نکاتی که باید پیش از انتخاب حیوان خانگی مان در نظر بگیریم
مسئولیت سلامت و زندگی شادِ حیوانی که به خانه مان می آوریم بر عهدۀ ماست. بایستی بدانیم که سرپرستی حیوان خانگی نیاز به برنامه ریزی و تعهد دارد. 1. پیش از آوردن حیوان خانگی این سؤالات را از خود بپرسید • آیا همۀ اعضای خانواده علاقمند هستند که در مراقبت از حیوان کمک کنند؟ • آیا فردی در خانواده به آلرژی مبتلاست ؟ • با توجه به سبک زندگی شما و نوع خانه ای که در آن زندگی می کنید چه نوع حیوان خانگی مناسب شماست؟
 
در هر سنی مراقب سلامت قلب حیوان خانگی تان باشید!
درست همانند سایر اعضاء خانواده، حیوانات خانگی هم نیاز به مراقبت، عشق و رژیم غذایی مناسب دارند تا سالم و شاد زندگی کنند. نکات زیر به شما کمک می کند تا شروع خوبی داشته باشید. 1. اگر سگ یا گربۀ شما کم سن است تا یک سال اول از غذای مخصوص و پُر کالری خودشان استفاده کنید و پس از آن به غذای حیوان بالغ رو آورید. 2. بر اساس وزن حیوانتان جیرۀ غذایی او را بدهید. این اطلاعات معمولاً بر روی بسته بندی غذای حیوان نوشته می شود.
 
بهترین تغذیه برای خرگوش
برخلاف باور عموم، خرگوش ها به غذایی به جز هویج و کاهو هم نیاز دارند. آنها به یک رژیم غذایی متعادل متشکل از یونجه و علف، میوه و سبزیجات تازه و کمی هم غذای خشک مخصوص نیاز دارند. در مجموع سبزیجات برگ دار غذای مورد علاقۀ خرگوش است. مراقب باشید که بیشتر از دو فنجان در روز نباید از سبزیجات تازه به یک خرگوش بالغ داد. در صورتی که خرگوش شما زیر 2.5 کیلوگرم وزن دارد تا یک فنجان در روز می توانید از سبزیجات تازه به او بدهید.
 
چکار کنیم تا استرس حیوان خانگی مان از دامپزشکی کمتر شود
نوبت چکاپ گربه تان رسیده و مثل هر بار او بسیار ترسیده و استرس دارد. نگران نباشید در اینجا نکاتی را به شما می گوییم تا به شما و حیوان خانگی تان کمک کند استرس کمتری را تحمل کنید. 1. حس شما بسیار اهمیت دارد. حیوانات حس شما را می گیرند. اگر شما استرس داشته باشید گربۀ شما این را سریع متوجه می شود. حتی کوچک ترین تغییر سطح انرژی شما را می فهمد. بنابراین در روز ویزیت دامپزشکی
 
مزایای حیوان خانگی برای بچه هایی با اختلال بیش فعالی و کم توجهی
برقراری ارتباط با حیوانات اثرات آرامش بخشی بر روی انسان می گذارد و این تأثیر به ویژه اگر کودکی با اختلال ADHD یا بیش فعالی و کم توجهی دارید پررنگ تر نمود می کند. 1. حیوان خانگی چه تأثیر مفیدی بر روی کودک بیش فعال و کم توجه دارد؟ بر طبق مطالعات انجام شده، هنگامی که بین انسان و حیوان ارتباط و تعاملی برقرار می شود در بدن انسان هورمون اکسی توسین ترشح می شود. هورمون اکسی توسین به کاهش ترس و استرس کمک می کند و توانایی کودک برای برقراری روابط اجتماعی را ارتقا می بخشد.
 
دشمنی سگ و گربه ؛ واقعیت یا داستان؟
بیشتر افراد تصور می کنند که سگ و گربه نسبت به هم یک نفرت درونی دارند؛ اما حقیقت چیز دیگریست. سگ ها و گربه ها از یکدیگر متنفر نیستند بلکه آنها دو طبیعت و سرشت متفاوت از یکدیگر دارند.
 
مراقبت های بعد از عمل حیوانات خانگی
دکتر کارول آزبورن که از مطرح ترین دامپزشکان امریکا می باشد در این باره اذعان می دارد: "مراقبت های بعد از عمل در حیوانات خانگی بسته به سن حیوان و شرایط او متفاوت است همچنین نوع عمل جراحی که انجام داده نیز بسیار حائز اهمیت است." دکتر آزبورن در ادامه می گوید:"به هر حال تا 12 الی 24 ساعت پس از جراحی خوابالودگی و گیجی حیوان عادی است و در واقع همین امر هم موجب استراحت بیشتر آنها و تسریع در بهبودی می گردد!"
 
آیا سگ و گربه ها هم کر و لال می شوند ؟
گاهی ممکن است به دنبال عفونت گوش و یا ضربه ای به گوش شنوایی خود را از دست بدهند. و در نهایت اگر چه بسیار نادر است اما برخی از سگ ها و گربه ها ممکن است از بدو تولد شنوایی خود را به طور کامل از دست داده باشند و یا شنوایی ضعیفی داشته باشند که به آن ناشنوایی مادرزادی می گویند.
 
گربه ها پیرامون خود را چگونه می بینند؟
تاکنون با خود فکر کردید که وقتی گربه ها دیوانه وار نور لیزر را دنبال می کنند واقعاً چه می بینند؟ وقتی به پای افراد می پرند می تواند به غریزۀ شکارگری آنها مربوط باشد اما قطعاً به نحوۀ دید آنها نیز مرتبط است. دانشمندان توانسته اند عکس هایی را از دید گربه ها و انسان ها با یکدیگر مقایسه کنند؛
 
اجباری شدن کشت میکروچیپ برای گربه های خانگی
به دنبال افزایش آمار دزدیدن حیوانات خانگی و موج ناراحتی در میان صاحبین حیوانات خانگی از یک سو، و بالا رفتنِ تعداد حیوانات نجات یافته یا رها شده در پناهگاه های حیوانات از سوی دیگر دولت انگلیس طرح اجباری شدنِ کشت میکروچیپ برای گربه ها را ارائه داد.
 
قانون جدید فرانسه در مورد حیوانات خانگی
مجلس سنای فرانسه تقریبا به طور یکدست و متحد به قانون جدیدی رای دادند که به منظور رفاه و امنیت بیشتر حیوانات خانگی طرح شده است. به دنبال سخنان وزیر کشاورزی فرانسه مبنی بر اینکه حیوانات خانگی "نه اسباب بازی هستند و نه کالای مصرفی" این قانون مطرح شد و با 332 رای مثبت، 1 رای منفی و 10 رای ممتنع به تصویب رسید.
 
یک گربه، ناجی نوزاد رها شده در فاضلاب شد!
نوزادی در بمبئی هندوستان در کانال فاضلاب رها شده و توسط گربه های ولگرد پیدا شد.
 
گربه ای که با چهارگوش متولد شد
گربه عجیبی که با چهار گوش به دنیا آمده توجه کاربران در فضای مجازی را جلب کرده است.
 
سرپرستان حیوانات خانگی پس از دروغ گفتن به حیوانشان احساس گناه می کنند
چنانچه شما هم در زمرۀ افرادی هستید که وقتی می خواهید سگتان را به دامپزشکی ببرید به او می گویید "برویم پیاده روی!" و یا داروی حیوانتان را در تشویقی ها می ریزید و به او می خورانید؛ شما تنها نیستید!
 
پرواز اتحاد امارات به مسافرین خود اجازه می دهد تا سگ و گربۀ خانگی شان را در کابین هواپیما به همراه آورند!
مسافرین پرواز خطوط هوایی اتحاد امارات Etihad با پرداخت هزینه ای قادر خواهند بود تا سگ یا گربۀ خانگی شان را به همراه خود به داخل کابین هواپیما ببرند. برای پروازهای کمتر از 6 ساعت به ازای هر حیوان خانگی هر مسافر می بایست 550 درهم (150 دلار) هزینۀ جداگانه پرداخت کند و برای پرواز
 
مراقبت از حیوانات خانگی در فصل سرما
هوای سرد و زمستانی می تواند برای حیوان شما دردسرساز باشد بنابراین برای حفظ سلامت حیوانتان در طول زمستان بهتر است نکات گفته شده در زیر را رعایت کنید. 1. حیوانتان را در داخل خانه نگه دارید. به خصوص وقتی دمای هوا خیلی کاهش می یابد سگ ها را برای قدم زنی بیرون نبرید.
 
آیا سگ ها و گربه ها هم سرما می خورند؟
سگ ها و گربه ها هم سرما می خورند و علائم آن نیز مشابه علائم سرماخوردگی در انسان هاست. آنها نیز دچار آبریزش بینی و احتقان و گرفتگی گلو و بینی می گردند؛ تنفسشان سخت می شود؛ عطسه می کنند؛ کم انرژی و کم اشتها می شوند و بیشتر دوست دارند بخوابند.
 
آموزش دستشویی کردن به گربه
در این ویدیو میگیم چجوری به گربتون یاد بدین توی باکسش دستشویی کنه
 
از سگ نگهداری کنیم یا گربه؟
در این مطلب میخوایم به شما کمک کنیم تا حیوان خانگی تون رو بگیرید.
 
پس از عقیم سازی چه مقدار به سگ یا گربه ام غذا بدم؟
بسیاری برایشان این پرسش مطرح می شود که با عقیم سازی سگ یا گربه شان آیا مقدار جیرۀ غذایی حیوانشان تغییر می کند؟ چه مقدار غذا بایستی در روز به حیوانشان بدهند.
 
چرا گربه ها از آب میترسند؟
در این مطلب میخوایم ببینیم گربه ها به چه دلیل از آب انقدر میترسند.
 
آیا گربه ها به انسان حمله میکنند؟
در این مطلب میخواهیم به این بپردازیم که آیا گربه ها به انسان حمله میکنند یا نه.
 
سخت تر شدن قوانین برای فروش توله سگ و گربه
ویلز- بریتانیا قوانین برای فروشنده های رسمی و مجاز سختگیرانه تر شده و آنها دیگر مجاز به فروش توله هایی که خود در آن مرکزِ نگهداری پرورش نداده اند و یا مادرِ آن توله در آن مرکز نباشد، نیستند.
 
چرا گربه ها نشانه گزاری میکنند؟
دلایل نشانه گزاری گربه را در این مطلب مشاهده میکنیم
 
آیا سگ ها سرما میخورند؟
آیا سگ ها سرما میخورند و نشانه هایش چیست.
 
بازگشت گربۀ گمشده به خانواده پس از 10 سال !
گربه‌ای که ۱۰ سال پیش در شهر ابردین در اسکاتلند گم شده بود، خانواده‌اش را پیدا کرده است. این گربه که فوربز نام دارد اکنون ۱۲ ساله است، و در فاصله ۳ کیلومتری محلی پیدا شده که
 
چرا گربه ها گاهی وقت ها اشک میریزند
در این مطلب نام چند آلرژی گربه رو بهتون میگیم
 
بهترین نژاد های گربه برای آپارتمان
نژاد های گربه که برای منازل آپارتمانی که خیلی آروم هستند میپردازیم .
 
تصاویری از نژادهای مختلف گربه‌های اصیل در دنیا
زیباترین نژادهای مختلف گربه را تماشا کنید
 
پنج غذایی که میتوانید به گربتون جایزه بدید.
گربه ها عاشق غذا هستند حالا اگر میخواین به گربتون جایزه بدید باید چیکار کنید
 
چگونه گربه ها بهتون ابراز علاقه میکنند
آیا گربه شما، شما رو دوست دارد.نشانه هایش رو در این مطلب ببینید.
 
آلرژی به گربه ها
آیاشما میتوانید با آلرژی به گربه با آنها زندگی کنید
 
بانک غذای حیوانات در کانادا
مؤسسۀ غیرانتفاعی دفاع از حقوق حیوانات بریتیش کلمبیای کانادا (BC SPCA) به منظور غذا رسانی به سگ ها و گربه ها بانک غذای حیوانات را افتتاح کرده است.
 
اولین مسابقات پارالمپیک حیوانات خانگی
برای اولین بار مسابقات پارالمپیک حیوانات خانگی در انگلیس برگزار شد. تمامی سگ هایی که در این مسابقه حضور داشتند به نوعی ناتوانی جسمانی اعم از نابینایی، ناشنوایی و یا قطع عضو داشتند.
 
چرا گربه ها روی وسایل ما میخوابند
گربه ها برای این روی وسایلی مثل حوله، کاغذ و لباس و غیره میخوابند چون نیاز به احساس امنیت و گرما دارند که این جوری تامینش میکنند و همین طور میخوان بوی خودشونو به وسایل شما بدن تا احساس امنیت بیشتری بکنند.
 
نحوۀ صحیح خواندن برچسب روی مواد غذایی حیوانات خانگی
برای اغلب صاحبین حیوان خانگی آنها عضوی از اعضای خانواده هستند و بهترین ها را برای حیوان خود می خواهند. تأمین مواد مغذی متعادل برای حیوان خانگی تان برای داشتن رشدی خوب، سلامت، موهایی درخشان و سیستم ایمنی بالا بسیار مهم است. دریافت مقادیر ناکافی مواد معدنی می تواند حیوان شما را در معرض خطر بیماری های استخوانی غضروفی قرار دهد. در راستای تأمین مواد غذایی مفید و مورد نیاز حیوانتان خواندن برچسب روی مواد غذایی اهمیت ویژه ای می یابد. بسیار خب بیایید با هم نگاهی بیاندازیم و ببینیم که از برچسب مواد غذایی حیوان خانگی معمولاً چه اطلاعاتی دستگیرمان می شود.
 
سگ ها و گربه ها دنیای پیرامون را چگونه درک می کنند؟
اغلب ما تصور می کنیم که حیوانات "کور رنگی" دارند و یا دنیا را سفید و سیاه می بینند اما این واقعیت ندارد. از نقطه نظر فیزیولوژی، این اتفاق به گیرنده های نوری در چشم بستگی دارد. خانوم کاترین هاپت استاد دانشگاه دامپزشکی Cornell در این باره می گوید: "آنها نمی توانند تمام رنگ های متفاوتی را که ما قادر به دیدن آنها هستیم، ببینند. شاید بتوان این گونه گفت که آنها دنیا را در طیف زرد و آبی می بینند." خانوم هاپت این گونه توضیح داد: "از آنجائیکه سگ ها و گربه ها اصولاً حیوانات شکارگری هستند برای آنها تشخیص طیف رنگ ها اهمیتی ندارد. در مورد ما انسان ها به عنوان مثال از رنگ خرمالو رسیده بودن آن را می توانیم تشخیص دهیم؛ اما برای گربه سانان و سگ سانان خرگوش قهوه ای با خاکستری هیچ تفاوتی در مزه ندارد."
 
جایزه جنجالی برای یابنده گربه گمشده
یک زن عربستانی در ریاض پایتخت این کشور،آگهی در صفحه اجتماعی خود مبنی بر درنظر گرفتن جایزه ای هنگفت برای یابنده گربه گمشده خود، منتشر کرد.
 
آیا همه گربه‌های نارنجی، نر هستند
ژن‌های مسئول رنگ موی نارنجی در گربه‌ها متفاوت از انسان بیان می‌شود به همین دلیل گربه‌های نارنجی ماده ، بسیار کمیاب هستند.
 
آیا گربه‌های چاق سبیل بلندتری دارند
بررسی‌ها نشان می‌دهد که طول سبیل‌های گربه ارتباطی با وزن آنها ندارد.
 
کشف یک کامیون پر از توله سگ و بچه گربه در آستانه خفگی
فروش حیوانات خانگی زنده در چین به صورت پستی واکنش فعالان محیط زیست را به دنبال داشت. به تازگی انتشار خبری مرتبط با «جعبه‌های بی‌منفذ» با واکنش شدید شهروندان چینی در شبکه‌های اجتماعی همراه شد. این ماجرا پس از آن روی داد که یک کامیون پستی پر از توله سگ‌ها و بچه گربه‌هایی کشف شد که در حال مرگ بودند. البته برخی از این حیوانات پیش از کشف این محموله جان باخته بودند. نخستین بار، داوطلبان فعال در مرکز نجات حیوانات در شهر چنگدو گزارش یافتن ۱۶۰ توله گربه و سگ در محموله‌های پستی را گزارش کردند.
 
سرویس مشاوره دامپزشکی حیوانات خانگی در اسنپ‌دکتر آغاز به کار کرد
سرویس مشاوره دامپزشکی حیوانات خانگی اسنپ‌دکتر به کاربران این امکان را می‎دهد که 24 ساعته از دامپزشکان درباره مسائل مربوط به حیوانات خانگی خود به صورت متنی و تلفنی مشاوره بگیرند. در حال حاضر این مشاوره برای حیوانات خانگی شامل دام‎های کوچک و پرندگان خانگی ارائه می‌شود و امکان دریافت مشاوره پزشکی برای مسائلی چون بیماری‎های عمومی، رفتارشناسی و آموزش، واکسیناسیون، روش‌های پیشگیری از بیماری، دوره نقاهت جراحی‌ها و غیره برای حیوانات خانگی وجود دارد.
 
آیا بچه گربه ها می توانند از غذای گربه های بالغ تغذیه کنند؟
غذای گربه ها انواع متفاوتی دارد؛ البته منظور ما برند و عنوان تجاری آنها نیست که مختلف است. به عنوان مثال غذاهای خانگی بسیار در میان صاحبین گربه ها محبوب و متداول است. شاید برای برخی سوال پیش بیاید که با توجه به اینکه گربه ها در طبیعت هر آنچه را که به دست آورند می خورند پس آیا این همه تنوع برای غذای گربه لازم است؟ در این مقاله ما با پاسخ به این سؤال که : آیا بچه گربه ها می توانند از غذای گربه های بالغ تغذیه کنند؟ نه تنها بهتر متوجه رژیم غذایی بچه گربه ها می شویم بلکه به عوامل مؤثر در انتخاب مواد غذایی مناسب برای گربۀ بالغمان نیز پی می بریم.
 
نکاتی دربارۀ قبل و بعد از رفتن به دامپزشکی
ویزیت دامپزشک می تواند برای دوست کوچولوی شما پر استرس باشد. بهتر است اسباب بازی مورد علاقه یا پتوی دلخواهش را نیز همراهش بیاورید. در صورت امکان قبل از رفتن به نزد دامپزشک سوال کنید که ایرادی ندارد اگر حیوانتان غذا بخورد چرا که بعضی ویزیت ها نیاز است که معده خالی باشد – البته نوشیدن آب بلامانع است! در صورتی که خوردن غذا هم مانعی نداشته باشد، می توانید از تشویقی های مورد علاقۀ حیوان به همراه بیاورید.
 
Copyright © 2016 - 2022 ITPet.net