چرا سگ غذا نمیخورد؟
دلایل کم اشتهایی سگ ها چیست و چکار میتوان کرد
 
آیا سگ ها سرما میخورند؟
آیا سگ ها سرما میخورند و نشانه هایش چیست.
 
آیا گربه ها به انسان حمله میکنند؟
در این مطلب میخواهیم به این بپردازیم که آیا گربه ها به انسان حمله میکنند یا نه.
 
چرا گربه ها نشانه گزاری میکنند؟
دلایل نشانه گزاری گربه را در این مطلب مشاهده میکنیم
 
اولین کار هایی که بعد از اوردن توله سگ به خانه باید کرد
در این مطلب در مورد کار های اولیه بعد از اوردن سگتون صحبت میکنیم.
 
آیا به سگ میوه بدهیم؟
در این مطلب به این میپردازیم که چه میوه و سبزیجاتی میتونیم به سگ ها بدهیم
 
چرا گربه ها گاهی وقت ها اشک میریزند
در این مطلب نام چند آلرژی گربه رو بهتون میگیم
 
چرا خرگوش زمین را میکند؟
برای اینکه مشکل کندن را برای خرگوش ها رفع کنید چند نکته در این مطلب برای شما گفته شده.
 
یکی از بزرگترین بیمارستان های حیوانات دنیا
در این ویدیو یکی از بزرگ ترین بیمارستان های حیوانات خانگی دنیا را مشاهده خواهید کرد
 
بهترین نژاد های گربه برای آپارتمان
نژاد های گربه که برای منازل آپارتمانی که خیلی آروم هستند میپردازیم .
 
آیا خوکچه هندی صاحبش را میشناسد؟
در این مطلب میخوایم بهتون نشون بدیم که چجوری با خوکچه هندیتون دوست بشین.
 
۴ اصل مهم در تربیت سگ های گارد و نگهبان
آموزش و تربیت سگهای گارد یکی از پرچالش ترین آموزش هاست که اگر به صورت درست و اصولی انجام نشود میتواند فاجعه به بار بیاورد.
 
چگونه هوش سگمون رو به چالش بکشیم
در این مطلب میخواهیم از سگتون یک تست هوش بگیریم.
 
آیا میتونیم به سگمون استخوان بدیم
سگ ها عاشق استخوان هستند ولی آیا امنه که به سگمون استخوان بدهیم.
 
چجوری به طوطی ها یاد بدهیم که صحبت کنند
آیا میخواین به طوطی تون یاد بدین چجوری حرف بزنه؟ تو این مطلب چند نکته ررو بهتون میگیم.
 
گروه خونی سگ ها و گربه ها
آیا شما از نوع گروه خونی حیوان خانگی تان اطلاع دارید؟ باید بدانید که دانستن گروه خونی سگ یا گربه تان می تواند نقش بسیار مهمی در سلامت و حیات او داشته باشد. ممکن است حیوان شما در موقعیتی قرار بگیرد که احتیاج به تزریق خون داشته باشد. خوشبختانه در علم دامپزشکی روش هایی برای شناسایی گروه خونی حیوان وجود دارد.
 
چجوری به سگتون آموزش بدید که گاز نگیره
در این ویدیو نشان میدهیم که چجوری به سگتون آموزش بدید که گاز نگیره.
 
آلرژی به گربه ها
آیاشما میتوانید با آلرژی به گربه با آنها زندگی کنید
 
نحوۀ صحیح خواندن برچسب روی مواد غذایی حیوانات خانگی
برای اغلب صاحبین حیوان خانگی آنها عضوی از اعضای خانواده هستند و بهترین ها را برای حیوان خود می خواهند. تأمین مواد مغذی متعادل برای حیوان خانگی تان برای داشتن رشدی خوب، سلامت، موهایی درخشان و سیستم ایمنی بالا بسیار مهم است. دریافت مقادیر ناکافی مواد معدنی می تواند حیوان شما را در معرض خطر بیماری های استخوانی غضروفی قرار دهد. در راستای تأمین مواد غذایی مفید و مورد نیاز حیوانتان خواندن برچسب روی مواد غذایی اهمیت ویژه ای می یابد. بسیار خب بیایید با هم نگاهی بیاندازیم و ببینیم که از برچسب مواد غذایی حیوان خانگی معمولاً چه اطلاعاتی دستگیرمان می شود.
 
چند روش مؤثر برای اینکه مانع از اسپری کردن گربۀ خانگی تان گردید!
مسلماً همۀ سرپرستان، گربۀ خانگی خود را همانند یکی از اعضای خانواده دوست دارند اما آنچه که دوست ندارند این است که بعد از یک روز کاری وقتی به خانه باز می گردند با بوی تند و زنندۀ ادرار گربه و لکه های زشت و ناخوشایند به جا مانده بر روی مبل و در و دیوار مواجه گردند. در این مقاله ما تصمیم داریم تا در این زمینه کمکی به شما کنیم.
 
خدمات دامپزشکی
با بیشتر شدنِ روز به روزِ تعداد افرادی که حیوان خانگی به خانه می آورند نیاز به دامپزشکی نیز بیشتر می شود. طبق آمار ارائه شده از سوی (APPA) اتحادیۀ محصولات حیوانات خانگی امریکا، در حدود 70 درصد خانواده های امریکایی حیوان خانگی دارند. ایالات متحده در طول دوران کووید 19 افزایش چشمگیری در تعداد سرپرستان حیوانات خانگی را مشاهده کرد؛ بیش از 11 میلیون خانوادۀ امریکایی یک حیوان خانگی جدید به خانه آوردند و ویزیت های دامپزشکی در سال 2020 میلادی بیش از نیم میلیون در مقایسه با سال پیش از آن افزایش داشت.
 
سگم را عقیم کنم یا نه؟
آیا باید سگم را عقیم کنم؟ این سؤالی است که ذهن بسیاری از سرپرستان سگ های خانگی را درگیر می کند. عقیم سازی حیوانات خانگی طرفداران و منتقدان خاص خودش را دارد اما کارشناسان عموماً معتقدند که بایستی عقیم سازی صورت گیرد. با این عمل از ازدیاد جمعیت حیوان جلوگیری می کنید؛ همچنین عقیم سازی از بیماری های صعب العلاج مثل سرطان ناحیۀ تناسلی حیوان پیشگیری می کند.
 
چرا سگ ها تند و با عجله غذا می خورند؟
هر عادت رفتاری بالاخره از جایی نشأت گرفته و سگ ها معمولاً وقتی توله هستند یاد می گیرند که چگونه رفتار کنند. یکی از این عادات رفتاری تند و باعجله خوردن غذاست که می تواند علت های مختلفی داشته باشد اما یکی از مهم ترین علت ها "رقابت" است! سگ ها تند غذا می خورند تا سگ دیگری غذای او را نخورد آنها از سوی سگ های دیگر احساس تهدید می کنند و با آنها رقابت دارند. این رفتار در سگ ها درونی شده و تبدیل به یک عادت شده حتی اگر سگ شما در محیطی باشد که سگ دیگری وجود ندارد. دلایل دیگری هم می تواند وجود داشته باشد که یکی از آنها بیماری یا مشکلات جسمانی حیوانتان است. یکی از رایج ترین دلایل
 
متوسط عمر ماهی های آکواریوم
شاید شما هم تابحال تجربه کرده باشید که ماهی قرمزتان ظرف دو یا چند روز از بین برود و با خود بیاندیشید که ماهی ها چقدر حساس هستند و نگهداری از آن ها سخت و هزینه بر است. بایستی به شما بگوییم که آن طور هم که در مورد ماهی قرمز یا ماهی های رایج آکواریومی فکر می کنید نیست و ماهی های رایج آکواریومی طول عمرهای متفاوتی دارند؛ به طوری که ماهی قرمز بر خلاف تصور عموم بسیار مقاوم و قوی هستند و حتی دیده شده که تا سن 30 سال هم زنده ماندند.
 
هتل حیوانات خانگی
فیلمی از هتل بارکلی که هتل مخصوص حیوانات خانگی می باشد.
 
سگ ها هم مثل انسان ها استعداد ذاتی دارند
یک تحقیق نشان میدهد که مثل انسان ها سگ ها هم هرکدام استعداد های ذاتی خودشان را دارند و با هم متفاوت هستند.
 
آیا سگ ها مجاز به خوردن هندوانه هستند؟
آیا سگ ها می توانند هندوانه بخورند؟ اگر بخواهیم کوتاه جواب بدهیم بله! اما چند نکته برای دادن این خوردنی خوشمزه به سگتان وجود دارد که بایستی بدانید. این مادۀ غذایی سرشار از ویتامین های مفید برای حیوانتان است و علاوه بر این 92 درصد هندوانه از آب تشکیل شده که می تواند در فصل گرم تابستان او را حسابی سرحال آورد. با این حال زیاد هر چیز خوبی هم می تواند مضر باشد.
 
مفید بودن نگهداری سگ برای سلامت انسان
در آمریکا نظر سنجی از 2000 صاحب حیوانات خانگی نشان داده 7 نفر از 10 نفر آنها نگه داری از حیوان خانگی شون باعث میشه که اونها به خودشان هم بیشتر اهمیت بدهند و بیشتر مراقب سلامتی خود باشند.
 
حیوانات خانگی بچه های شما نیستند آنها را اینگونه صدا نزنید!
همۀ ما بسیاری از صاحبین حیوانات خانگی را دیده ایم که خود را "مامان" یا "بابا"ی حیوان خود می دانند؛ در وهلۀ اول دیدن این صحنه حس شیرین مهربانی، شفقت و عشقی عمیق را به انسان می دهد.
 
سگ ها و گربه ها دنیای پیرامون را چگونه درک می کنند؟
اغلب ما تصور می کنیم که حیوانات "کور رنگی" دارند و یا دنیا را سفید و سیاه می بینند اما این واقعیت ندارد. از نقطه نظر فیزیولوژی، این اتفاق به گیرنده های نوری در چشم بستگی دارد. خانوم کاترین هاپت استاد دانشگاه دامپزشکی Cornell در این باره می گوید: "آنها نمی توانند تمام رنگ های متفاوتی را که ما قادر به دیدن آنها هستیم، ببینند. شاید بتوان این گونه گفت که آنها دنیا را در طیف زرد و آبی می بینند." خانوم هاپت این گونه توضیح داد: "از آنجائیکه سگ ها و گربه ها اصولاً حیوانات شکارگری هستند برای آنها تشخیص طیف رنگ ها اهمیتی ندارد. در مورد ما انسان ها به عنوان مثال از رنگ خرمالو رسیده بودن آن را می توانیم تشخیص دهیم؛ اما برای گربه سانان و سگ سانان خرگوش قهوه ای با خاکستری هیچ تفاوتی در مزه ندارد."
 
آیا می توانم دو پرنده را در یک قفس نگهداری کنم؟
به طور کل دو پرنده اگر از یک نژاد و به خصوص از دو جنسیت متفاوت باشند بهتر با هم رفتار می کنند. البته باز هم استثنائات خود را دارد و تصمیم کاملاً شخصی و سلیقه ای است و با توجه به شخصیتی که فرد از پرنده های خود می شناسد تصمیم گیری می کند.
 
مراقبت از خرگوش باردار
خرگوش ها به زاد و ولد زیاد شهره هستند و خرگوش ماده نیاز به حمایت و مراقبت از سوی سرپرست خود دارد تا راحت تر این دوره را پشت سر بگذارد. خوشبختانه کارهای زیادی هست که برای راحتی خرگوشتان می توانید انجام دهید. 1. فراهم ساختن محیطی آرام و مناسب جهت زایمان
 
کلاس های آنلاین آموزش پیرایش سگ ها
کلاس های آنلاین پیرایش سگ ها یک آموزش آنلاین همراه با تجربه ای عملی است. با شرکت در این کلاس ها شما آمادگی لازم برای کار کردن در بخش پیرایش پت شاپ ها را خواهید داشت. بسته به ساعت کلاس، هزینه و سایر شرایط فقط کافیست یکی از این کلاس ها را انتخاب کرده و به همراه سگتان در کلاس های آنلاین حاضر باشید. این کلاس های آموزشی پس از گذراندن دوره، مدرک معتبر به شما ارائه خواهند کرد.
 
آیا همه گربه‌های نارنجی، نر هستند
ژن‌های مسئول رنگ موی نارنجی در گربه‌ها متفاوت از انسان بیان می‌شود به همین دلیل گربه‌های نارنجی ماده ، بسیار کمیاب هستند.
 
نکته هایی برای بهتر شدن پوست و موی سگ و گربه
حفظ سلامت پوست و موی حیوانمان به حفظ سلامت عمومی آنها کمک می کند. پوست و موی ناسالم منجر به خارش و ناراحتی و در نهایت حتی ممکن است منجر به تغییرات رفتاری حیوان گردد. خصوصیات پوشش هر حیوان بسته به نژاد، فصل و سن فرق می کند اما به طور کل می بایست این خصوصیات را داشته باشد: موهای حیوان خانگی مان می بایست نرم و درخشان باشد، زمخت و شکننده، درهم و شکسته و کنفی نباشد. پوست هم می بایست نرم بوده چرب یا خشک، پوسته پوسته و یا دارای برآمدگی نباشد.
 
مسواک زدن دندان های گربه و سگ
مسواک زدن دندان سگ ها و گربه ها در واقع کاری بسیار درست و ضروری است. با کمی صبوری و تمرین حتماً قادر خواهید بود که این کار را به خوبی برای حیوانتان انجام دهید. تحقیقات نشان داده که در صورت اهمیت ندادن به سلامت دهان و دندانی بیماری توسعه یافته و قلب، کلیه و کبد را هم دچار مشکلاتی می سازند. بنابراین با مسواک زدن دندان های سگ و گربه تان نقش مهمی در سلامت حیوانتان ایفا کرده اید. مسواک زدن دندان حیوان خانگی تان هم مانند بسیاری فعالیت های مهم دیگر بایستی به طور مرتب و منظم انجام شود تا مؤثر واقع شود.
 
غذاهای مسموم و خطرناک برای خرگوش
فرقی نمی کند که خرگوش شما از چه نژادی باشد رژیم غذایی حیوانتان می بایست بر پایۀ علف خشک، بعضی از میوه ها و سبزیجات توصیه شده و خوراک مخصوص باشد. این تصور که چون خرگوش حیوانی گیاهخوار است همه نوع گیاه و سبزیجات و میوه ای را می تواند بخورد اشتباه است. برخی از این سبزیجات برای خرگوش خطرناک و مضر هستند و می تواند حیوان را مسموم سازد. در این مقاله سعی داریم تا لیست کاملی از غذاهای مسموم و ممنوع برای خرگوش را در اختیارتان بگذاریم.
 
چرا جوجه تیغی من غذا نمی خورد؟
از آنجائیکه نگهداری از جوجه تیغی به عنوان حیوان خانگی چندان متداول نیست بنابراین ممکن است نکات زیادی را به عنوان سرپرست این حیوان ندانید. همینقدر بدانید که جوجه تیغی بسیار مستعد چاقی است بنابراین به همین دلیل و دلایل دیگر، لازم است رژیم غذایی متعادلی داشته باشد. اما ممکن است ناگهان متوجه شوید که جوجه تیغی شما به طرز چشمگیری کم می خورد و یا اصلا هیچ نمی خورد. در این مقاله در نظر داریم تا علل و راههای درمان از دست دادن اشتها در جوجه تیغی را بررسی کنیم.
 
آیا بچه گربه ها می توانند از غذای گربه های بالغ تغذیه کنند؟
غذای گربه ها انواع متفاوتی دارد؛ البته منظور ما برند و عنوان تجاری آنها نیست که مختلف است. به عنوان مثال غذاهای خانگی بسیار در میان صاحبین گربه ها محبوب و متداول است. شاید برای برخی سوال پیش بیاید که با توجه به اینکه گربه ها در طبیعت هر آنچه را که به دست آورند می خورند پس آیا این همه تنوع برای غذای گربه لازم است؟ در این مقاله ما با پاسخ به این سؤال که : آیا بچه گربه ها می توانند از غذای گربه های بالغ تغذیه کنند؟ نه تنها بهتر متوجه رژیم غذایی بچه گربه ها می شویم بلکه به عوامل مؤثر در انتخاب مواد غذایی مناسب برای گربۀ بالغمان نیز پی می بریم.
 
علائم و نشانه های بیماری در خرگوش ها
خرگوش هم مثل همۀ حیوانات خانگی دیگر نیاز به مراقبت دارد تا از مشکلات جسمی دور بماند. یک رژیم غذایی سالم و ویزیت های منظم پزشکی می تواند تا حدود زیادی حیوان کوچولوی شما را از بیماری ها دور نگه دارد؛ اما شما هم می بایست به علائم و نشانه هایی که خبر از بیمار شدن خرگوشتان می دهد، توجه داشته باشید!
 
معرفی نژادهایی از گربه ها که عمر طولانی دارند
درست است که طول عمر گربه ها معمولاً تا حدود 15 سال است اما برخی نژادها هستند که از آنها به گربه هایی با عمرهای طولانی عنوان میکنند. دراینجا ما به معرفی چند نژاد از این گربه ها می پردازیم.
 
برنامه ریزی لازم برای شما و سگتان در شرایط بحران و تخلیۀ فوری خانه
آماده سازی حیوان خانگی در شرایط اضطرار به معنی تهیۀ تدابیر لازم برای حیوان خانگی تان در شرایط اورژانسی و تخلیۀ فوری خانه است به نحوی که در عین حفظ سلامت آنها نیازهای آنها را نیز برآورده کرده باشید. زلزله، سیل، طوفان ها همگی شرایطی هستند که ناگهان ما را غافلگیر می کنند. در شرایط اضطراری و به منظور ایمنی بیشتر، تخلیۀ خانه توصیه می شود. هیچ کس دوست ندارد خانه را در حالی رها کند که حیوان خانگی اش را جا گذاشته باشد؛ با اینحال چنین شرایطی بسیار پر استرس هستند و بدون برنامه ریزی قبلی ممکن است چنان دست و پای خود را گم کنید که ندانید چه کار کنید! بنابراین اگر از قبل تدابیر لازم را برای وضعیت تخلیۀ فوری خانه ببینید و همه چیز را مهیا سازید می توانید چنین شرایطی را با ایمنی و آرامش بیشتری بگذرانید. آماده سازی به شما کمک می کند تا به هنگام وقوع بحران، بهتر بتوانید فکر کنید و آرامش خود را حفظ کنید. این نکته بسیار اهمیت دارد چرا که سگ شما می تواند احساسات شما را بفهمد بنابراین داشتن آمادگی بحران نه تنها استرس و اضطراب شما را می کاهد بلکه به حیوان شما هم در کاهش اضطرابش کمک می کند. در اینجا ذکر یک نکته حائز اهمیت است و آن اینست که
 
بی اختیاری ادرار در سگ های سالخورده و کمک به رفع آن
با بالا رفتن سن سگ ها، آن ها دستخوش تغییراتی در رفتارشان و یا سلامتی شان می گردند. یکی از آنها بی اختیاری است که به معنای ناتوانی در کنترل ادرار یا حتی مدفوع است. به هنگام بی اختیاری، دفع ادرار یا مدفوع در حالی اتفاق می افتد که حیوان متوجه نشده و یا خیلی دیر متوجه شده است. این اتفاق ممکن است حیوان را شرمگین سازد و یا انتظار تنبیه از سوی صاحبش داشته باشد. اما واقعیت این است که این اتفاق تقصیر سگ شما نیست! در زیر چند نشانه ای که به شما کمک می کند تا متوجه بی اختیاری سگتان شوید را آورده ایم:
 
نشانه‌های افسردگی گربه‌های خانگی
آیا فکر می‌کنید که گربه‌ها همان موجودات نمک نشناسی هستند که گاهی اوقات پنجول می‌کشند و به ما دندان نشان می‌دهند؟ نه باید بدانید که افسردگی گربه یکی از بیماری‌هایی است که گریبان این موجود ملوس و ناز نازی را می‌گیرد. در اینجا چند علامت مخفی برای افسردگی گربه وجود دارد که با هم آنها را مرور می‌کنیم. به گزارش مجله قرمز؛ بله گربه‌ها هم افسرده می‌شوند آنها موجوداتی طالب محبت هستند که گاهی اوقات درون خود می‌روند و از همه کناره گیری می‌کنند.
 
Copyright © 2016 - 2021 ITPet.net