چرا جوجه تیغی من غذا نمی خورد؟
از آنجائیکه نگهداری از جوجه تیغی به عنوان حیوان خانگی چندان متداول نیست بنابراین ممکن است نکات زیادی را به عنوان سرپرست این حیوان ندانید. همینقدر بدانید که جوجه تیغی بسیار مستعد چاقی است بنابراین به همین دلیل و دلایل دیگر، لازم است رژیم غذایی متعادلی داشته باشد. اما ممکن است ناگهان متوجه شوید که جوجه تیغی شما به طرز چشمگیری کم می خورد و یا اصلا هیچ نمی خورد. در این مقاله در نظر داریم تا علل و راههای درمان از دست دادن اشتها در جوجه تیغی را بررسی کنیم.
 
آیا بچه گربه ها می توانند از غذای گربه های بالغ تغذیه کنند؟
غذای گربه ها انواع متفاوتی دارد؛ البته منظور ما برند و عنوان تجاری آنها نیست که مختلف است. به عنوان مثال غذاهای خانگی بسیار در میان صاحبین گربه ها محبوب و متداول است. شاید برای برخی سوال پیش بیاید که با توجه به اینکه گربه ها در طبیعت هر آنچه را که به دست آورند می خورند پس آیا این همه تنوع برای غذای گربه لازم است؟ در این مقاله ما با پاسخ به این سؤال که : آیا بچه گربه ها می توانند از غذای گربه های بالغ تغذیه کنند؟ نه تنها بهتر متوجه رژیم غذایی بچه گربه ها می شویم بلکه به عوامل مؤثر در انتخاب مواد غذایی مناسب برای گربۀ بالغمان نیز پی می بریم.
 
دار زدن وحشیانه ۵ سگ بی گناه در تبریز و تجمع اعتراضی مردمی به سگ کشی
چند قلاده سگ در تبریز با استفاده از طناب خفه شده‌اند که فیلم آن در شبکه‌های مجازی بویژه تلگرام و اینستاگرام دست به دست می‌شود و همین اتفاق موجب واکنش انجمن دوستدار حیوانات و دفاع از حقوق آنها در تبریز شده است.
 
غذاهای مسموم و خطرناک برای خرگوش
فرقی نمی کند که خرگوش شما از چه نژادی باشد رژیم غذایی حیوانتان می بایست بر پایۀ علف خشک، بعضی از میوه ها و سبزیجات توصیه شده و خوراک مخصوص باشد. این تصور که چون خرگوش حیوانی گیاهخوار است همه نوع گیاه و سبزیجات و میوه ای را می تواند بخورد اشتباه است. برخی از این سبزیجات برای خرگوش خطرناک و مضر هستند و می تواند حیوان را مسموم سازد. در این مقاله سعی داریم تا لیست کاملی از غذاهای مسموم و ممنوع برای خرگوش را در اختیارتان بگذاریم.
 
علائم و نشانه های بیماری در خرگوش ها
خرگوش هم مثل همۀ حیوانات خانگی دیگر نیاز به مراقبت دارد تا از مشکلات جسمی دور بماند. یک رژیم غذایی سالم و ویزیت های منظم پزشکی می تواند تا حدود زیادی حیوان کوچولوی شما را از بیماری ها دور نگه دارد؛ اما شما هم می بایست به علائم و نشانه هایی که خبر از بیمار شدن خرگوشتان می دهد، توجه داشته باشید!
 
نکاتی دربارۀ قبل و بعد از رفتن به دامپزشکی
ویزیت دامپزشک می تواند برای دوست کوچولوی شما پر استرس باشد. بهتر است اسباب بازی مورد علاقه یا پتوی دلخواهش را نیز همراهش بیاورید. در صورت امکان قبل از رفتن به نزد دامپزشک سوال کنید که ایرادی ندارد اگر حیوانتان غذا بخورد چرا که بعضی ویزیت ها نیاز است که معده خالی باشد – البته نوشیدن آب بلامانع است! در صورتی که خوردن غذا هم مانعی نداشته باشد، می توانید از تشویقی های مورد علاقۀ حیوان به همراه بیاورید.
 
وجود خون در ادرار سگ نشانۀ چه چیزهایی می تواند باشد؟
قطعاً برای تمامی کسانی که سگ دارند صحنۀ وحشتناکی است که رنگ قرمز را در ادرار حیوانشان ببینند. نگرانی در چنین مواقعی امری عادیست. در حالی که این اتفاق در بسیاری موارد دلیل خطرناکی ندارد اما در برخی موارد هم می تواند نشانۀ بیماری، عفونت و یا در موارد حادتر نشانۀ ابتلا به سرطان باشد.
 
رفع مشکل گدایی کردن غذا در سگها
گدایی کردن غذا در سگها یکی از مشکلات اساسی هست که صاحبین سگ با آن درگیرند تصور کنید وارد خانه شدید و عطر و بوی قرمه سبزی همه ی خانه را پر کرده عکس العمل شما چیه ؟؟ احتمالاً بدون اینکه حتی بهش فکر کنید ، به سمت آشپزخانه میروید ، مخصوصاً اگر گرسنه باشید. از آنجا که اکثر سگها از همان غذاهایی که ما می خوریم لذت می برند ، تعجب آور نیست که بوی خوش غذاها همین حس رو برای سگ ما زنده کنه . با این حال ، بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی گدایی کردن غذا توسط سگشون رو دوست ندارند آن هم وقتی گرسنه پشت میزنشستی که با خیال آسوده غذاتو بخوری میبینی دوتا چشم معصوم تمام حالات تو را زیر نظر دارد . و آنجاست که غذای خوشمزه برامون مثل تیری در گلو میشود.
 
آموزش دستشویی کردن به خرگوش خانگی
خرگوش های خانگی عموماً در یادگیری محل دستشویی کردن به خوبی عمل می کنند البته که این کار نیازمند صبوری از سوی صاحب آنها هم می باشد. معمولاً خرگوش ها یک یا چند محل را برای دفع انتخاب می کنند و صاحبین آنها نیز می توانند از این عادت آنها برای آموزش بهره ببرند.
 
معرفی نژادهایی از گربه ها که عمر طولانی دارند
درست است که طول عمر گربه ها معمولاً تا حدود 15 سال است اما برخی نژادها هستند که از آنها به گربه هایی با عمرهای طولانی عنوان میکنند. دراینجا ما به معرفی چند نژاد از این گربه ها می پردازیم.
 
برنامه ریزی لازم برای شما و سگتان در شرایط بحران و تخلیۀ فوری خانه
آماده سازی حیوان خانگی در شرایط اضطرار به معنی تهیۀ تدابیر لازم برای حیوان خانگی تان در شرایط اورژانسی و تخلیۀ فوری خانه است به نحوی که در عین حفظ سلامت آنها نیازهای آنها را نیز برآورده کرده باشید. زلزله، سیل، طوفان ها همگی شرایطی هستند که ناگهان ما را غافلگیر می کنند. در شرایط اضطراری و به منظور ایمنی بیشتر، تخلیۀ خانه توصیه می شود. هیچ کس دوست ندارد خانه را در حالی رها کند که حیوان خانگی اش را جا گذاشته باشد؛ با اینحال چنین شرایطی بسیار پر استرس هستند و بدون برنامه ریزی قبلی ممکن است چنان دست و پای خود را گم کنید که ندانید چه کار کنید! بنابراین اگر از قبل تدابیر لازم را برای وضعیت تخلیۀ فوری خانه ببینید و همه چیز را مهیا سازید می توانید چنین شرایطی را با ایمنی و آرامش بیشتری بگذرانید. آماده سازی به شما کمک می کند تا به هنگام وقوع بحران، بهتر بتوانید فکر کنید و آرامش خود را حفظ کنید. این نکته بسیار اهمیت دارد چرا که سگ شما می تواند احساسات شما را بفهمد بنابراین داشتن آمادگی بحران نه تنها استرس و اضطراب شما را می کاهد بلکه به حیوان شما هم در کاهش اضطرابش کمک می کند. در اینجا ذکر یک نکته حائز اهمیت است و آن اینست که
 
بی اختیاری ادرار در سگ های سالخورده و کمک به رفع آن
با بالا رفتن سن سگ ها، آن ها دستخوش تغییراتی در رفتارشان و یا سلامتی شان می گردند. یکی از آنها بی اختیاری است که به معنای ناتوانی در کنترل ادرار یا حتی مدفوع است. به هنگام بی اختیاری، دفع ادرار یا مدفوع در حالی اتفاق می افتد که حیوان متوجه نشده و یا خیلی دیر متوجه شده است. این اتفاق ممکن است حیوان را شرمگین سازد و یا انتظار تنبیه از سوی صاحبش داشته باشد. اما واقعیت این است که این اتفاق تقصیر سگ شما نیست! در زیر چند نشانه ای که به شما کمک می کند تا متوجه بی اختیاری سگتان شوید را آورده ایم:
 
نشانه‌های افسردگی گربه‌های خانگی
آیا فکر می‌کنید که گربه‌ها همان موجودات نمک نشناسی هستند که گاهی اوقات پنجول می‌کشند و به ما دندان نشان می‌دهند؟ نه باید بدانید که افسردگی گربه یکی از بیماری‌هایی است که گریبان این موجود ملوس و ناز نازی را می‌گیرد. در اینجا چند علامت مخفی برای افسردگی گربه وجود دارد که با هم آنها را مرور می‌کنیم. به گزارش مجله قرمز؛ بله گربه‌ها هم افسرده می‌شوند آنها موجوداتی طالب محبت هستند که گاهی اوقات درون خود می‌روند و از همه کناره گیری می‌کنند.
 
چرا گربه ها ورز دادن شکم شما را دوست دارند
دیدن گربه ها در حالی که گویی خمیری را ورز می دهند برای اکثر مردم دوست داشتنی است. آنها معمولاً روی پتویی نرم یا بر روی شکم شما چنان مشغول ورزدهی می شوند که گویی در این عالم نیستند. در بیشتر موارد این حرکات آنها همراه با صدای خرخر مخصوصشان است. معمولاً این حالت برای صاحبین گربه های خانگی تداعی احساس رضایت و خشنودی حیوانشان است. گاهی هم به نظر می رسد که گربه جای خوابش را راحت و آماده می سازد تا چرتی بزند. همۀ این تعابیر درست است اما هنوز هم این حالت رمزآلود و مبهم است. در این مقاله ما سعی داریم تا به شما بگوییم که ریشۀ این کار بانمک گربه ها چیست چرا انجامش می دهند و آیا این کار به معنی خوشحالی و رضایت گربۀ شماست و یا تنها از روی غریزه این کار را می کنند.
 
مزیت های استفاده از دستگاه جوجه کشی خانگی
استفاده از دستگاه های جوجه کشی در شکل های مختلف سابقه ای بسیار طولانی دارد که به گفته ای به هزاران سال پیش نیز برمیگیردد. دلیل اصلی استفاده از دستگاه جوجه کشی را میتوان به امکان خارج کردن تعداد زیادی جوجه در یک زمان اشاره کرد که می تواند نیازهای پرورشی افراد را به خوبی پاسخ دهد. سیستم های دستگاه های جوجه کشی در سالهای اخیر پیشرفت بسیاری داشته است و در این بین استفاده از روش های مختلف و همچنین انواع مختلف آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی امکان طراحی و ساخت این دستگاه را به اسانی برای افراد محیا کرده است.
 
این تست روانشناسی اسرار شخصی شما را برملامی کند
همانطور که می‌دانید سگ‌ها نژاد‌های متعددی دارند که هر کدام از این نوع سگ‌ها می‌توانند در یک خانه یا مزرعه به منظور‌های متفاوتی هم نگه داشته شوند، اما نکته‌ای که در رابطه با این سگ‌ها وجود دارد، این است که نژاد سگ محبوب هر فرد می‌تواند پرده از شخصیت او بردارد. حتی اگر همه سگ‌ها را به یک اندازه دوست داشته باشید، نژاد‌هایی وجود دارند که شما را بیشتر از سایرین جذب می‌کنند و این ممکن است شخصت شما را نشان دهد. پس با دقت به تصویر زیر نگاه کنید و نژاد سگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید تا از شخصیت خود بیشتر بدانید.
 
تعبیر برخی رفتارهای خرگوش
خرگوش ها موجوداتی آرام محسوب می شوند. به عنوان حیواناتی که معمولاً به آسانی شکار می شوند به نفع آنهاست که توجهی را به خود جلب نکنند. با اینحال می توان گفت آنها راههای ارتباطی منحصر به فردی دارند؛ از پریدن همراه با پیچ و تاب گرفته تا مالش بینی به اشیاء پیرامون تا تلپی افتادن در مقابل شما که در اینجا به توضیح این رفتارها برای شما می پردازیم.
 
غذاهای خانگی مشترک سگ و انسان
احتمالاً برای شما هم پیش آمده که هزینۀ زیادی را صرف غذای سگ خانگی تان کرده اید و با خود فکر کردید که ای کاش راه ارزان تری مثل غذای خانگی مشترک هم بود. خب بایستی بگوییم که بله هست! در این مقاله ما سعی داریم تا چند دستور غذایی مشترک را برایتان معرفی کنیم که شما و دوست کوچولویتان از خوردن آن در کنار هم لذت ببرید! اما بهتر است بدانید که این دستورات غذایی شاید برای تمام نژادها مناسب نباشد. در ذیل راهنمایی برای شما آورده ایم تا بدانید که متناسب با وزن حیوانتان چه مقدار غذا باید بدهید. این وعده های غذایی برای دورۀ 24 ساعته و 3 مرتبه در روز عنوان شده است.(مسلماً اندازۀ وعده ها به رژیم غذایی سگ شما بستگی دارد.)
 
تاثیر حیوانات خانگی بر تعاملات اجتماعی افراد دارای اوتیسم
داشتن حیوانات خانگی موجب افزایش تعاملات اجتماعی افراد دارای اتیسم(اوتیسم)می گردد. به گفته گریچن کارلیزل:با مقایسه مهارتهای اجتماعی کودکان اتیستیک که با یک سگ زندگی می کردند با کودکان اُتیستیکی که حیوان خانگی نداشتند ، متوجه شدیم آنها در مهارتهای اجتماعی خود تفاوت چشمگیری داشتند. به هر حال ،اطلاعات نشان می داد که کودکانی که هرنوع حیوان خانگی در منزل داشته اند احتمال بیشتری داشته است که در رفتارشان بهبودی داشته باشند. برای مثال در معرفی کردن و در پاسخ به پرسشهایی که دیگران از آنها می پرسند. مطالعه ای جدید که در مورد ارتباط انسان و حیوان و شامل 70 کودک در رنج سنی 8 تا 18 سالگی بود، توسط مرکز درمانی تامپسون که یک مرکز اتیسم و اختلالات رشدی عصبی در ایالت کلمبیا می باشد، صورت پذیرفت. بیشتر از نیمی از این خانواده ها در خانه سگ نگه داری می کردند و تقریباً نیمی دیگر گربه. دیگر حیوانات خانگی در این مطالعه شامل ماهی ،موش، خرگوش و پرندگان بود.
 
تغذیۀ مناسب برای سگ ها در فصل زمستان
زمستان و فصل سرما آغاز شده و دوست پشمالوی شما نیاز به توجه و مراقبت ویژه دارد. بسیاری از صاحبین سگ های خانگی از اهمیت تغییر در رژیم خوراکی حیوانشان با تغییرات فصلی بی خبرند. در این مقاله می خواهیم به شما کمک کنیم تا حیوانتان را در طول فصل سرد زمستان سالم و شاداب نگه دارید.
 
Copyright © 2016 - 2021 ITPet.net