لزوم بیمۀ حیوانات خانگی
برای هر کسی که حیوان خانگی دارد احتمالاً پیش آمده که سگ یا گربه اش بیمار شده یا چیزی خورده که نمی بایست و یا با شکستگی دست و پا مواجه شده و باید به کلینیک های دامپزشکی مراجعه کند. مراجعه به دامپزشکی ، ویزیت ، معاینات ، و انجام آزمایشات هم هزینه های سنگین در بر دارد. در حالی که بیمه می تواند از هزینه ها بکاهد اما در عین حال خود هم یک هزینۀ مازاد است. اما آیا بیمۀ حیوانات خانگی مفید است؟
 
قابل هضم بودن کرم های خوراکی برای غذای حیوانات خانگی
تا دهه ها قبل از اینکه از کرم های خوراکی به عنوان مواد اولیه در غذای سگ و گربۀ خانگی استفاده شود، به عنوان غذای پرندگان، دو زیستان، خزندگان و غیره استفاده می شدند. اما امروزه استفاده از آنها به عنوان منبع غنی پروتئین و چربی در غذای سگ و گربه امری بدیع و جدید است. اطلاعات پیرامون ارزش غذایی کرم ها در غذای سگ و گربه محدود اما رو به رشد است.
 
از بیماری کرم قلب سگ چه می دانید ؟
در رابطه با سگ ها چند بیماری خطرناک و کشنده مثل هاری یا دیستمپر وجود دارد. یکی دیگر از این بیماری های مهلک و خطرناک که در میان سگ ها بسیار شایع است کرم قلب یا Heart worm است که از طریق پشۀ آلوده به حیوان منتقل می شود. بیماری کرم قلب یک نوع بیماری مهلک و خطرناک است که منجر به درگیری ریه و نارسایی قلبی می شود و در موارد حاد نهایتاً منجر به مرگ حیوان می گردد.
 
برآورد فروش آنلاین محصولات حیوانات خانگی به 30.7 میلیارد دلار می رسد
مریلند / ایالات متحد – بر طبق آخرین داده ها خرید اینترنتی محصولات حیوانات خانگی و سفارشات آنلاین رو به افزایش است و خرید حضوری از فروشگاهها با اندکی کاهش مواجه شده است. بر طبق این گزارشات، فروش آنلاین محصولات حیوانات خانگی در سال 2022 میلادی 30.7 میلیارد دلار برآورد شده که در مقایسه با سال 2017 میلادی 16 درصد افزایش داشته
 
بررسی حرکات گربه برای درمان آسیب‌های نخاعی
محققان موسسه فناوری جورجیا در مطالعه اخیرشان اظهار کردند بررسی حرکات گربه ممکن است به آن‌ها در اطلاع رسانی و درمان آسیب نخاعی کمک کند.
 
این گربه ۹۷ میلیارد دلار قیمت دارد!
ارزش گربه نژاد اسکاتیش تیلور سویفت خواننده مشهور آمریکایی 97 میلیارد دلار تخمین زده شده است.
 
این گربه رکورد گینس را شکست!
فلوسی گربه ای که در جنوب شرقی لندن زندگی می کند، پیرترین گربه زنده جهان است.
 
گربه‌ها شما را این شکلی می‌بینند
گربه‌ها موجودات بامزه‌ای هستند که با حرکات و رفتار خود، به سادگی توجه انسان‌ها را به خود جلب می‌کنند. در این گزارش قصد داریم به شما بگوییم دنیا از دید این موجودات چگونه است و آنها محیط پیرامون خود را چگونه می‌بینند.
 
زیباترین گربه جهان در خطر انقراض در ایرانشهر
گربه شنی یکی از نادرترین گربه های جهان است که در دشت سمسور ایرانشهر زندگی می کند و در خطر انقراض قرار دارد.
 
چند نشانه که به شما می گوید گربه تان عاشق شماست
معمولاً گربه ها را به عنوان موجوداتی مستقل و مغرور می شناسند که 16 ساعت در روز را خواب هستند. اما اگر زبان بدن این حیوان دوستداشتنی را بشناسید متوجه خواهید شد که او هم دارد به شما ابراز عشق و علاقه می کند منتها به زبان خودش! 1. ارتباط چشمی معمولاً برقراری ارتباط چشمی (نگاه خیره) با گربه برای آنها تهدیدآمیز تلقی می شود بنابراین اگر به شما خیره می شوند پس در مورد شما احساس خوبی دارد. و اگر چشمک ملایمی هم زد یعنی واقعا شما را دوست دارد.
 
واکسن های مورد نیاز برای گربۀ مسن
ابتدا بهتر است بدانیم که چه سنی برای گربه ها سالخورده تلقی می شود. بر طبق نظر انجمن کارشناسان و متخصصان گربه امریکا، وقتی گربه به سن 10 سالگی می رسد مسن تلقی می شود . در این سن نشانه های پیری در گربه بروز می کند. متخصصان بر این باورند که "سن" تنها فاکتوری نیست که در رابطه با مسألۀ واکسن زدن گربه های مسن بایستی در نظر گرفت. دکتر Glenn Olah می گوید: "این که واکسن بزنیم یا خیر بستگی به ارزیابی مسائلی مثل مزایا یا ریسک عوارض واکسن برای حیوانمان دارد."
 
چرا گربه ام گاز می گیرد ؟
حتما برای شما هم سوال است که "چرا وقتی گربه ام را نوازش می کنم دستم را گاز می گیرد؟" در حالی که جای مورد علاقۀ گربه تان را نوازش می کنید او نیز در ابرها سیر می کند که ناگهان همه چیز عوض می شود و خودتان را می بینید که به جای دندان های او بر روی دستتان خیره ماندید..!
 
نجات یک بچه گربه از محفظه موتور ماشین آتش‌نشانی
آتش‌نشانان در کانادا، بچه گربه‌ای را که در محفظه موتور ماشین آتش‌نشانی گیر کرده بود، نجات دادند.
 
پیرترین گربه جهان که نامش در گینس ثبت شد
فلوسی، پیرترین گربه جهان که اکنون ۲۷ سال سن دارد به عنوان پیرترین گربه جهان در کتاب گینس به ثبت رسید.
 
آیا گربه ها وفادار هستند؟
آیا گربه ها هم مانند سگ ها وفادار هستند؟ مشکل از همین مقایسه آغاز می شود. آن کتاب معروف "زنان ونوسی مردان مریخی" را به خاطر می آورید؟ همین مسأله در مورد سگ و گربه هم صدق می کند؛ آنها با هم تفاوت دارند! گربۀ خانگی از خانوادۀ گربه سانان (شیر، ببر، پلنگ، گربه های وحشی) است و سگ خانگی از خانوادۀ سگ سانان (گرگ و کایوت و..). بنابراین از آنجاییکه از دو دسته و خانوادۀ متفاوت هستند ویژگی ها و خصوصیات رفتاری آنها نیز متفاوت است.
 
علت افزایش جمعیت گربه‌های بلاصاحب چیست؟
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به معضل جدید هاری در گربه‌های شهری، گفت: غذا دادن به گربه‌های بلاصاحب توسط شهروندان منجر به افزایش جمعیت گربه‌ها شده است.
 
گران ترین نژادهای گربه
گربه ها در زمرۀ محبوب ترین حیوانات خانگی قرار دارند و سرپرستان آنها نیز عاشقانه برای حیوان محبوبشان هزینه می کنند. سایت حیوانات خانگی Americanproducts.org در گزارشی اذعان داشت که مجموع هزینه های سرپرستان حیوانات خانگی در سال 2017 میلادی 69.4 میلیارد دلار بوده است؛ که 29.7 میلیارد دلار برای غذا ، 14.9 میلیارد برای لوازم و درمان های خانگی ، 16.6 میلیارد دلار برای مراقبت های دامپزشکی ، و 8 میلیارد دلار برای سایر خدمات و خریدهای مورد نیاز بوده است. گربه ها پس از سگ دومین حیوان محبوب در خانواده های امریکایی شناخته شده اند. برخی افراد بیشتر تمایل دارند تا از نژادهای کمیاب تر نگهداری کنند. در این مقاله شما را با چند تا از گران ترین نژادهای گربه آشنا می کنیم.
 
راز برقراری ارتباط با گربه‌ها برملا شد
گربه‌ها در مقایسه با سگ‌ها به بی‌اعتنایی مشهور هستند؛ اما اگر احساس می کنید که کمی سخت است تا با گربه خود ارتباط برقرار کنید، شاید تنها به این دلیل است که زبان آنها را بلد نیستید.
 
غذای خشک حیوانات خانگی با محیط زیست سازگارتر است
بر طبق آخرین تحقیقات به عمل آمده توسط محققین برزیلی غذای تر سگ و گربه بسیار بیشتر از غذای خشک آنها بر روی محیط زیست و گرم تر شدن زمین اثر دارد. دانشمندان بر روی انواع غذای تر و خشک حیوانات خانگی (سگ و گربه) تحقیق کردند و تأثیر مواد اولیۀ آنها بر روی محیط زیست را از نظر مواردی همچون انتشار گازهای گلخانه ای، مقدار مصرف آب و خاک، آلودگی های شیمیایی ناشی از فضولات حیوان مورد بررسی قرار دادند. نتیجۀ تحقیقات نشان می داد که غذای تر بیشترین تأثیر منفی را از نظر تمامی جوانبِ مورد بررسی بر روی محیط زیست دارد، غذای خشک کمترین تأثیر و غذای خانگی بین این دو قرار دارد.
 
بیماری های رایج حیوانات خانگی در فصل زمستان
زمستان و فصل سرما در راه است و بایستی بیشتر مراقب دوستان کوچولوی پشمالو در برابر بیماری های این فصل باشیم. حیوانات خانگی نیز همچون انسان ها نبایستی مدت طولانی در معرض هوای خیلی سرد قرار بگیرند. در زمستان نیاز نیست که به طور مرتب و روتین موهای سگ خانگی خود را کوتاه کنید چرا که این پوشش از آنها در مقابل سرما محافظت می کند. از آنجائیکه زمین در فصل زمستان سردتر می شود بستر و جای خواب آنها را لازم است گرم تر و پوشیده تر کنید.
 
چطور نمدی شدن موی گربه مان را برطرف کنیم ؟
برطرف کردن موی نمدی شدۀ گربه به معنی شانه زدن، تراشیدن و کوتاه کردن بخشی از موهای گربه است که به حالت نمدی درآمده و در هم تنیده شده است. موهای نمدی نه تنها بر روی ظاهر گربه تأثیر می گذارد بلکه برای خود حیوان هم آزار دهنده و مزاحم است. بهتر است بدانید که برطرف کردن موی نمدی شده نه برای شما و نه برای گربه تان تجربۀ جالبی نیست که از آن لذت ببرید بنابراین باید بسیار صبر و حوصله کنید و زمان بگذارید.
 
مراقبت از حیوان خانگی در فصول سرد سال
هوا سرد و پاییزی شده و در برخی مناطق کشور فصل های پاییز و زمستان بسیار سردتر است بنابراین لازم است برای مراقبت بهتر از حیوان خانگی تان در فصل سرد سال نکاتی را رعایت کنید. در اینجا به ذکر چند نکته اشاره کردیم که با هم مطالعه می کنیم.
 
دانستنی‌های شگفت‌انگیز درباره خواب دیدن حیوانات
اگر حیوانی خانگی دارید و وقتی خواب است او را تماشا کرده‌اید، حتما به این فکر کرده‌اید که آیا حیوانات هم خواب می‌بینند؟ دانشمندان سال‌هاست در این زمینه مطالعه می‌کنند و اکنون بخشی از نتایج جالب پژوهش‌های خود را منتشر کرده‌اند، نتایجی که واقعا شگفت‌انگیز است! به خصوص درباره گربه ها.
 
تأثیر روابط انسان و حیوانات بر روی سلامت روحی
دوران کرونا به ما یاد داد که چقدر بودن در کنار عزیزانمان مهم است؛ بسیاری در همین دوران به خاطر دور بودن از عزیزانشان با سرپرستی یک حیوان خانگی جای خالی نزدیکانشان را تا حدودی پر کردند. در مطالعه ای که صورت گرفته حیوان خانگی در شرایط استرس زا فشار خون را کاهش می دهد ، منجر به بهبود سلامت قلب می گردد و در مجموع نیاز فرد به دکتر را کاهش می دهد.
 
استفاده از تکنولوژی برای یافتن حیوان خانگی
برای سرپرست حیوان خانگی شاید هیچ چیزی استرس زاتر از فرار ناگهانی و دویدن و دور شدن حیوانش نباشد. بسیاری از ما این لحظۀ پر اضطراب را تجربه کرده ایم. طبق آمار جهانی، سالانه 10 میلیون حیوان خانگی گم می شوند. اما خوشبختانه ابزار دیجیتال جدید به کمک ما آمده و یافتن حیوانات گمشده را آسان ساخته است.
 
گربه را از پس گردن نگیرید!
بسیاری افراد من جمله برخی کارشناسان و دامپزشکان تصور می کنند گرفتن گربه از پوست پس گردن برای مهار کردن حیوان مشکلی ندارد.
 
نگه داری از غذای تر گربه
غذایی که به خوبی نگه داری نشود، طولانی مدت و در معرض هوا بماند و یا از تاریخ مصرف آن بگذرد برای سلامت حیوان شما خطرناک و مضر است. غذاهای تر بایستی زودتر به مصرف بروند برای نگهداری طولانی تر آنها راههایی هست که در اینجا برای شما عنوان می کنیم.
 
چگونه زبان حیوانات را بفهمم؟
حیوانات نیز مانند انسان ها از بدن خود برای برقراری ارتباط استفاده می کنند.
 
تصویر قدبلندترین گربه خانگی جهان
گینس در ویدیویی درباره فنریر گفته که این بچه گربه غول پیکر با ویلیام جان پاورز، پزشکی در فارمینگتون هیلز واقع در میشیگان زندگی می‌کند و پاورز او را گردالوی بزرگ یا گردالو می‌نامد. فنریر همچون کلیفورد، سگ قرمز بزرگ رشد کرده است. فنریر از نژاد ساوانا و نسل F۲ است.
 
5 راه برای تشویق گربه تان به آب خوردن
گربه ها معمولاً تمایلی به نوشیدن آب ندارند و خیلی کم آب می خورند اما علیرغم این بی تمایل بودن به نوشیدن آب بدن آنها نیاز دارد که هیدراته باشد. طبق اظهارات دکتر فاکس دامپزشک "گربه ها مستعد بیماری های کلیوی، یبوست و مجاری ادراری هستند و در صورتی که بدن آنها را هیدراته نگه داریم در واقع از ابتلای آنها به بیماری کمک کرده ایم." با چند راهکار ساده می توانید آنها را تشویق به نوشیدن بیشتر کنید.
 
گوشت خام برای حیوانات خانگی
تغذیۀ حیوانات خانگی با گوشت خام روالی است که به تدریج رو به رشد است. داشتن یک رژیم غذایی متعادل با گوشت خام می تواند تمام نیازهای حیوان به مواد مغذی را برطرف کند. علیرغم آنکه محققین ثابت کرده اند که حیوانات گوشت خام را راحت تر از غذاهای صنعتی هضم می کنند اما هنوز هیچ مدرک روشنی وجود ندارد که نشان دهد گوشت خام برای سلامت عموم حیوان بهتر است و حتی چنانچه درست از گوشت خام در رژیم غذایی حیوان استفاده نشود منجر به بروز مشکلات بیشتر می گردد.
 
نمایشگاه بین المللی حیوانات خانگی اندونزی 2022 - عکس
نمایشگاه بین المللی حیوانات خانگی 2022 در اندونزی و از تاریخ 26 تا 28 آگوست برقرار شد تا شاید به نوعی توانسته باشد مراقبت از حیوانات خانگی را به نمایش واقعی بگذارد.
 
آیا آبلۀ میمونی به حیوانات خانگی سرایت می کند؟
از آنجائیکه آبلۀ میمونی یک بیماری مشترک انسان و دام محسوب می شود بنابراین قابل سرایت است. بر طبق اظهارات مراکز درمان و پیشگیری از بیماری ها، سرایت ویروس آبلۀ میمونی از فرد بیمار به حیوان خانگی اگر چه بسیار نادر است اما با تماس مستقیم مثل نوازش ، بوسیدن و بغل کردن حیوان قابل انتقال است. البته محققین هنوز در حال بررسی و تحقیق هستند تا بدانند که کدام گونه های حیوانی آبلۀ میمونی می گیرند و علائم آن چگونه بروز می کند.
 
گربه ای که سرپرست خود را از حملۀ قلبی نجات داد
یک زن 42 ساله به نام سام فلستد که در خواب دچار حملۀ قلبی شده بود با مالش های پای بیلی گربۀ 7 ساله اش بر روی قلبش بیدار شد. او پس از بیدار شدن متوجه شد درد شدید در قفسۀ سینه اش شد. هنگامی که مادرش
 
روز جهانی گربه ها
8 آگوست برابر با 17 مرداد روز جهانی گربه هاست. از سال 2002 میلادی و به لطف صندوق بین المللی رفاه حیوانات، گربه ها هم روز خاص خود را دارند و در این روز می توانیم از این دوستان پشمالوی عزیزمان بهتر تجلیل کنیم.
 
چگونه ارتباطی صمیمانه بین کودک خود و حیوان خانگی مان ایجاد کنیم ؟
شاید دیدن روابط صمیمانه میان یک کودک نوپا و حیوان خانگی زیباترین قابی باشد که می توان دید. برای ایجاد این رابطۀ نزدیک اما راهی طولانی و پر مراقبت لازم است! چرا که در ابتدای حضور نوزاد در خانه ، حیوان خانگی شما پر از حس کنجکاوی نسبت به این فرد غریبه است. کارشناسان توصیه می کنند ملاقات اولیۀ نوزاد با حیوان خانگی بسیار مهم است. در ابتدا یک معارفۀ ساده از نوزاد به حیوانتان در حالی که نوزاد را در دست گرفته اید و به سگتان اجازه می دهید تا او را بو کند کافیست. اکثر کارشناسان توصیه می کنند که
 
مدافع وستهم تا 5 سال از نگهداری گربه خانگی محروم شد
کورت زوما، مدافع تیم فوتبال باشگاه وستهم انگلستان، بعد از انتشار ویدیویی که در آن گربه خانگی‌اش را کتک می‌زند، از سوی دادگاهی در لندن به انجام ۱۸۰ ساعت خدمات عام‌المنفعه و عمومی محکوم شد.
 
کوری در سگ ها و گربه ها
ممکن است برای برخی از سرپرستان حیوانات خانگی پیش آید که ببینند حیوانشان عجیب و غریب رفتار می کند به اشیا و لوازم پیرامون برخورد می کند و برای پیدا کردن غذایش تقلا می کند. تمامی این رفتارها می تواند نشانۀ نابینا شدن حیوان باشد که علل بسیاری دارد. دلایل کوری ناگهانی حیوان
 
نجات حیوانات خانگی گیر افتاده در آتش
ریاض – به دنبال آتش سوزی بزرگی که روز جمعه در مرکز خرید الخبار شهر ظهران واقع در قسمت شرقی عربستان سعودی رخ داد نیروی آتش نشانی این شهر وارد عمل شد و حیوانات خانگی یک مرکز حیوانات خانگی را که در آتش محبوس شده بودند را نجات دادند.
 
روش های افزایش عمر مفید گربه ها
گربه ها یکی از حیوانات دوست داشتنی می باشند که امروزه برخی از خانوارها از این حیوان در خانه هایشان نگهداری می کنند.اما با این وجود هنوز شاید هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه آنها چند سال عمر می کنند نداشته باشید.جزئیات کامل این مطلب را در ادامه این بخش از سرگرمی خواهیم گفت.
 
آیا سگ و گربه هم می توانند میوه و سبزیجات بخورند؟
بله! سگ و گربه هم می توانند میوه و سبزیجات بخورند اما برخی از سبزیجات برای آنها سمی و خطرناک هستند و همچنین بایستی در نظر داشت که سگ ها و گربه ها سیستم گوارشی متفاوت و هر کدام حساسیت و محدودیت های خاص خودشان را دارند. سگ ها بسیاری از میوه ها و سبزیجات را می توانند بخورند که برخی از آنها را باید پخته بخورند. از جمله سبزیجاتی که باید پخته بخورند شامل
 
تفاوت های غذای سگ و گربه در چیست؟
شاید به ظاهر غذایی که از پت شاپ ها برای سگ و گربه خریداری می کنید شبیه به هم باشند حتی بوی مشابه داشته باشند اما آیا محتوای آنها هم یکی است؟ در واقع این گونه نیست و تفاوت زیادی بین نیازهای تغذیه ای سگ و گربه وجود دارد و متعاقباً غذاهای آنها هم با هم متفاوت است.
 
چگونه به گربۀ خود آموزش بدهیم که گاز نگیرد
گربه ها به دلایل مختلفی گاز می گیرند. گربه های بالغ وقتی استرس دارند یا از کاری خوششان نمی آید گاز می گیرند در حالیکه بچه گربه ها برای شناخت محیط اطرافشان و یا حتی به منظور بازی گاز می گیرند. به هرحال گربه ها ذاتاً حیواناتی شکارچی هستند و به همین دلیل هم گاز گرفتن، پنجول کشیدن و شیرجه زدن های ناگهانی از بازی های آنهاست. گاز گرفتن گربه ها دلایل مختلفی دارد:
 
روز جهانی عقیم سازی حیوانات
آخرین سه شنبۀ ماه فوریه را "روز جهانی عقیم سازی حیوانات" نام گذاری کرده اند. روز عقیم سازی حیوانات، نخستین بار در سال ۱۹۹۵ در امریکا و با هدف آگاهی بخشی برای عقیم سازی و کمک به کنترل جمعیت حیوانات بی‌ سرپناه کشور، بعنوان روز عقیم سازی امریکا پایه گذاری شد.
 
Copyright © 2016 - 2023 ITPet.net