رشد و توسعۀ بازار خدمات رباتیک حیوانات خانگی
بازار خدمات رباتیک حیوانات خانگی در سال 2021 میلادی 1.41 میلیارد دلار برآورد شده و پیش بینی می گردد با 11.2 درصد افزایش نرخ رشد سالانه در بین سال های 2022 – 2030 میلادی به 3.65 میلیارد دلار در سال 2030 برسد. محصولات رباتیک در زمینۀ خدمات حیوانات خانگی به تولیداتی گفته می شود که در آن با به کارگیری هوش مصنوعی و تکنولوژی های دیگر در زمینۀ مراقبت و نگهداری
 
مدافع وستهم تا 5 سال از نگهداری گربه خانگی محروم شد
کورت زوما، مدافع تیم فوتبال باشگاه وستهم انگلستان، بعد از انتشار ویدیویی که در آن گربه خانگی‌اش را کتک می‌زند، از سوی دادگاهی در لندن به انجام ۱۸۰ ساعت خدمات عام‌المنفعه و عمومی محکوم شد.
 
جریمۀ فردی برای نگهداری از راکون
یک زن و شوهر اهل نیویورک پس از آنکه برای خرید غذا برای یک راکون به پت شاپ مراجعه کردند هر کدام به پرداخت 500 دلار جریمه شدند. بنا بر گزارشات، این زن و شوهر
 
غذای حیوانات خانگی FAMSUN
کمپانی FAMSUN سالیان سال در تلاش برای تهیۀ غذای حیوانات خانگی از گوشت تازه، با کیفیت و مرغوب بوده است. در سال 2019 میلادی، این کمپانی موفق به راه اندازی بخش تولید غذای خشک حیوانات خانگی با 70 درصد گوشت تازه شد. از آن زمان تاکنون، کارشناسان و متخصصان این کمپانی در تلاش برای بهبود و ارتقاء تولیدات کارخانه در جهت برآوردن نیاز متقاضیان بوده اند. سال 2021 را می توان سال رونق و شکوفایی کمپانی FAMSUN برشمرد از آنجاییکه چند خط تولید غذای حیوانات خانگی با 90 درصد گوشت راه اندازی شد که در کشورهای چین ، جنوب شرق آسیا ، خاورمیانه ، و جنوب افریقا آغاز به کار کرد.
 
کوری در سگ ها و گربه ها
ممکن است برای برخی از سرپرستان حیوانات خانگی پیش آید که ببینند حیوانشان عجیب و غریب رفتار می کند به اشیا و لوازم پیرامون برخورد می کند و برای پیدا کردن غذایش تقلا می کند. تمامی این رفتارها می تواند نشانۀ نابینا شدن حیوان باشد که علل بسیاری دارد. دلایل کوری ناگهانی حیوان
 
نجات حیوانات خانگی گیر افتاده در آتش
ریاض – به دنبال آتش سوزی بزرگی که روز جمعه در مرکز خرید الخبار شهر ظهران واقع در قسمت شرقی عربستان سعودی رخ داد نیروی آتش نشانی این شهر وارد عمل شد و حیوانات خانگی یک مرکز حیوانات خانگی را که در آتش محبوس شده بودند را نجات دادند.
 
روش های افزایش عمر مفید گربه ها
گربه ها یکی از حیوانات دوست داشتنی می باشند که امروزه برخی از خانوارها از این حیوان در خانه هایشان نگهداری می کنند.اما با این وجود هنوز شاید هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه آنها چند سال عمر می کنند نداشته باشید.جزئیات کامل این مطلب را در ادامه این بخش از سرگرمی خواهیم گفت.
 
چند مدل نحوۀ خواب گربه و تفسیر آن
آیا تابحال به انواع حالت هایی که گربۀ شما می خوابد دقت کرده اید؟ آیا به این فکر کردید که شاید هر کدام معنای خاصی بدهد و به حال و روحیۀ او مرتبط باشد؟ خب ما در اینجا چند مدل از حالت های مختلف خواب گربه را به همراه تعبیر آن برای شما آورده ایم تا دوست کوچولویتان را بهتر بشناسید.
 
چگونه بدون مسواک زدن دندان های گربه خانگی مان را تمیز کنیم؟
همۀ سرپرستان گربه ها دوست دارند که حیوانشان شاد، سلامت و خوش بو باشد. گربۀ خانگی شما تقریباً قادر است تمام کارهای خود را انجام بدهد به جز مسواک زدن دندان هایش! بنابراین این وظیفۀ شماست که به عنوان سرپرست او مراقب سلامتش باشید. اما متاسفانه مسواک زدن برای برخی آسان نیست بنابراین بهتر است جایگزینی مفید برای آن پیدا کنید.
 
وقتی گربه ای سر خود را به شما می زند چه منظوری دارد؟
آیا گربۀ شما هم دوست دارد که سرش را به شما بمالد؟ آیا تابحال فکر کرده اید که از این کار چه منظوری دارد؟ در واقع باید گفت که این رفتار مخصوص گربه برای برقراری روابط اجتماعی است و پیام دوستی و اعتماد در بر دارد.
 
مراقبت های بهداشتی دوره ای سگ و گربه
صرفنظر از واکسن ها و ضد انگل ها حیوان خانگی شما برای اینکه سلامت و سرحال باشد نیاز به ویزیت منظم دامپزشک دارد. شما تنها از روی ظاهر حیوانتان نمی توانید به سلامت او پی ببرید چه بسا مشکلات داخلی داشته باشد که پی بردن به آن تنها کارِ یک متخصص است.
 
آیا سگ و گربه هم می توانند میوه و سبزیجات بخورند؟
بله! سگ و گربه هم می توانند میوه و سبزیجات بخورند اما برخی از سبزیجات برای آنها سمی و خطرناک هستند و همچنین بایستی در نظر داشت که سگ ها و گربه ها سیستم گوارشی متفاوت و هر کدام حساسیت و محدودیت های خاص خودشان را دارند. سگ ها بسیاری از میوه ها و سبزیجات را می توانند بخورند که برخی از آنها را باید پخته بخورند. از جمله سبزیجاتی که باید پخته بخورند شامل
 
تفاوت های غذای سگ و گربه در چیست؟
شاید به ظاهر غذایی که از پت شاپ ها برای سگ و گربه خریداری می کنید شبیه به هم باشند حتی بوی مشابه داشته باشند اما آیا محتوای آنها هم یکی است؟ در واقع این گونه نیست و تفاوت زیادی بین نیازهای تغذیه ای سگ و گربه وجود دارد و متعاقباً غذاهای آنها هم با هم متفاوت است.
 
چگونه به گربۀ خود آموزش بدهیم که گاز نگیرد
گربه ها به دلایل مختلفی گاز می گیرند. گربه های بالغ وقتی استرس دارند یا از کاری خوششان نمی آید گاز می گیرند در حالیکه بچه گربه ها برای شناخت محیط اطرافشان و یا حتی به منظور بازی گاز می گیرند. به هرحال گربه ها ذاتاً حیواناتی شکارچی هستند و به همین دلیل هم گاز گرفتن، پنجول کشیدن و شیرجه زدن های ناگهانی از بازی های آنهاست. گاز گرفتن گربه ها دلایل مختلفی دارد:
 
روز جهانی عقیم سازی حیوانات
آخرین سه شنبۀ ماه فوریه را "روز جهانی عقیم سازی حیوانات" نام گذاری کرده اند. روز عقیم سازی حیوانات، نخستین بار در سال ۱۹۹۵ در امریکا و با هدف آگاهی بخشی برای عقیم سازی و کمک به کنترل جمعیت حیوانات بی‌ سرپناه کشور، بعنوان روز عقیم سازی امریکا پایه گذاری شد.
 
10 نکتۀ کلیدی برای پیشگیری از خراب شدن دندان حیوان خانگی تان !
مسلماً همۀ ما می خواهیم که حیوان خانگی مان در بهترین و سالم ترین وضعیت باشد – اما آیا برای سلامت دهان و دندان حیوانتان دندان های او را مسواک می زنید؟ دامپزشکان برای حفظ سلامت دهان و دندان حیوان خانگی 10 نکتۀ کلیدی را توصیه می کنند که از قرار زیر است:
 
اهمیت کشت میکروچیپ
مدیر مرکز رفاه حیوانات در ایالت فلوریدای امریکا آقای جان رابینسون اذعان داشت بهترین شیوه برای پیدا کردن حیوان خانگی گم شده تان کشت میکروچیپ است. میکروچیپ که ما بین کتف سگ / گربه کشت می شود به اندازۀ یک دانۀ برنج است. هر چیپ یک کُد دارد. به وسیلۀ اسکنر کُد نمایش داده می شود و با جستجوی کُد مربوطه در سیستم، اطلاعات مربوط به صاحب حیوان ارائه می شود.
 
راکی رباتی که حیوانات خانگی را سرگرم نگه می دارد
راکی Rocki نام یک ربات است که از راه دور و از طریق تلفن های هوشمند و اینترنت قابل کنترل است و بدین ترتیب هر جا که دسترسی به اینترنت داشته باشید می توانید از این طریق با حیوان خانگی تان ارتباط داشته باشید. با استفاده از تلفن های هوشمند مجهز به سیستم اندروید یا iOS به
 
کلینیک سیار حیوانات خانگی
در Wichita که یکی از بخش های ایالت تگزاس امریکاست، یک کلینیک حیوانات خانگی به صورت سیار خدمات دامپزشکی به مردم ارائه می دهد.
 
متفاوت ترین نژاد گربه در ایران
عجیب ترین گربه موجود در ایران
 
با اهلی شدن گربه ها اندازۀ مغز آنها کوچک تر شده!
عموماً گربه ها را حیواناتی باهوش و شیطون، جذاب و گاهاً شرور و بد ذات می پندارند. آنهایی که گربه دوست هستند می دانند که گربه ها چه IQ بالایی دارند. در واقع، گربه ها در بخشی از مغزشان که مربوط به یادآوری، برنامه ریزی و پیدا کردن راه حل است، سلول های عصبی بیشتری از سایر پستانداران من جمله انسان دارند.
 
بازگشت گربه به صاحبش پس از 11 سال
یک گربه به نام Fergus که در شمال شرقی اسکاتلند 11 سال گم شده بود به آغوش صاحبش بازگشت! این گربه که اواخر سال 2010 ناپدید شده بود 80 مایل دورتر از شهر صاحبش، توسط حامیان حیوانات پیدا شد و خوشبختانه به دلیل داشتن میکروچیپ (ریزتراشه) به صاحبش بازگردانده شد.
 
سیگار کشیدن صاحبان حیوانات خانگی منجر به بیماری حیوانشان می گردد
بر اساس تحقیقات انجام شده در بریتانیا، از هر 3 نفری که سیگاری بوده اند حداقل یک نفر به چشم خود دیده که حیوان خانگی اش به خاطر سیگار کشیدن صاحبش بیمار شده است. همۀ ما می دانیم که سیگار حاوی مواد سرطانزاست و حیواناتی هم که به طور طولانی مدت در معرض دود سیگار قرار می گیرند این مواد را در ریه و مجاری تنفسی جذب می کنند. از آنجائیکه حیوانات خانگی عاشق این هستند که در بغل صاحبشان باشند و
 
اسپانیا حیوانات خانگی را عضو رسمی خانواده اعلام کرده است !
به دنبال قانون جدیدی که در اسپانیا وضع شده، حیوانات خانگی رسماً و قانوناً از اعضای خانواده محسوب می شوند و صرفاً نباید به آنها به عنوان موجود زندۀ فاقد احساسات نگریست! بر اساس این قانون در صورت طلاق زوجین، نیازهای حیوان خانگی و این که سگ یا گربه یا هر حیوان خانگی نزد کدام یک نگهداری شود نیز از مسائل مهم و تحت مذاکره است که می بایست در دادگاه خانواده مطرح شود.
 
در هوای سرد و یخبندان حیوان خود را در ماشین رها نکنید!
تقریباً دیگر همۀ ما می دانیم که در روزهای گرم تابستان هرگز نباید حیوان را در ماشین رها کنیم دقیقاً همین امر در رابطه با روزهای سرد و یخبندان هم صدق می کند.
 
رونمایی از غول پیکرترین گربه موجود در جهان
گربه‌ای غول پیکر به نام «کفیر» با وزن ۱۲.۵ کیلوگرم رکورد غول پیکرترین گربه دنیا را زد.
 
دلایل بوی بد دهان سگ خانگی مان
برخی صاحبین سگ های خانگی با بوی بد دهان حیوان خانگی شان خیلی عادی رفتار می کنند و آن را امری طبیعی می پندارند؛ در حالی که پشت این بوی بد دلایلی نهفته که در زیر به آنها اشاره می کنیم. 1. بهداشت دهان و دندان و بیماری های لثوی اصلی ترین دلیل بوی بد دهان سگ ها همین بیماری های لثوی است. درست همانند انسان با رعایت نکردن بهداشت، جرم و پلاک بر روی دندان ها تشکیل می شود و منجر به رشد باکتری هایی می گردد که علت بوی بد دهان هستند. اگر عادت به مسواک زدن دندان های سگتان ندارید پس علت بوی بد دهان حیوانتان همین است.
 
چکار کنیم تا استرس حیوان خانگی مان از دامپزشکی کمتر شود
نوبت چکاپ گربه تان رسیده و مثل هر بار او بسیار ترسیده و استرس دارد. نگران نباشید در اینجا نکاتی را به شما می گوییم تا به شما و حیوان خانگی تان کمک کند استرس کمتری را تحمل کنید. 1. حس شما بسیار اهمیت دارد. حیوانات حس شما را می گیرند. اگر شما استرس داشته باشید گربۀ شما این را سریع متوجه می شود. حتی کوچک ترین تغییر سطح انرژی شما را می فهمد. بنابراین در روز ویزیت دامپزشکی
 
نکاتی که باید پیش از انتخاب حیوان خانگی مان در نظر بگیریم
مسئولیت سلامت و زندگی شادِ حیوانی که به خانه مان می آوریم بر عهدۀ ماست. بایستی بدانیم که سرپرستی حیوان خانگی نیاز به برنامه ریزی و تعهد دارد. 1. پیش از آوردن حیوان خانگی این سؤالات را از خود بپرسید • آیا همۀ اعضای خانواده علاقمند هستند که در مراقبت از حیوان کمک کنند؟ • آیا فردی در خانواده به آلرژی مبتلاست ؟ • با توجه به سبک زندگی شما و نوع خانه ای که در آن زندگی می کنید چه نوع حیوان خانگی مناسب شماست؟
 
در هر سنی مراقب سلامت قلب حیوان خانگی تان باشید!
درست همانند سایر اعضاء خانواده، حیوانات خانگی هم نیاز به مراقبت، عشق و رژیم غذایی مناسب دارند تا سالم و شاد زندگی کنند. نکات زیر به شما کمک می کند تا شروع خوبی داشته باشید. 1. اگر سگ یا گربۀ شما کم سن است تا یک سال اول از غذای مخصوص و پُر کالری خودشان استفاده کنید و پس از آن به غذای حیوان بالغ رو آورید. 2. بر اساس وزن حیوانتان جیرۀ غذایی او را بدهید. این اطلاعات معمولاً بر روی بسته بندی غذای حیوان نوشته می شود.
 
مزایای حیوان خانگی برای بچه هایی با اختلال بیش فعالی و کم توجهی
برقراری ارتباط با حیوانات اثرات آرامش بخشی بر روی انسان می گذارد و این تأثیر به ویژه اگر کودکی با اختلال ADHD یا بیش فعالی و کم توجهی دارید پررنگ تر نمود می کند. 1. حیوان خانگی چه تأثیر مفیدی بر روی کودک بیش فعال و کم توجه دارد؟ بر طبق مطالعات انجام شده، هنگامی که بین انسان و حیوان ارتباط و تعاملی برقرار می شود در بدن انسان هورمون اکسی توسین ترشح می شود. هورمون اکسی توسین به کاهش ترس و استرس کمک می کند و توانایی کودک برای برقراری روابط اجتماعی را ارتقا می بخشد.
 
دشمنی سگ و گربه ؛ واقعیت یا داستان؟
بیشتر افراد تصور می کنند که سگ و گربه نسبت به هم یک نفرت درونی دارند؛ اما حقیقت چیز دیگریست. سگ ها و گربه ها از یکدیگر متنفر نیستند بلکه آنها دو طبیعت و سرشت متفاوت از یکدیگر دارند.
 
مراقبت های بعد از عمل حیوانات خانگی
دکتر کارول آزبورن که از مطرح ترین دامپزشکان امریکا می باشد در این باره اذعان می دارد: "مراقبت های بعد از عمل در حیوانات خانگی بسته به سن حیوان و شرایط او متفاوت است همچنین نوع عمل جراحی که انجام داده نیز بسیار حائز اهمیت است." دکتر آزبورن در ادامه می گوید:"به هر حال تا 12 الی 24 ساعت پس از جراحی خوابالودگی و گیجی حیوان عادی است و در واقع همین امر هم موجب استراحت بیشتر آنها و تسریع در بهبودی می گردد!"
 
آیا سگ و گربه ها هم کر و لال می شوند ؟
گاهی ممکن است به دنبال عفونت گوش و یا ضربه ای به گوش شنوایی خود را از دست بدهند. و در نهایت اگر چه بسیار نادر است اما برخی از سگ ها و گربه ها ممکن است از بدو تولد شنوایی خود را به طور کامل از دست داده باشند و یا شنوایی ضعیفی داشته باشند که به آن ناشنوایی مادرزادی می گویند.
 
گربه ها پیرامون خود را چگونه می بینند؟
تاکنون با خود فکر کردید که وقتی گربه ها دیوانه وار نور لیزر را دنبال می کنند واقعاً چه می بینند؟ وقتی به پای افراد می پرند می تواند به غریزۀ شکارگری آنها مربوط باشد اما قطعاً به نحوۀ دید آنها نیز مرتبط است. دانشمندان توانسته اند عکس هایی را از دید گربه ها و انسان ها با یکدیگر مقایسه کنند؛
 
اجباری شدن کشت میکروچیپ برای گربه های خانگی
به دنبال افزایش آمار دزدیدن حیوانات خانگی و موج ناراحتی در میان صاحبین حیوانات خانگی از یک سو، و بالا رفتنِ تعداد حیوانات نجات یافته یا رها شده در پناهگاه های حیوانات از سوی دیگر دولت انگلیس طرح اجباری شدنِ کشت میکروچیپ برای گربه ها را ارائه داد.
 
پرواز اتحاد امارات به مسافرین خود اجازه می دهد تا سگ و گربۀ خانگی شان را در کابین هواپیما به همراه آورند!
مسافرین پرواز خطوط هوایی اتحاد امارات Etihad با پرداخت هزینه ای قادر خواهند بود تا سگ یا گربۀ خانگی شان را به همراه خود به داخل کابین هواپیما ببرند. برای پروازهای کمتر از 6 ساعت به ازای هر حیوان خانگی هر مسافر می بایست 550 درهم (150 دلار) هزینۀ جداگانه پرداخت کند و برای پرواز
 
مراقبت از حیوانات خانگی در فصل سرما
هوای سرد و زمستانی می تواند برای حیوان شما دردسرساز باشد بنابراین برای حفظ سلامت حیوانتان در طول زمستان بهتر است نکات گفته شده در زیر را رعایت کنید. 1. حیوانتان را در داخل خانه نگه دارید. به خصوص وقتی دمای هوا خیلی کاهش می یابد سگ ها را برای قدم زنی بیرون نبرید.
 
آیا سگ ها و گربه ها هم سرما می خورند؟
سگ ها و گربه ها هم سرما می خورند و علائم آن نیز مشابه علائم سرماخوردگی در انسان هاست. آنها نیز دچار آبریزش بینی و احتقان و گرفتگی گلو و بینی می گردند؛ تنفسشان سخت می شود؛ عطسه می کنند؛ کم انرژی و کم اشتها می شوند و بیشتر دوست دارند بخوابند.
 
آموزش دستشویی کردن به گربه
در این ویدیو میگیم چجوری به گربتون یاد بدین توی باکسش دستشویی کنه
 
سخت تر شدن قوانین برای فروش توله سگ و گربه
ویلز- بریتانیا قوانین برای فروشنده های رسمی و مجاز سختگیرانه تر شده و آنها دیگر مجاز به فروش توله هایی که خود در آن مرکزِ نگهداری پرورش نداده اند و یا مادرِ آن توله در آن مرکز نباشد، نیستند.
 
چرا گربه ها نشانه گزاری میکنند؟
دلایل نشانه گزاری گربه را در این مطلب مشاهده میکنیم
 
آیا سگ ها سرما میخورند؟
آیا سگ ها سرما میخورند و نشانه هایش چیست.
 
بازگشت گربۀ گمشده به خانواده پس از 10 سال !
گربه‌ای که ۱۰ سال پیش در شهر ابردین در اسکاتلند گم شده بود، خانواده‌اش را پیدا کرده است. این گربه که فوربز نام دارد اکنون ۱۲ ساله است، و در فاصله ۳ کیلومتری محلی پیدا شده که
 
Copyright © 2016 - 2022 ITPet.net