همه چیز درباره فرآیند شبیه‌سازی حیوانات
شبیه‌سازی حیوانات خانگی در جامعه مدرن با هزینه‌های هنگفت انجام می‌شود و بالغ بر ۶۰ میلیون دلار هزینه‌کرد برای آن برآورد شده‌است.
 
چگونه بدون مسواک زدن دندان های گربه خانگی مان را تمیز کنیم؟
همۀ سرپرستان گربه ها دوست دارند که حیوانشان شاد، سلامت و خوش بو باشد. گربۀ خانگی شما تقریباً قادر است تمام کارهای خود را انجام بدهد به جز مسواک زدن دندان هایش! بنابراین این وظیفۀ شماست که به عنوان سرپرست او مراقب سلامتش باشید. اما متاسفانه مسواک زدن برای برخی آسان نیست بنابراین بهتر است جایگزینی مفید برای آن پیدا کنید.
 
روش های افزایش عمر مفید گربه ها
گربه ها یکی از حیوانات دوست داشتنی می باشند که امروزه برخی از خانوارها از این حیوان در خانه هایشان نگهداری می کنند.اما با این وجود هنوز شاید هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه آنها چند سال عمر می کنند نداشته باشید.جزئیات کامل این مطلب را در ادامه این بخش از سرگرمی خواهیم گفت.
 
چند مدل نحوۀ خواب گربه و تفسیر آن
آیا تابحال به انواع حالت هایی که گربۀ شما می خوابد دقت کرده اید؟ آیا به این فکر کردید که شاید هر کدام معنای خاصی بدهد و به حال و روحیۀ او مرتبط باشد؟ خب ما در اینجا چند مدل از حالت های مختلف خواب گربه را به همراه تعبیر آن برای شما آورده ایم تا دوست کوچولویتان را بهتر بشناسید.
 
بایدها و نبایدهای غذایی برای لاک پشت ها
بر خلاف تصور برخی افراد که فکر می کنند فقط کاهو برای لاک پشت کافیست آنها به طیف وسیعی از مواد غذایی با مقدار متعادل و متناسب نیاز دارند. قطعاً لاک پشت ها هم محدودیت هایی برای خوردن برخی مواد غذایی دارند.
 
وقتی گربه ای سر خود را به شما می زند چه منظوری دارد؟
آیا گربۀ شما هم دوست دارد که سرش را به شما بمالد؟ آیا تابحال فکر کرده اید که از این کار چه منظوری دارد؟ در واقع باید گفت که این رفتار مخصوص گربه برای برقراری روابط اجتماعی است و پیام دوستی و اعتماد در بر دارد.
 
هنوز صاحبین حیوانات خانگی از خطر مسمومیت شکلات برای حیوانشان آگاه نیستند!
طبق تحقیقاتی که در بریتانیا انجام شد تنها حدود 68 درصد صاحبین سگ های خانگی تقریبا از خطر مسمومیت با شکلات برای حیوانشان خبر داشتند. شکلات علیرغم طعم خوشایندش برای انسان، حاوی ماده ای شیمیایی به نام تئوبرومین است که برای هر دوی سگ ها و گربه ها می تواند سمی و خطرناک باشد چرا که سیستم گوارش آنها قادر به هضم آن نیست. عوارض مسمویت زای شکلات به نوع آن و مقدار خورده شده بستگی دارد و همینطور نژاد و سایز حیوان نیز در این امر دخیل است. نشانه های مسمومیت
 
مراقبت های بهداشتی دوره ای سگ و گربه
صرفنظر از واکسن ها و ضد انگل ها حیوان خانگی شما برای اینکه سلامت و سرحال باشد نیاز به ویزیت منظم دامپزشک دارد. شما تنها از روی ظاهر حیوانتان نمی توانید به سلامت او پی ببرید چه بسا مشکلات داخلی داشته باشد که پی بردن به آن تنها کارِ یک متخصص است.
 
مراقبت از ماهی قرمز
ماهی های قرمز عموماً در طبیعت و در رودخانه ها و آبگیرها وجود دارند. حداکثر دمای مطلوب برای ماهی های قرمز که در آکواریوم نگهداری می شوند بین 20 تا 23 درجۀ سانتیگراد و برخی گونه های آن کمتر و بین 15 تا 21 درجه است. هر گونه تغییر ناگهانی دما می تواند خطرناک و حتی کُشنده باشد. به ازای هر 20 لیتر آب یک قاشق غذاخوری نمک دریا یا نمک مخصوص آکواریوم می تواند به حفظ سلامت ماهی کمک کند
 
نکات بهداشتی برای مراقبت از لاک پشت خانگی
مراقبت خوب و پیوسته از لاک پشت خانگی او را سالم و سرحال نگه می دارد. اصولاً بیماری ها و مشکلات مربوط به سلامت لاک پشت ها زمانی اتفاق می افتد که سرپرست آنها غذای خوب و سالم در اختیارشان نگذارد و یا تراریوم و فضایی که لاک پشت در آن نگهداری می شود را به خوبی و مرتباً تمیز نکند یا دمای مناسب با هر گونۀ لاک پشت را تعبیه نکند. در لاک پشت های خانگی معمولاً کمبود ویتامین آ و کلسیم شایع است. به علاوه،
 
تعداد تخم گذاری پرندگان خانگی در سال
تخم گذاری در گونه های مختلف پرندگان متفاوت است. طوطی ها در اغلب موارد در هر بار بین 2 تا 4 تخم می گذارند. گونه های کوچک تر بسته به شرایط آب و هوایی و سلامتی پرنده، 1 تا 3 تخم در سال می گذارند. البته اغلب طوطی ها در صورتی که جفتی نداشته باشند و یا
 
آیا سگ و گربه هم می توانند میوه و سبزیجات بخورند؟
بله! سگ و گربه هم می توانند میوه و سبزیجات بخورند اما برخی از سبزیجات برای آنها سمی و خطرناک هستند و همچنین بایستی در نظر داشت که سگ ها و گربه ها سیستم گوارشی متفاوت و هر کدام حساسیت و محدودیت های خاص خودشان را دارند. سگ ها بسیاری از میوه ها و سبزیجات را می توانند بخورند که برخی از آنها را باید پخته بخورند. از جمله سبزیجاتی که باید پخته بخورند شامل
 
علت خواب زیاد سگ چیست ؟
اگر چه سگ ها معمولاً شب ها می خوابند اما بسیاری از آنها در طول روز هم ساعات زیادی خواب هستند. اما اگر متوجه شدید که ساعات خواب آنها در طولِ روز دارد طولانی تر می شود باید احساس نگرانی کنید. تغییر در الگوی خواب می تواند به دلیل بیماری و یا بالا رفتن سن و پیر شدن حیوان اتفاق بیفتد و به همین دلیل بایستی متوجه تغییرات باشید.
 
آیا همۀ سگ ها از پیاده روی روزانه لذت می برند؟
اغلب سگ ها حداقل به یک یا دو مرتبه پیاده روی در روز نیاز دارند. یک پیاده روی تند و مفرح فرصت خوبی برای سوزاندن انرژی مازاد سگتان است و همچنین پیاده روی آرام فرصت خوبی برای پرسه زنی و بو کشیدن برای حیوان شما محسوب می شود. پیاده روی منظم از پرخاشگری و بیش فعالی در سگ ها جلوگیری می کند. اما آیا همۀ سگ ها از پیاده روی روزانه لذت می برند؟
 
تفاوت های غذای سگ و گربه در چیست؟
شاید به ظاهر غذایی که از پت شاپ ها برای سگ و گربه خریداری می کنید شبیه به هم باشند حتی بوی مشابه داشته باشند اما آیا محتوای آنها هم یکی است؟ در واقع این گونه نیست و تفاوت زیادی بین نیازهای تغذیه ای سگ و گربه وجود دارد و متعاقباً غذاهای آنها هم با هم متفاوت است.
 
آیا حیوانات هم ویار بارداری دارند ؟
بیشتر حیوانات در دورۀ پایانی بارداری شان خوش اشتها می شوند و تمایلشان برای خوردن غذا بیشتر می شود؛ اما با توجه به بزرگ شدن جنین در شکمشان مجبورند وعده ها را کوچک اما در تعداد وعدۀ بیشتر بخورند.
 
نشانه های دندان درد در سگ ها
فهمیدن دندان درد در سگ ها بسیار سخت است چرا که آنها نمی توانند مانند ما انسان ها از دردشان بگویند. مهم ترین نشانه هایی که می توانند به شما بگویند سگ شما دندان درد دارد عبارتند از: • کم شدن میل و اشتهای آنها به غذا • بی تمایل شدن به غذاهای خشک
 
بهترین زمان برای دادن تشویقی به حیوانات خانگی
اکثر افرادی که حیوان خانگی دارند عاشق دادن تشویقی ها به حیوانشان هستند. در واقع تشویقی ها یکی از راههای تربیت سگ ها و تشویق رفتار خوب آنهاست. درست است که این کار بسیار لذت بخش است اما زمان و مقدار آن نیز اهمیت دارد. نکتۀ مهمی که در رابطه با دادن تشویقی – به خصوص به سگ ها – وجود دارد این است که نباید بیشتر از یکی دو مرتبه در روز داده شود. هرگز به مقدار زیاد تشویقی به حیوانتان ندهید و مراقب مقدار کالری موجود در آن باشید! سگ ها هم همانند انسان سوخت و ساز متفاوتی دارند برخی سگ ها بیشتر از بقیه مستعد چاقی هستند بنابراین در مورد این سگ ها بایستی حتماً مقدار کالری روزانه را برای آنها محاسبه کرد. نکتۀ دیگر میزان فعالیت حیوانتان است اگر سگ شما روزانه به طور متوسط 15 کیلومتر به پیاده روی می رود بنابراین اندک کالری افزوده را می سوزاند اما اگر تحرکی ندارد و تمام روز بر روی مبل دراز کشیده است می تواند باعث چاق شدن او شود.
 
چگونه به گربۀ خود آموزش بدهیم که گاز نگیرد
گربه ها به دلایل مختلفی گاز می گیرند. گربه های بالغ وقتی استرس دارند یا از کاری خوششان نمی آید گاز می گیرند در حالیکه بچه گربه ها برای شناخت محیط اطرافشان و یا حتی به منظور بازی گاز می گیرند. به هرحال گربه ها ذاتاً حیواناتی شکارچی هستند و به همین دلیل هم گاز گرفتن، پنجول کشیدن و شیرجه زدن های ناگهانی از بازی های آنهاست. گاز گرفتن گربه ها دلایل مختلفی دارد:
 
آیا به سگ ها سیرابی بدهیم ؟
سیرابی یک منبع پروتئین با هضم سریع است که سرشار از اسیدهای آمینه است و این بدین معنی است که تمام اسیدهای آمینۀ مورد نیاز سگتان را برای او فراهم می سازد. به زبان ساده سیرابی خام یک غذای فوق العاده غنی برای سگ هاست!
 
Copyright © 2016 - 2022 ITPet.net