چرا گربه ها نشانه گزاری میکنند؟
دلایل نشانه گزاری گربه را در این مطلب مشاهده میکنیم
 
آیا سگ ها سرما میخورند؟
آیا سگ ها سرما میخورند و نشانه هایش چیست.
 
پنج چیز که سگتون میخواد شما بدونین
سگ ها چیز های زیادی میخواهند به شما بگویند پنج تا این حرف ها را در این مطلب به شما میگوییم.
 
سخت تر شدن قوانین برای فروش توله سگ و گربه
ویلز- بریتانیا قوانین برای فروشنده های رسمی و مجاز سختگیرانه تر شده و آنها دیگر مجاز به فروش توله هایی که خود در آن مرکزِ نگهداری پرورش نداده اند و یا مادرِ آن توله در آن مرکز نباشد، نیستند.
 
بازگشت گربۀ گمشده به خانواده پس از 10 سال !
گربه‌ای که ۱۰ سال پیش در شهر ابردین در اسکاتلند گم شده بود، خانواده‌اش را پیدا کرده است. این گربه که فوربز نام دارد اکنون ۱۲ ساله است، و در فاصله ۳ کیلومتری محلی پیدا شده که
 
چرا گربه ها گاهی وقت ها اشک میریزند
در این مطلب نام چند آلرژی گربه رو بهتون میگیم
 
بهترین نژاد های گربه برای آپارتمان
نژاد های گربه که برای منازل آپارتمانی که خیلی آروم هستند میپردازیم .
 
تصاویری از نژادهای مختلف گربه‌های اصیل در دنیا
زیباترین نژادهای مختلف گربه را تماشا کنید
 
پنج غذایی که میتوانید به گربتون جایزه بدید.
گربه ها عاشق غذا هستند حالا اگر میخواین به گربتون جایزه بدید باید چیکار کنید
 
چگونه گربه ها بهتون ابراز علاقه میکنند
آیا گربه شما، شما رو دوست دارد.نشانه هایش رو در این مطلب ببینید.
 
آلرژی به گربه ها
آیاشما میتوانید با آلرژی به گربه با آنها زندگی کنید
 
بانک غذای حیوانات در کانادا
مؤسسۀ غیرانتفاعی دفاع از حقوق حیوانات بریتیش کلمبیای کانادا (BC SPCA) به منظور غذا رسانی به سگ ها و گربه ها بانک غذای حیوانات را افتتاح کرده است.
 
اولین مسابقات پارالمپیک حیوانات خانگی
برای اولین بار مسابقات پارالمپیک حیوانات خانگی در انگلیس برگزار شد. تمامی سگ هایی که در این مسابقه حضور داشتند به نوعی ناتوانی جسمانی اعم از نابینایی، ناشنوایی و یا قطع عضو داشتند.
 
چرا گربه ها روی وسایل ما میخوابند
گربه ها برای این روی وسایلی مثل حوله، کاغذ و لباس و غیره میخوابند چون نیاز به احساس امنیت و گرما دارند که این جوری تامینش میکنند و همین طور میخوان بوی خودشونو به وسایل شما بدن تا احساس امنیت بیشتری بکنند.
 
نحوۀ صحیح خواندن برچسب روی مواد غذایی حیوانات خانگی
برای اغلب صاحبین حیوان خانگی آنها عضوی از اعضای خانواده هستند و بهترین ها را برای حیوان خود می خواهند. تأمین مواد مغذی متعادل برای حیوان خانگی تان برای داشتن رشدی خوب، سلامت، موهایی درخشان و سیستم ایمنی بالا بسیار مهم است. دریافت مقادیر ناکافی مواد معدنی می تواند حیوان شما را در معرض خطر بیماری های استخوانی غضروفی قرار دهد. در راستای تأمین مواد غذایی مفید و مورد نیاز حیوانتان خواندن برچسب روی مواد غذایی اهمیت ویژه ای می یابد. بسیار خب بیایید با هم نگاهی بیاندازیم و ببینیم که از برچسب مواد غذایی حیوان خانگی معمولاً چه اطلاعاتی دستگیرمان می شود.
 
چند روش مؤثر برای اینکه مانع از اسپری کردن گربۀ خانگی تان گردید!
مسلماً همۀ سرپرستان، گربۀ خانگی خود را همانند یکی از اعضای خانواده دوست دارند اما آنچه که دوست ندارند این است که بعد از یک روز کاری وقتی به خانه باز می گردند با بوی تند و زنندۀ ادرار گربه و لکه های زشت و ناخوشایند به جا مانده بر روی مبل و در و دیوار مواجه گردند. در این مقاله ما تصمیم داریم تا در این زمینه کمکی به شما کنیم.
 
خدمات دامپزشکی
با بیشتر شدنِ روز به روزِ تعداد افرادی که حیوان خانگی به خانه می آورند نیاز به دامپزشکی نیز بیشتر می شود. طبق آمار ارائه شده از سوی (APPA) اتحادیۀ محصولات حیوانات خانگی امریکا، در حدود 70 درصد خانواده های امریکایی حیوان خانگی دارند. ایالات متحده در طول دوران کووید 19 افزایش چشمگیری در تعداد سرپرستان حیوانات خانگی را مشاهده کرد؛ بیش از 11 میلیون خانوادۀ امریکایی یک حیوان خانگی جدید به خانه آوردند و ویزیت های دامپزشکی در سال 2020 میلادی بیش از نیم میلیون در مقایسه با سال پیش از آن افزایش داشت.
 
سگم را عقیم کنم یا نه؟
آیا باید سگم را عقیم کنم؟ این سؤالی است که ذهن بسیاری از سرپرستان سگ های خانگی را درگیر می کند. عقیم سازی حیوانات خانگی طرفداران و منتقدان خاص خودش را دارد اما کارشناسان عموماً معتقدند که بایستی عقیم سازی صورت گیرد. با این عمل از ازدیاد جمعیت حیوان جلوگیری می کنید؛ همچنین عقیم سازی از بیماری های صعب العلاج مثل سرطان ناحیۀ تناسلی حیوان پیشگیری می کند.
 
حیوانات خانگی بچه های شما نیستند آنها را اینگونه صدا نزنید!
همۀ ما بسیاری از صاحبین حیوانات خانگی را دیده ایم که خود را "مامان" یا "بابا"ی حیوان خود می دانند؛ در وهلۀ اول دیدن این صحنه حس شیرین مهربانی، شفقت و عشقی عمیق را به انسان می دهد.
 
سگ ها و گربه ها دنیای پیرامون را چگونه درک می کنند؟
اغلب ما تصور می کنیم که حیوانات "کور رنگی" دارند و یا دنیا را سفید و سیاه می بینند اما این واقعیت ندارد. از نقطه نظر فیزیولوژی، این اتفاق به گیرنده های نوری در چشم بستگی دارد. خانوم کاترین هاپت استاد دانشگاه دامپزشکی Cornell در این باره می گوید: "آنها نمی توانند تمام رنگ های متفاوتی را که ما قادر به دیدن آنها هستیم، ببینند. شاید بتوان این گونه گفت که آنها دنیا را در طیف زرد و آبی می بینند." خانوم هاپت این گونه توضیح داد: "از آنجائیکه سگ ها و گربه ها اصولاً حیوانات شکارگری هستند برای آنها تشخیص طیف رنگ ها اهمیتی ندارد. در مورد ما انسان ها به عنوان مثال از رنگ خرمالو رسیده بودن آن را می توانیم تشخیص دهیم؛ اما برای گربه سانان و سگ سانان خرگوش قهوه ای با خاکستری هیچ تفاوتی در مزه ندارد."
 
جایزه جنجالی برای یابنده گربه گمشده
یک زن عربستانی در ریاض پایتخت این کشور،آگهی در صفحه اجتماعی خود مبنی بر درنظر گرفتن جایزه ای هنگفت برای یابنده گربه گمشده خود، منتشر کرد.
 
آیا همه گربه‌های نارنجی، نر هستند
ژن‌های مسئول رنگ موی نارنجی در گربه‌ها متفاوت از انسان بیان می‌شود به همین دلیل گربه‌های نارنجی ماده ، بسیار کمیاب هستند.
 
آیا گربه‌های چاق سبیل بلندتری دارند
بررسی‌ها نشان می‌دهد که طول سبیل‌های گربه ارتباطی با وزن آنها ندارد.
 
نکته هایی برای بهتر شدن پوست و موی سگ و گربه
حفظ سلامت پوست و موی حیوانمان به حفظ سلامت عمومی آنها کمک می کند. پوست و موی ناسالم منجر به خارش و ناراحتی و در نهایت حتی ممکن است منجر به تغییرات رفتاری حیوان گردد. خصوصیات پوشش هر حیوان بسته به نژاد، فصل و سن فرق می کند اما به طور کل می بایست این خصوصیات را داشته باشد: موهای حیوان خانگی مان می بایست نرم و درخشان باشد، زمخت و شکننده، درهم و شکسته و کنفی نباشد. پوست هم می بایست نرم بوده چرب یا خشک، پوسته پوسته و یا دارای برآمدگی نباشد.
 
مسواک زدن دندان های گربه و سگ
مسواک زدن دندان سگ ها و گربه ها در واقع کاری بسیار درست و ضروری است. با کمی صبوری و تمرین حتماً قادر خواهید بود که این کار را به خوبی برای حیوانتان انجام دهید. تحقیقات نشان داده که در صورت اهمیت ندادن به سلامت دهان و دندانی بیماری توسعه یافته و قلب، کلیه و کبد را هم دچار مشکلاتی می سازند. بنابراین با مسواک زدن دندان های سگ و گربه تان نقش مهمی در سلامت حیوانتان ایفا کرده اید. مسواک زدن دندان حیوان خانگی تان هم مانند بسیاری فعالیت های مهم دیگر بایستی به طور مرتب و منظم انجام شود تا مؤثر واقع شود.
 
سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری امارات در بیمارستان سگ و گربه
صندوق سرمایه‌گذاری مبادله ابوظبی ۵۰۰ میلیون دلار در یک شرکت ارائه دهنده خدمات درمانی برای حیوانات خانگی سرمایه‌گذاری کرد.
 
آغاز واکسیناسیون کرونا روی حیوانات در روسیه
در شماری از مناطق روسیه واکسیناسیون روی حیوانات خانگی شروع شده است.
 
کشف یک کامیون پر از توله سگ و بچه گربه در آستانه خفگی
فروش حیوانات خانگی زنده در چین به صورت پستی واکنش فعالان محیط زیست را به دنبال داشت. به تازگی انتشار خبری مرتبط با «جعبه‌های بی‌منفذ» با واکنش شدید شهروندان چینی در شبکه‌های اجتماعی همراه شد. این ماجرا پس از آن روی داد که یک کامیون پستی پر از توله سگ‌ها و بچه گربه‌هایی کشف شد که در حال مرگ بودند. البته برخی از این حیوانات پیش از کشف این محموله جان باخته بودند. نخستین بار، داوطلبان فعال در مرکز نجات حیوانات در شهر چنگدو گزارش یافتن ۱۶۰ توله گربه و سگ در محموله‌های پستی را گزارش کردند.
 
سرویس مشاوره دامپزشکی حیوانات خانگی در اسنپ‌دکتر آغاز به کار کرد
سرویس مشاوره دامپزشکی حیوانات خانگی اسنپ‌دکتر به کاربران این امکان را می‎دهد که 24 ساعته از دامپزشکان درباره مسائل مربوط به حیوانات خانگی خود به صورت متنی و تلفنی مشاوره بگیرند. در حال حاضر این مشاوره برای حیوانات خانگی شامل دام‎های کوچک و پرندگان خانگی ارائه می‌شود و امکان دریافت مشاوره پزشکی برای مسائلی چون بیماری‎های عمومی، رفتارشناسی و آموزش، واکسیناسیون، روش‌های پیشگیری از بیماری، دوره نقاهت جراحی‌ها و غیره برای حیوانات خانگی وجود دارد.
 
آیا بچه گربه ها می توانند از غذای گربه های بالغ تغذیه کنند؟
غذای گربه ها انواع متفاوتی دارد؛ البته منظور ما برند و عنوان تجاری آنها نیست که مختلف است. به عنوان مثال غذاهای خانگی بسیار در میان صاحبین گربه ها محبوب و متداول است. شاید برای برخی سوال پیش بیاید که با توجه به اینکه گربه ها در طبیعت هر آنچه را که به دست آورند می خورند پس آیا این همه تنوع برای غذای گربه لازم است؟ در این مقاله ما با پاسخ به این سؤال که : آیا بچه گربه ها می توانند از غذای گربه های بالغ تغذیه کنند؟ نه تنها بهتر متوجه رژیم غذایی بچه گربه ها می شویم بلکه به عوامل مؤثر در انتخاب مواد غذایی مناسب برای گربۀ بالغمان نیز پی می بریم.
 
نکاتی دربارۀ قبل و بعد از رفتن به دامپزشکی
ویزیت دامپزشک می تواند برای دوست کوچولوی شما پر استرس باشد. بهتر است اسباب بازی مورد علاقه یا پتوی دلخواهش را نیز همراهش بیاورید. در صورت امکان قبل از رفتن به نزد دامپزشک سوال کنید که ایرادی ندارد اگر حیوانتان غذا بخورد چرا که بعضی ویزیت ها نیاز است که معده خالی باشد – البته نوشیدن آب بلامانع است! در صورتی که خوردن غذا هم مانعی نداشته باشد، می توانید از تشویقی های مورد علاقۀ حیوان به همراه بیاورید.
 
ثبت اولین واکسن کرونا برای حیوانات
کنستانتین ساونکوف، در گفت و گو با خبرنگاران بر اهمیت ویژه این واکسن تاکید کرد و گفت: برخی از گونه های جانوری حساس به ویروس کرونا هستند و موارد کووید-۱۹ در بسیاری از کشورها گزارش شده است.
 
معرفی نژادهایی از گربه ها که عمر طولانی دارند
درست است که طول عمر گربه ها معمولاً تا حدود 15 سال است اما برخی نژادها هستند که از آنها به گربه هایی با عمرهای طولانی عنوان میکنند. دراینجا ما به معرفی چند نژاد از این گربه ها می پردازیم.
 
معرفی چند هتل دوست داشتنی برای گربه ها
علیرغم باور عموم، تمام زندگی گربه ها فقط در آفتاب گرفتن و خوردن وعده های غذایی عالی خلاصه نمی شود. وقتی پای مسافرت رفتن به میان می آید، یافتن جایی مناسب برای اقامت به همراه گربه می تواند سخت و چالش برانگیز شود. اما ما در اینجا نام تعدادی از هتل ها و اقامتگاه هایی را برای شما آورده ایم که پذیرای سگ یا گربۀ شما نیز هست. مهمانسرای استنفورد در کنار دریا – کالیفرنیا این مهمانسرا که در شهر ساحلی Mendocino واقع شده از مهمانانش به همراه گربه هایشان پذیرایی می کند. در اینجا اصلاً نیازی به نگرانی بابت خراش هایی که ممکن است گربۀ شما بر روی وسایل و مبلمان ایجاد کند نیست چرا که بر روی آنها کاور و پوشش وجود دارد. این اقامتگاه نه تنها از گربه ها و سگ ها بلکه تاکنون میزبان مهمانانی با حیوانات خانگی نظیر ایگوانا، طوطی، لاک پشت و غیره بوده است. هزینۀ اقامت در این اقامتگاه برای هر حیوان خانگی 45 دلار در هر شب تا 3 حیوان خانگی است و برای حیوان خانگی بیشتر 50/22 دلار اضافه می گردد.
 
درمان عجیب یک گربه مجروح با کمک دکمه
یک بچه گربه ۷ ماهه که اخیرا مورد حمله یک سگ قرار گرفته بود، با کمک نوآوری پزشکان از مرگ حتمی نجات یافت، این نوآوری ظاهری متفاوت و جالب به گربه مجروح داده است.
 
نشانه‌های افسردگی گربه‌های خانگی
آیا فکر می‌کنید که گربه‌ها همان موجودات نمک نشناسی هستند که گاهی اوقات پنجول می‌کشند و به ما دندان نشان می‌دهند؟ نه باید بدانید که افسردگی گربه یکی از بیماری‌هایی است که گریبان این موجود ملوس و ناز نازی را می‌گیرد. در اینجا چند علامت مخفی برای افسردگی گربه وجود دارد که با هم آنها را مرور می‌کنیم. به گزارش مجله قرمز؛ بله گربه‌ها هم افسرده می‌شوند آنها موجوداتی طالب محبت هستند که گاهی اوقات درون خود می‌روند و از همه کناره گیری می‌کنند.
 
حیوانات خانگی عجیب کاخ سفید
تاکنون همدم بسیاری از رؤسای جمهور آمریکا‌، سگ و یا حیوانات عجیب تری مثل راگون و تمساح بوده‌اند.آنها با همان دوستان همیشگی خود، به کاخ سفید رفته‌اند. و اکنون نیز «جو بایدن « قرار است با سگ و گربه خود رهسپار کاخ سفید شود. اخیراً پای او هنگام بازی با سگش، شکست و همچنین خبر رسید که خانواده بایدن نه تنها با این سگ، بلکه با یک گربه که اخیراً خریده‌اند، عازم کاخ سفید می‌شوند. «باراک اوباما»، «بیل کلینتون» و بسیاری از رؤسای جمهور اسبق آمریکا همین سنت انتقال حیوان به کاخ سفید را داشته‌اند.
 
مراقبت از گربه در فصل زمستان و حفظ سلامت او در سرما
اگر در خانه‌یتان گربه داشته باشید، می‌دانید که این پشمالوهای دوست‌داشتنی و زیبا سرما را دوست ندارند. گربه‌ها هم مانند ما انسان‌ها سرما را احساس می‌کنند و نسبت به سرد شدن و گرم شدن هوا و تغییرات ناگهانی دما حساس هستند. البته گربه‌ها هوای گرم را راحت‌تر تحمل می‌کنند. اما علاوه بر ترجیح گربه‌ها به هوای گرم، این واقعیت هم وجود دارد که هوای سرد باعث مریضی و بیماری گربه می‌شود، از سرماخوردگی گرفته تا خطر سرمازدگی. در فصل زمستان حتماً باید اقدام پیشگیرانه‌ای انجام داد تا حیوانات خانگی کوچکمان زندگی راحت‌تری داشته باشند؛ فراموش نکنید که سلامت حیوانات خانگی همیشه در اولویت قرار دارد و این دغدغه در فصل زمستان برای کسانی که گربه دارند بیشتر می‌شود. آیا گربه‌ها سرما می‌خورند؟ آیا در فصل زمستان نیاز است که به آن‌ها توجه کنیم؟ این ها نمونه‌ای از دغدغه‌های افراد در مورد سلامت گربه‌ در زمستان و نگهداری از گربه است. با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر موضوع سلامت گربه در زمستان بپردازیم
 
چگونه به کودکان و حیوانات خانگی مان بیاموزیم که با یکدیگر کنار بیایند
در مبحث روابط کودک و حیوان خانگی، نظارت حرف اول را می زند! به خصوص در خانه هایی که کودک نوپا و یا بچۀ خردسال وجود دارد. Danielle Muhlenberg که مربی سگ است به والدین توصیه می کند که تمام رفتارها و تعاملات مابین کودک و حیوان خانگی شان را کاملاً تحت نظارت داشته باشند. این کار نه تنها از هر گونه درگیری میان آنها پیشگیری می کند بلکه به موقع می توانید جلوی کار اشتباه را گرفته و به اصلاح رفتار اشتباه بپردازید. مسلماً شما نمی توانید تمام لحظات را به نظارت آنها بپردازید؛ بنابراین اگر احتمال می دهید که ممکن است میان آنها تنش یا نزاعی درگیرد حتماً از وسایل کمکی مانند پارک کودک یا هر چیزی که میان آنها فاصله را حفظ کند استفاده کنید.
 
وایتکس و سایر مواد شیمیایی مضر برای حیوانات خانگی
حتما هر روزه برای تمیزکاری و شستشو از ده‌ها مادۀ شوینده‌ی شیمیایی موجود در بازار استفاده می‌کنیم. اغلب، تمیزکاری‌هایمان در نزدیکی‌های عید نوروز زیادتر نیز می‌شوند. می‌دانیم که این مواد برای ما ضرر دارند و به همین دلیل آن‌ها را از دسترس کودکان دور نگه می‌داریم، اما شاید به ندرت با اثرات برخی از آن‌ها بر حیوانات خانگی آشنا باشیم. آیا شما مواد شیمیایی مضر برای حیوانات خانگی را می‌شناسید؟ می‌دانیم که مواد شوینده مانند وایتکس (سفید کننده) یا حشره‌کش‌ها را نباید بخوریم اما گاهی فراموش می‌کنیم که حیوان خانگی‌مان روی همان زمینی راه می‌رود که ما آن را با وایتکس شسته‌ایم و احتمال دارد که بعدا دست‌هایش را داخل دهانش بگذارد و یا پاهایش را بلیسد. در ادامۀ مطلب یک لیست از ده مواد شیمیایی در خانه است که در صورتیکه حیوان خانگی دارید، یا نباید استفاده کنید و یا باید در استفاده از آن‌ها بسیار محتاط عمل کنید.
 
درباره غذاهای درمانی حیوانات بیشتر بدانیم!
تغذیه، بخش مهمی از حفظ سلامتی حیوان خانگی شما است. به منظور رفع نیازهای خاص حیوانات خانگی و درمان و جلوگیری از بیماری‌ ها باید از غذاهای درمانی حیوانات استفاده کرد. داشتن یک رژیم غذایی متعادل به بهبود عملکردهای حیاتی در بدن و افزایش طول عمر کمک می‌کند. خوراک های درمانی برای حیوانات براساس وزن حیوان، نوع حیوان، مواد معدنی، پروتئین، چربی، کربوهیدرات و سایر مواد غذایی مورد بررسی قرار می‌گیرند تا تأثیر آنها بر روند بیماری یا جلوگیری از آن مشخص شود. در صورتی که تمایل به اطلاع از دلایل استفاده از غذاهای درمانی حیوانات دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.
 
انتخاب برس مناسب برای گربه های بدقلق
گربه های ما برایمان دنیایی از شادی و نشاط به همراه دارند و در مقابل، ما خدمتگزاران مهربانشان! می بایست برای راحتی شان کارهایی انجام دهیم. یکی از این خدمات برس زدن موهای آنهاست. مزایای زیادی در شانه زدن موهای گربه هست و اصلی ترین و مهم ترین آن اینست که با این کار از ریزش مو و دیده شدن موهای گربه در همه جای خانه جلوگیری می کنید
 
گربه ها نام خود را می شناسند فقط گاهی اعتنا نمی کنند
گربه ها به بی تفاوت بودن نسبت به افراد اطراف خود معروف هستند. تقریباً تمامی صاحبین گربه های خانگی تصدیق می کنند که وقتی گربۀ خود را به اسم صدا می کنند او تظاهر به نشنیدن می کند. اما مطالعات جدید حاکیست که گربه ها نام خود را بلدند حتی وقتی که صدایشان می کنید و آنها بدون توجهی می روند! استاد دانشگاه سوفیا در توکیو و محقق رفتار شناس حیوانات Atsuko Saito در مطالعاتی که انجام داده ثابت کرده که گربه ها صدای صاحب خود را می شناسند.
 
در دوران قرنطینه، حیوانات خانگی نگه داری کنید
همه گیری بیماری «کووید 19» در دنیا باعث شده، تحقیقات مختلف از جنبه‌های متفاوتی روی این بیماری انجام شود. آخرین بررسی‌های انجام شده توسط محققان دانشگاه «یورک» نشان می‌دهد، داشتن حیوان خانگی در شرایط پاندمی کرونا، به سلامت روان کمک شایانی می‌کند و باعث می‌شود فرد کمتر احساس تنهایی کند.
 
Copyright © 2016 - 2021 ITPet.net