عکسی از سگ گله گیر افتاده در میان گوسفندان که جهانی شد!
عکس سگی که در میان گله گوسفندان گیر افتاده است باعث شهرت جهانی وی شده است.
 
ژست های آتلیه ای پیروز را ببینید
پیروز، یوز ایرانی در معرض انقراض حالا ۹ ماهه شده است. او تنها فرزند ایران و فیروز است که ۱۰ اردیبهشت به روش سزارین به دنیا آمد و این روزها همچنان مهمان پارک پردیسان است.
 
کبوترها چگونه مسیریابی می کنند ؟
کبوترهای خانگی به قدرت شگفت انگیزشان در یافتن مسیر بازگشت به خانه از سرزمینی به سرزمین دیگر و مسیریابی های پیچیده مشهور هستند. در واقع آنها چنان در این کار مهارت دارند که 2000 سال پیش از آنها به عنوان شیوه ای امن و مطمئن برای ارتباطاتشان و ارسال نامه های سری استفاده می کردند.
 
مرگ تلخ «کوشکی» یوزپلنگ پیر توران
«کوشکی» یوزپلنگ نگهداری شده در مرکز تکثیر توران در ۱۶ سالگی بر اثر کهولت سن تلف شد.
 
اگر سگ ها قادر به استشمام سرطان در انسان هستند چرا در غربالگری از آنها استفاده نمی شود؟
سگ هایی که آموزش دیده اند قادر به بو کشیدن سلول های سرطانی در بدن انسان هستند و تاکنون ثابت شده که با دقت بالایی هم این کار را انجام می دهند تا جایی که برای بسیاری این سؤال مطرح می شود که اگر سگ ها تا این حد در بویایی خوب و دقیق عمل می کنند پس چرا در غربالگری سرطان از آنها استفاده نمی شود؟ یک جواب کوتاه می تواند این باشد که : شاید سگ ها در بو کشیدن عملیات امدادی و یافتن افراد زیر آوار بسیار خوب عمل کنند اما بو کشیدن هزاران هزار نمونۀ سلولی که تعدادی از آنها فقط سرطانی هستند کاری چالش برانگیز است. علاوه بر این، کارشناسان معتقدند که آموزش این سگ ها بسیار زمان بر است و باز هم علیرغم اینهمه زمان گذاشتن و آمادگی ممکن است حیوان خسته باشد و یا روز سختی داشته باشد و در تشخیص اشتباه کند.
 
معرفی هیولای هیلا
هیولای هیلا که نوشتار آن به صورت Gila monster است اما هیلا تلفظ می شود گونه ای از مارمولک های زهرآلود بومی در منطقۀ جنوب غربی امریکا و شمال مکزیک است. طول بدن این حیوان خطرناک و سمی به حدود 50 – 60 سانتیمتر می رسد و دمی پهن و کوتاه دارد. بدن آنها به صورت نقاط سایه روشن به رنگ کرم / زرد / صورتی و مشکی است.
 
علائم و نشانه های استرس در گربه
گربه ها حیوانات حساسی هستند و تشخیص این که گربۀ شما استرسی است می تواند سخت باشد. رفتار آنها خیلی آرام و تدریجی عوض می شود و ممکن است شما این رفتار آنها را از سر شیطنتشان ببینید. به خصوص گربه های بومی در پنهان کردن علائم و نشانه های استرس – و یا حتی درد – بسیار مهارت دارد این در آنها امری ذاتی است. درست همانند انسان ها، دلایل زیادی برای اینکه چرا گربه ها دچار استرس می شوند وجود دارد. استرس در واقع واکنش اولیه به یک تهدید خارجی است و بسیار مهم است که شما عامل استرس را تشخیص داده و تا آنجا که می توانید آن را برای دوست کوچولویتان تقلیل دهید.
 
لزوم بیمۀ حیوانات خانگی
برای هر کسی که حیوان خانگی دارد احتمالاً پیش آمده که سگ یا گربه اش بیمار شده یا چیزی خورده که نمی بایست و یا با شکستگی دست و پا مواجه شده و باید به کلینیک های دامپزشکی مراجعه کند. مراجعه به دامپزشکی ، ویزیت ، معاینات ، و انجام آزمایشات هم هزینه های سنگین در بر دارد. در حالی که بیمه می تواند از هزینه ها بکاهد اما در عین حال خود هم یک هزینۀ مازاد است. اما آیا بیمۀ حیوانات خانگی مفید است؟
 
قابل هضم بودن کرم های خوراکی برای غذای حیوانات خانگی
تا دهه ها قبل از اینکه از کرم های خوراکی به عنوان مواد اولیه در غذای سگ و گربۀ خانگی استفاده شود، به عنوان غذای پرندگان، دو زیستان، خزندگان و غیره استفاده می شدند. اما امروزه استفاده از آنها به عنوان منبع غنی پروتئین و چربی در غذای سگ و گربه امری بدیع و جدید است. اطلاعات پیرامون ارزش غذایی کرم ها در غذای سگ و گربه محدود اما رو به رشد است.
 
بررسی حرکات گربه برای درمان آسیب‌های نخاعی
محققان موسسه فناوری جورجیا در مطالعه اخیرشان اظهار کردند بررسی حرکات گربه ممکن است به آن‌ها در اطلاع رسانی و درمان آسیب نخاعی کمک کند.
 
در برخورد اول با یک سگ خانگی چگونه رفتار کنم؟
حتماً برای شما هم پیش آمده که یک سگ خانگی بانمک را دیده اید و دلتان خواسته که به او دست بزنید؛ اما بهتر است بدانید برخی سگ ها با دیدن افراد جدید استرسی می شوند. بنابراین خوب است که شیوۀ درست تعامل با سگ خانگی را یاد بگیریم تا در عین آرامشِ حیوان با او ارتباط برقرار کنیم. سگ ها هر کدام اخلاق و خصوصیات رفتاری خودشان را دارند و در تعامل با افراد هر کدام شیوۀ خاص خودشان را جلوه می دهند. درست همانند انسان ها، بعضی سگ ها برونگرا و برخی دیگر خجالتی و مضطرب هستند.
 
تغییرات ظاهری و رفتاری حیوانات خانگی در سنین بالا
همچنان که حیوان خانگی تان پا به سن می گذارد تغییراتی در او بروز می کند. از تغییرات ظاهری مثل خاکستری شدن و از دست دادن شادابی موها گرفته تا کاهش شنوایی ، دید ضعیف و کاهش تحرک و فعالیت و ابتلا به بیماری ها. به هرحال حیوانات خانگی یک شبه پیر نمی شوند و این روالی تدریجی و آهسته است. در حالی که برخی تغییرات از اهمیت بیشتری برخوردار هستند مهم است که شما از بروز این تغییرات پیش از آنکه اتفاق بیفتد آگاه باشید.
 
گربه‌ها شما را این شکلی می‌بینند
گربه‌ها موجودات بامزه‌ای هستند که با حرکات و رفتار خود، به سادگی توجه انسان‌ها را به خود جلب می‌کنند. در این گزارش قصد داریم به شما بگوییم دنیا از دید این موجودات چگونه است و آنها محیط پیرامون خود را چگونه می‌بینند.
 
چند نشانه که به شما می گوید گربه تان عاشق شماست
معمولاً گربه ها را به عنوان موجوداتی مستقل و مغرور می شناسند که 16 ساعت در روز را خواب هستند. اما اگر زبان بدن این حیوان دوستداشتنی را بشناسید متوجه خواهید شد که او هم دارد به شما ابراز عشق و علاقه می کند منتها به زبان خودش! 1. ارتباط چشمی معمولاً برقراری ارتباط چشمی (نگاه خیره) با گربه برای آنها تهدیدآمیز تلقی می شود بنابراین اگر به شما خیره می شوند پس در مورد شما احساس خوبی دارد. و اگر چشمک ملایمی هم زد یعنی واقعا شما را دوست دارد.
 
آیا سگ ها نیاز به جفتگیری ندارند و با عقیم سازی می توانند زندگی کنند؟
سوالی که ذهن برخی سرپرستان سگ خانگی را درگیر می کند این است که آیا واقعاً سگ من نیاز به جفت گیری ندارد؟ به هر حال همۀ موجودات زنده حق تولید مثل دارند اما آیا سگ خانگی وقتی این حق از او گرفته می شود می تواند بدون مشکلی به زندگی ادامه دهد یا....؟ خب بایستی گفت در حالی که می توان این حق را از آنها نگرفت اما حیوان شما قطعاً می تواند بدون جفت گیری زندگی کند! در واقع عقیم سازی
 
واکسن های مورد نیاز برای گربۀ مسن
ابتدا بهتر است بدانیم که چه سنی برای گربه ها سالخورده تلقی می شود. بر طبق نظر انجمن کارشناسان و متخصصان گربه امریکا، وقتی گربه به سن 10 سالگی می رسد مسن تلقی می شود . در این سن نشانه های پیری در گربه بروز می کند. متخصصان بر این باورند که "سن" تنها فاکتوری نیست که در رابطه با مسألۀ واکسن زدن گربه های مسن بایستی در نظر گرفت. دکتر Glenn Olah می گوید: "این که واکسن بزنیم یا خیر بستگی به ارزیابی مسائلی مثل مزایا یا ریسک عوارض واکسن برای حیوانمان دارد."
 
آیا برای عقیم کردن سگم دیگر دیر شده است؟
تصمیم برای زمان عقیم سازی سگی که کاملاً بالغ است – و یا حتی در سنین میانسالی خود هست – امری است که با مشورت دامپزشک می توانید در مورد آن تصمیم بگیرید اماهیچ دلیل علمی و پزشکی وجود ندارد که سگ بالغ و مسن را نباید عقیم کرد. از آنجائیکه سگ ها در هر سنی ممکن است مبتلا به سرطان شوند حتی سگ سالخورده را هم بهتر است عقیم کنیم. به عبارت دیگر، مادامیکه سگ شما آنقدر سالم هست که عمل جراحی و بیهوشی برای او خطرناک نباشد، هیچ سگی برای عقیم سازی پیر نیست! البته با پیشرفت علم و تکنولوژی و استفاده از داروهای بیهوشی سالم تر، عقیم سازی در هر سنی برای اغلب سگ ها ایمن است.
 
چرا گربه ام گاز می گیرد ؟
حتما برای شما هم سوال است که "چرا وقتی گربه ام را نوازش می کنم دستم را گاز می گیرد؟" در حالی که جای مورد علاقۀ گربه تان را نوازش می کنید او نیز در ابرها سیر می کند که ناگهان همه چیز عوض می شود و خودتان را می بینید که به جای دندان های او بر روی دستتان خیره ماندید..!
 
یازده عنصر طبیعی برای دور نگه داشتن کک ها
قطعا برای شما خوشایند نیست که سگتان و خانه تان توسط کک ها آلوده شود. اما شما نگران استفاده از مواد شیمیایی و سموم هستید. خوشبختانه شما مجبور نیستید بین سگ خود و استفاده از سموم شیمیایی یکی را انتخاب کنید.
 
واکسن های مورد نیاز برای سگ های مسن
سگ بالای 7 سال معمولاً مسن محسوب می شود. این در واقع آغاز مرحله ای از زندگیست که روند پیری کم کم نمایان می شود و بر روی ارگان های بدن تأثیر می گذارد. همۀ ما خوب می دانیم که واکسن ها از حیوانات در مقابل بیماری ها محافظت می کنند. بیماری هایی که شاید تا چند سال پیش رایج بودند اکنون کمتر دیده می شوند. البته این بدین معنی نیست که سگ شما باید برای تمام بیماری ها تا آخر عمر واکسینه شود. در مجموع دو گروه واکسیناسیون هست: واکسن های اصلی و غیر اصلی یا اختیاری .
 
Copyright © 2016 - 2023 ITPet.net