارت دارند که 2000 سال پیش از آنها به عنوان شیوه ای امن و مطمئن برای ارتباطاتشان و ارسال نامه های سری استفاده می کردند.
 
دانلود رایگان فایل بیماریهای پرندگان خانگی
شما می توانید مجله PET BIRDS DISEASES را به صورت رایگان و کامل از لینک زیر دانلود نمایید
 
نجات و مداوای "بهله سارگپه پابلند" توسط امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان دنا
امدادگران جمعیت هلال احمر پایگاه شهید ازراش توت نده پس از اعلام یک شهروند ، اقدام به نجات و مداوای پرنده شکاری از نوع "بهله سارگپه پابلند" که از ناحیه بال دچار جراحت بود کردند.
 
این پرنده ملودی سرما سر می دهد!
تصویری که با عنوان ملودی سرما از او نام برده شد.
 
پرندگان موزه دارآباد واکسینه شدند
موزه دارآباد با هدف جلوگیری از شیوع بیماری در میان پرندگان این موزه از اجرای برنامه واکسیناسیون پرندگان خبر داد.
 
پرنده «زنگوله بال» برای اولین بار در استان کردستان مشاهده و ثبت شد
حمیدی خبر داد: برای نخستین بار پرنده‌ای با نام «زنگوله بال» توسط آقایان ناصح حسینی، آزاد توکلی و خانم آرزو عبدی از اعضای تیم پرنده نگری شهرستان مریوان در تالاب بین المللی زریوار مشاهده و رکورد شد و در سایت پرنده نگری کشور ثبت شد.
 
آموزش سخنگو کردن طوطی
بسیاری از طوطی ها عاشق تقلید کلمات هستند. آموزش طوطی برای سخنگو شدن ممکن است کمی زمان بر باشد اما نتیجه ای شیرین دارد! 1. قفس طوطی باید در مرکز خانه باشد. طوطی باید با شما و افراد خانواده در ارتباط باشد بنابراین می بایست قفس او را در جایی بگذارید که همه را ببیند. هر چه بیشتر با او ارتباط بگیرید اجتماعی تر می شود. هر چه لغات بیشتری از اطراف خود بشنود احتمال تکرار کلماتش هم بیشتر می شود. همچنان که از کنار قفسش رد می شوید با او دیالوگ داشته باشید مثلا بگویید "سلام.. چیکارا می کنی خوشگلم؟ حالت خوبه.." طوطی بسیار اجتماعی است و از اینکه با او در تعامل باشید خوشحال و با شما صمیمی تر می شود.
 
آغاز سرشماری گونه قرقاول در استان خراسان رضوی
معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: سرشماری گونه در معرض انقراض قرقاول در مناطق زیست این پرنده در استان به روش خطی آغاز شد.
 
درمان و رهاسازی پرنده غواص گلوسیاه در سیرجان
پرنده کمیاب غواص گلوسیاه که به ضعف جسمانی مبتلا شده بود؛ در سیرجان تیمار و در طبیعت رها سازی شد.
 
تأثیر روابط انسان و حیوانات بر روی سلامت روحی
دوران کرونا به ما یاد داد که چقدر بودن در کنار عزیزانمان مهم است؛ بسیاری در همین دوران به خاطر دور بودن از عزیزانشان با سرپرستی یک حیوان خانگی جای خالی نزدیکانشان را تا حدودی پر کردند. در مطالعه ای که صورت گرفته حیوان خانگی در شرایط استرس زا فشار خون را کاهش می دهد ، منجر به بهبود سلامت قلب می گردد و در مجموع نیاز فرد به دکتر را کاهش می دهد.
 
صدای زیبای پرندگان، درمانگر افسردگی
تحقیقات کینگز کالج لندن نشان داده اند که دیدن یا شنیدن صدای پرندگان با بهبود سلامت ذهنی مرتبط است که می‌تواند تا هشت ساعت طول بکشد.
 
چشم‌نوازی پرندگان مهاجر بر فراز آسمان هرمزگان
وجود آب و هوای مطلوب، دو دریای بزرگ خلیج فارس و عمان، جنگل‌های حرا، چهار تالاب بین المللی، ۱۴ جزیره، بیش از دو هزار کیلومتر نوار ساحلی ... همه دست به دست هم داده تا این روزها شاهد چشم نوازی پرندگان مهاجر بر فراز آسمان هرمزگان باشیم.
 
آموزش سخنگو کردن مرغ مینا
یکی از رایج ترین دغدغه های صاحبان مرغ مینا این است که چگونه با پرندۀ خود کار کنند تا زود به حرف زدن بیفتد.
 
چگونه زبان حیوانات را بفهمم؟
حیوانات نیز مانند انسان ها از بدن خود برای برقراری ارتباط استفاده می کنند.
 
تجارت پرندگان زینتی و خطر انقراض آنها
طبق آخرین پژوهش های به عمل آمده که به تازگی در مجلۀ Current Biology هم به چاپ رسیده جنگل های گرمسیری و استوایی رفته رفته رنگ خود را از دست می دهند چرا که گونه های رنگارنگ پرندگانی که در آن زیست می کردند برای خوشایند انسان گرفته و در قفس نگهداری می شوند!
 
نمایشگاه بین المللی حیوانات خانگی اندونزی 2022 - عکس
نمایشگاه بین المللی حیوانات خانگی 2022 در اندونزی و از تاریخ 26 تا 28 آگوست برقرار شد تا شاید به نوعی توانسته باشد مراقبت از حیوانات خانگی را به نمایش واقعی بگذارد.
 
کسب و کاری پرسود از پرندگان رنگارنگ در مشهد
پرورش پرندگان زینتی کسب و کاری پرسود که در چندسال گذشته در مشهد رونق گرفته است.
 
نجات حیوانات خانگی گیر افتاده در آتش
ریاض – به دنبال آتش سوزی بزرگی که روز جمعه در مرکز خرید الخبار شهر ظهران واقع در قسمت شرقی عربستان سعودی رخ داد نیروی آتش نشانی این شهر وارد عمل شد و حیوانات خانگی یک مرکز حیوانات خانگی را که در آتش محبوس شده بودند را نجات دادند.
 
تعداد تخم گذاری پرندگان خانگی در سال
تخم گذاری در گونه های مختلف پرندگان متفاوت است. طوطی ها در اغلب موارد در هر بار بین 2 تا 4 تخم می گذارند. گونه های کوچک تر بسته به شرایط آب و هوایی و سلامتی پرنده، 1 تا 3 تخم در سال می گذارند. البته اغلب طوطی ها در صورتی که جفتی نداشته باشند و یا
 
چجوری به طوطی ها یاد بدهیم که صحبت کنند
آیا میخواین به طوطی تون یاد بدین چجوری حرف بزنه؟ تو این مطلب چند نکته ررو بهتون میگیم.
 
آیا می توانم دو پرنده را در یک قفس نگهداری کنم؟
به طور کل دو پرنده اگر از یک نژاد و به خصوص از دو جنسیت متفاوت باشند بهتر با هم رفتار می کنند. البته باز هم استثنائات خود را دارد و تصمیم کاملاً شخصی و سلیقه ای است و با توجه به شخصیتی که فرد از پرنده های خود می شناسد تصمیم گیری می کند.
 
سرویس مشاوره دامپزشکی حیوانات خانگی در اسنپ‌دکتر آغاز به کار کرد
سرویس مشاوره دامپزشکی حیوانات خانگی اسنپ‌دکتر به کاربران این امکان را می‎دهد که 24 ساعته از دامپزشکان درباره مسائل مربوط به حیوانات خانگی خود به صورت متنی و تلفنی مشاوره بگیرند. در حال حاضر این مشاوره برای حیوانات خانگی شامل دام‎های کوچک و پرندگان خانگی ارائه می‌شود و امکان دریافت مشاوره پزشکی برای مسائلی چون بیماری‎های عمومی، رفتارشناسی و آموزش، واکسیناسیون، روش‌های پیشگیری از بیماری، دوره نقاهت جراحی‌ها و غیره برای حیوانات خانگی وجود دارد.
 
مزیت های استفاده از دستگاه جوجه کشی خانگی
استفاده از دستگاه های جوجه کشی در شکل های مختلف سابقه ای بسیار طولانی دارد که به گفته ای به هزاران سال پیش نیز برمیگیردد. دلیل اصلی استفاده از دستگاه جوجه کشی را میتوان به امکان خارج کردن تعداد زیادی جوجه در یک زمان اشاره کرد که می تواند نیازهای پرورشی افراد را به خوبی پاسخ دهد. سیستم های دستگاه های جوجه کشی در سالهای اخیر پیشرفت بسیاری داشته است و در این بین استفاده از روش های مختلف و همچنین انواع مختلف آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی امکان طراحی و ساخت این دستگاه را به اسانی برای افراد محیا کرده است.
 
جداسازی طوطی‌های بد دهن در باغ وحش!
مسئولان باغ وحشی در شرق انگلستان، ۵ طوطی بد‌دهن را از بقیه طوطی‌ها جدا کردند که بقیه طوطی‌ها از آن‌ها تقلید نکنند. این پنج طوطی به نام‌های بیلی، اریک، تایسون، جید و السی ماه گذشته به جمع ۲۰۰ طوطی خاکستری این باغ وحش پیوسته بودند. اما بعد از مدتی مسئولان باغ وحش متوجه شدند که
 
دامپزشکان همان روز تصمیم گرفتند
همان روزی که تصمیم میگیرد دامپزشک شود عشق به حیوانات و دلسوزی برای سلامت آنها را هر روز در خود می پرورانید گویی از زمان حضور خود در این دنیا بنای روح و روانش به گونه‌ای پرورش یافته که دوستدار حیوانات باشد.
 
تاثیر حیوانات خانگی در درمان افسردگی
یکی از روش‌های درمان افسردگی که چند سالی است در کشورهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد ونتایج مطلوبی به‌دست آمده است (Animal-assisted Therapy) یا pet therapy (درمان بوسیله حیوانات خانگی) خوانده می‌شود. به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ یکی از روش‌های درمان افسردگی که چند سالی است در کشورهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد ونتایج مطلوبی به‌دست آمده است و هر روز بر کاربرد ودانش علمی آن افزوده می‌گردد درمان بوسیله حیوانات خانگی است که به صورت علمی و تخصصی با این نام (Animal-assisted Therapy) خوانده می‌شود.
 
چگونه با وجود حیوانات خانگی، خانه خود را تمیز نگه داریم؟
حیوانات خانگی همراهان فوق‌العاده‌ای هستند، اما ممکن است گاهی بوی نامطبوعی بدهند و انگل‌هایی مانند کک را با خود همراه داشته باشند. موهای گلوله‌شده، لکه ادرار و مدفوع روی فرش و پراکنده شدن موها و پرهایشان در نقاط مختلف خانه از جمله مشکلاتی است که صاحبان حیوانات خانگی با آن مواجهند. اجازه ندهید این مشکلات شما را از داشتن یک حیوان خانگی منصرف کنند؛ راه‌های بسیاری وجود دارد که می‌توانید حیوان خانگی و خانه خود را به طور همزمان تمیز نگه دارید.
 
طوطی عجیبی که هوش دانشجویان را به چالش کشید!
یک طوطی با شکست دادن شماری از دانشجویان دانشگاه هاروارد همه دانشمندان را شگفت‌زده کرد. یک طوطی ۲۲ساله به نام «گریفین» موفق شد در امتحان حافظه از منتخبان دانشگاه هاروارد پیشی گیرد و آنها را شکست دهد.
 
صاحب لانه شدن پرندگان اندیمشک
با آغاز فصل سرما ۱۰۰ لانه برای پرندگان در پارک های بزرگ اندیمشک نصب شد.
 
منتخب برترین اسامی حیوانات خانگی
در حال حاضر با نظرسنجی های مختلفی که در یکی از سایت ها معتبر این موضوع صورت گرفته است اسامی فوق برای حیوانات خانگی در دو جنس ماده و نر اعلام شده.
 
دزدی شقایق برای ساختن آشیانه
کبوتری در شهر کانبرای استرالیا گل‌های شقایق گذاشته شده بر آرامگاه سرباز گمنام را دزدیده است تا با استفاده از آنها آشیانه‌ای رنگارنگ در زیر پنجره ساختمان یادمان جنگ استرالیا در این شهر بسازد.
 
چند نکته ای که بایستی پیش از آوردن پرنده به خانه در موردش بدانیم
یش از 5 میلیون خانواده در امریکا پرنده های خانگی دارند. پرنده ها به لحاظ ظاهری اندازه، رنگ، و حتی شخصیت های متفاوتی دارند. آوردن پرنده ای که به شخصیت و سبک زندگی شما نزدیک باشد، بسیار حائز اهمیت است. بعضی پرندگان مانند طوطی های بزرگ توجه و مراقبت بیشتری را می طلبند؛ و در مقابل برخی پرنده های کوچک نیاز به محبت و عشق از سوی شما دارند تا شاد و سرحال باشند!
 
Copyright © 2016 - 2023 ITPet.net