لیسیدن کف پنجه نشانه ای هشدار دهنده برای سرپرستان سگ ها
سرپرستان سگ های خانگی در این روزهای گرم سال بایستی خوب مراقب سگشان باشند. اگر سگی کف پنجۀ خود را مرتباً لیس می زند می تواند نشانۀ سوختگی باشد. کارشناسان توصیه می کنند در روزهای گرم تابستان دمای اسفالت، شن و ماسۀ کنار دریا و یا پیاده روهای بتنی بسیار گرم و برای پنجۀ سگ غیر قابل تحمل می شود و حتی یک پیاده روی کوتاه ممکن است منجر به سوزاندن کف پنجۀ آنها گردد. بنابراین اگر مشاهده کردید که
 
5 نژاد سگ که چندان نیازی به پیاده روی روزانه ندارند
اگر در زمرۀ افرادی هستید که فکر می کنید بخاطر مشغلۀ کاری نمی توانید پیاده روی روزانۀ مورد نیاز سگ خانگی تان را انجام دهید و به همین دلیل هم سگی را به سرپرستی نمی گیرید پس خوب است که این مقاله را دنبال کنید. ما در اینجا نژادهایی را به شما معرفی می کنیم که نیاز کمتری به پیاده روی دارند.
 
روز جهانی گربه ها
8 آگوست برابر با 17 مرداد روز جهانی گربه هاست. از سال 2002 میلادی و به لطف صندوق بین المللی رفاه حیوانات، گربه ها هم روز خاص خود را دارند و در این روز می توانیم از این دوستان پشمالوی عزیزمان بهتر تجلیل کنیم.
 
غذاهای مشترک انسان و حیوانات با پایۀ حشرات
در حالی که بندپایان در فرهنگ غذایی مکزیک بسیار به چشم می خورند اکنون فارم های پرورش حشرات دیده می شوند که مخصوص غذای انسان و حیوانات خانگی و انواع مکمل هاست. در زمینۀ غذای حیوانات خانگی آیتم ها بسیار متنوع هستند و از انواع تشویقی ها و مکمل هایی با پروتئین بالا برای سگ تا کرم های خشک رایج و متداول وجود دارد که برای ماهی ها و پرندگان و خزندگان استفاده می شود. اما عمدۀ تولیدات فارم Insect Nutrition برای مصارف انسانی است . به گفتۀ مدیر فروش این کمپانی تقاضا برای محصولات غذایی با پایۀ حشرات در هر دو بخش غذای حیوانات خانگی و انسانی در حال افزایش است.
 
چطور با سگ خانگی مان ارتباطی صمیمانه تر برقرار کنیم
برقراری ارتباطی دوستانه و صمیمی با سگ خانگی بسیار شیرین و لذتبخش است. همانند روابط بین افراد، برقراری رابطه ای صمیمانه با حیوان خانگی هم بر پایۀ اعتماد ساخته می شود! این نقل قولی است از لیزا رادوستا که یک دامپزشک رفتارشناس حیوانات است. او در اینجا به ما کمک می کند تا ارتباطی صمیمانه تر با سگمان داشته باشیم. خب واضح است که اگر سگ شما از بودن در کنار شما لذت می برد نشانۀ ارتباط خوب شماست اما در عین حال شما نمی خواهید که آنقدر هم وابستۀ شما باشد که "استرس جدایی" بگیرد. اگر سگ شما حتی به اندازۀ دستشویی رفتن شما هم دوست ندارد از شما جدا شود این دیگر رابطه ای دوستانه و صمیمانه نیست بلکه ارتباطی ناسالم تلقی می شود! داشتن سگی سالم و شاد که خیلی هم به سرپرست خود نمی چسبد بهترین است. پس چگونه ارتباطی نزدیک و سالم با سگمان داشته باشیم:
 
چطور با موش خانگی مان ارتباطی صمیمانه ایجاد کنیم ؟
هنگامی که برای نخستین بار موش خانگی تان را به خانه می آورید تا چند روز اول در گوشه ای پنهان می شود و این اصلاً نباید شما را متعجب یا ناراحت کند. شاید یک هفته یا بیشتر طول بکشد تا کم کم به مکان جدید عادت کند و خود را به شما نشان دهد. در اینجا نکاتی را عنوان کرده ایم تا برقراری ارتباط با دوست کوچکتان را برای شما راحت تر سازد.
 
آیا نژاد سگ ها تأثیری بر روی رفتار آنها دارد؟
به تازگی مطالعاتی صورت گرفته و در مجلۀ علمی Science نیز به چاپ رسیده مبنی بر اینکه نژاد سگ ها در نحوۀ رفتار آنها تعیین کننده است. دکتر جسیکا هکمن از پژوهشگران در این خصوص می گوید: "من شخصاً به این جمله باور ندارم که فرقی ندارد از هر نژادی سگ بگیری همۀ سگ ها مثل هم هستند." او در سخنان خود گفت که البته نیت اصلی و اولیه از این تحقیق شناخت رفتار نژادهای متفاوت بوده و نه راهنمایی در خرید انواع نژاد سگ ها.
 
نکات طلایی برای مراقبت از حیوان خانگی در تابستان
روزهای گرم سال در راه هستند و برخی از سرپرستان سگ های خانگی به خاطر گرما قدم زنی به همراه حیوانشان را از برنامۀ روزانه خود حذف می کنند. دامپزشکان در این زمینه می گویند:"به خاطر داشته باشید که حیوانات همانند انسان عرق نمی کنند بنابراین بهتر است صبح زود یا اواخر شب که هوا بهتر است برای پیاده روی بروید."
 
کوری در سگ ها و گربه ها
ممکن است برای برخی از سرپرستان حیوانات خانگی پیش آید که ببینند حیوانشان عجیب و غریب رفتار می کند به اشیا و لوازم پیرامون برخورد می کند و برای پیدا کردن غذایش تقلا می کند. تمامی این رفتارها می تواند نشانۀ نابینا شدن حیوان باشد که علل بسیاری دارد. دلایل کوری ناگهانی حیوان
 
چند مدل نحوۀ خواب گربه و تفسیر آن
آیا تابحال به انواع حالت هایی که گربۀ شما می خوابد دقت کرده اید؟ آیا به این فکر کردید که شاید هر کدام معنای خاصی بدهد و به حال و روحیۀ او مرتبط باشد؟ خب ما در اینجا چند مدل از حالت های مختلف خواب گربه را به همراه تعبیر آن برای شما آورده ایم تا دوست کوچولویتان را بهتر بشناسید.
 
چگونه بدون مسواک زدن دندان های گربه خانگی مان را تمیز کنیم؟
همۀ سرپرستان گربه ها دوست دارند که حیوانشان شاد، سلامت و خوش بو باشد. گربۀ خانگی شما تقریباً قادر است تمام کارهای خود را انجام بدهد به جز مسواک زدن دندان هایش! بنابراین این وظیفۀ شماست که به عنوان سرپرست او مراقب سلامتش باشید. اما متاسفانه مسواک زدن برای برخی آسان نیست بنابراین بهتر است جایگزینی مفید برای آن پیدا کنید.
 
بایدها و نبایدهای غذایی برای لاک پشت ها
بر خلاف تصور برخی افراد که فکر می کنند فقط کاهو برای لاک پشت کافیست آنها به طیف وسیعی از مواد غذایی با مقدار متعادل و متناسب نیاز دارند. قطعاً لاک پشت ها هم محدودیت هایی برای خوردن برخی مواد غذایی دارند.
 
وقتی گربه ای سر خود را به شما می زند چه منظوری دارد؟
آیا گربۀ شما هم دوست دارد که سرش را به شما بمالد؟ آیا تابحال فکر کرده اید که از این کار چه منظوری دارد؟ در واقع باید گفت که این رفتار مخصوص گربه برای برقراری روابط اجتماعی است و پیام دوستی و اعتماد در بر دارد.
 
هنوز صاحبین حیوانات خانگی از خطر مسمومیت شکلات برای حیوانشان آگاه نیستند!
طبق تحقیقاتی که در بریتانیا انجام شد تنها حدود 68 درصد صاحبین سگ های خانگی تقریبا از خطر مسمومیت با شکلات برای حیوانشان خبر داشتند. شکلات علیرغم طعم خوشایندش برای انسان، حاوی ماده ای شیمیایی به نام تئوبرومین است که برای هر دوی سگ ها و گربه ها می تواند سمی و خطرناک باشد چرا که سیستم گوارش آنها قادر به هضم آن نیست. عوارض مسمویت زای شکلات به نوع آن و مقدار خورده شده بستگی دارد و همینطور نژاد و سایز حیوان نیز در این امر دخیل است. نشانه های مسمومیت
 
مراقبت های بهداشتی دوره ای سگ و گربه
صرفنظر از واکسن ها و ضد انگل ها حیوان خانگی شما برای اینکه سلامت و سرحال باشد نیاز به ویزیت منظم دامپزشک دارد. شما تنها از روی ظاهر حیوانتان نمی توانید به سلامت او پی ببرید چه بسا مشکلات داخلی داشته باشد که پی بردن به آن تنها کارِ یک متخصص است.
 
مراقبت از ماهی قرمز
ماهی های قرمز عموماً در طبیعت و در رودخانه ها و آبگیرها وجود دارند. حداکثر دمای مطلوب برای ماهی های قرمز که در آکواریوم نگهداری می شوند بین 20 تا 23 درجۀ سانتیگراد و برخی گونه های آن کمتر و بین 15 تا 21 درجه است. هر گونه تغییر ناگهانی دما می تواند خطرناک و حتی کُشنده باشد. به ازای هر 20 لیتر آب یک قاشق غذاخوری نمک دریا یا نمک مخصوص آکواریوم می تواند به حفظ سلامت ماهی کمک کند
 
نکات بهداشتی برای مراقبت از لاک پشت خانگی
مراقبت خوب و پیوسته از لاک پشت خانگی او را سالم و سرحال نگه می دارد. اصولاً بیماری ها و مشکلات مربوط به سلامت لاک پشت ها زمانی اتفاق می افتد که سرپرست آنها غذای خوب و سالم در اختیارشان نگذارد و یا تراریوم و فضایی که لاک پشت در آن نگهداری می شود را به خوبی و مرتباً تمیز نکند یا دمای مناسب با هر گونۀ لاک پشت را تعبیه نکند. در لاک پشت های خانگی معمولاً کمبود ویتامین آ و کلسیم شایع است. به علاوه،
 
تعداد تخم گذاری پرندگان خانگی در سال
تخم گذاری در گونه های مختلف پرندگان متفاوت است. طوطی ها در اغلب موارد در هر بار بین 2 تا 4 تخم می گذارند. گونه های کوچک تر بسته به شرایط آب و هوایی و سلامتی پرنده، 1 تا 3 تخم در سال می گذارند. البته اغلب طوطی ها در صورتی که جفتی نداشته باشند و یا
 
آیا سگ و گربه هم می توانند میوه و سبزیجات بخورند؟
بله! سگ و گربه هم می توانند میوه و سبزیجات بخورند اما برخی از سبزیجات برای آنها سمی و خطرناک هستند و همچنین بایستی در نظر داشت که سگ ها و گربه ها سیستم گوارشی متفاوت و هر کدام حساسیت و محدودیت های خاص خودشان را دارند. سگ ها بسیاری از میوه ها و سبزیجات را می توانند بخورند که برخی از آنها را باید پخته بخورند. از جمله سبزیجاتی که باید پخته بخورند شامل
 
علت خواب زیاد سگ چیست ؟
اگر چه سگ ها معمولاً شب ها می خوابند اما بسیاری از آنها در طول روز هم ساعات زیادی خواب هستند. اما اگر متوجه شدید که ساعات خواب آنها در طولِ روز دارد طولانی تر می شود باید احساس نگرانی کنید. تغییر در الگوی خواب می تواند به دلیل بیماری و یا بالا رفتن سن و پیر شدن حیوان اتفاق بیفتد و به همین دلیل بایستی متوجه تغییرات باشید.
 
آیا همۀ سگ ها از پیاده روی روزانه لذت می برند؟
اغلب سگ ها حداقل به یک یا دو مرتبه پیاده روی در روز نیاز دارند. یک پیاده روی تند و مفرح فرصت خوبی برای سوزاندن انرژی مازاد سگتان است و همچنین پیاده روی آرام فرصت خوبی برای پرسه زنی و بو کشیدن برای حیوان شما محسوب می شود. پیاده روی منظم از پرخاشگری و بیش فعالی در سگ ها جلوگیری می کند. اما آیا همۀ سگ ها از پیاده روی روزانه لذت می برند؟
 
تفاوت های غذای سگ و گربه در چیست؟
شاید به ظاهر غذایی که از پت شاپ ها برای سگ و گربه خریداری می کنید شبیه به هم باشند حتی بوی مشابه داشته باشند اما آیا محتوای آنها هم یکی است؟ در واقع این گونه نیست و تفاوت زیادی بین نیازهای تغذیه ای سگ و گربه وجود دارد و متعاقباً غذاهای آنها هم با هم متفاوت است.
 
آیا حیوانات هم ویار بارداری دارند ؟
بیشتر حیوانات در دورۀ پایانی بارداری شان خوش اشتها می شوند و تمایلشان برای خوردن غذا بیشتر می شود؛ اما با توجه به بزرگ شدن جنین در شکمشان مجبورند وعده ها را کوچک اما در تعداد وعدۀ بیشتر بخورند.
 
نشانه های دندان درد در سگ ها
فهمیدن دندان درد در سگ ها بسیار سخت است چرا که آنها نمی توانند مانند ما انسان ها از دردشان بگویند. مهم ترین نشانه هایی که می توانند به شما بگویند سگ شما دندان درد دارد عبارتند از: • کم شدن میل و اشتهای آنها به غذا • بی تمایل شدن به غذاهای خشک
 
بهترین زمان برای دادن تشویقی به حیوانات خانگی
اکثر افرادی که حیوان خانگی دارند عاشق دادن تشویقی ها به حیوانشان هستند. در واقع تشویقی ها یکی از راههای تربیت سگ ها و تشویق رفتار خوب آنهاست. درست است که این کار بسیار لذت بخش است اما زمان و مقدار آن نیز اهمیت دارد. نکتۀ مهمی که در رابطه با دادن تشویقی – به خصوص به سگ ها – وجود دارد این است که نباید بیشتر از یکی دو مرتبه در روز داده شود. هرگز به مقدار زیاد تشویقی به حیوانتان ندهید و مراقب مقدار کالری موجود در آن باشید! سگ ها هم همانند انسان سوخت و ساز متفاوتی دارند برخی سگ ها بیشتر از بقیه مستعد چاقی هستند بنابراین در مورد این سگ ها بایستی حتماً مقدار کالری روزانه را برای آنها محاسبه کرد. نکتۀ دیگر میزان فعالیت حیوانتان است اگر سگ شما روزانه به طور متوسط 15 کیلومتر به پیاده روی می رود بنابراین اندک کالری افزوده را می سوزاند اما اگر تحرکی ندارد و تمام روز بر روی مبل دراز کشیده است می تواند باعث چاق شدن او شود.
 
چگونه به گربۀ خود آموزش بدهیم که گاز نگیرد
گربه ها به دلایل مختلفی گاز می گیرند. گربه های بالغ وقتی استرس دارند یا از کاری خوششان نمی آید گاز می گیرند در حالیکه بچه گربه ها برای شناخت محیط اطرافشان و یا حتی به منظور بازی گاز می گیرند. به هرحال گربه ها ذاتاً حیواناتی شکارچی هستند و به همین دلیل هم گاز گرفتن، پنجول کشیدن و شیرجه زدن های ناگهانی از بازی های آنهاست. گاز گرفتن گربه ها دلایل مختلفی دارد:
 
آیا به سگ ها سیرابی بدهیم ؟
سیرابی یک منبع پروتئین با هضم سریع است که سرشار از اسیدهای آمینه است و این بدین معنی است که تمام اسیدهای آمینۀ مورد نیاز سگتان را برای او فراهم می سازد. به زبان ساده سیرابی خام یک غذای فوق العاده غنی برای سگ هاست!
 
10 نکتۀ کلیدی برای پیشگیری از خراب شدن دندان حیوان خانگی تان !
مسلماً همۀ ما می خواهیم که حیوان خانگی مان در بهترین و سالم ترین وضعیت باشد – اما آیا برای سلامت دهان و دندان حیوانتان دندان های او را مسواک می زنید؟ دامپزشکان برای حفظ سلامت دهان و دندان حیوان خانگی 10 نکتۀ کلیدی را توصیه می کنند که از قرار زیر است:
 
10 خوراکی مسموم برای حیوانات خانگی که ما نادانسته به آنها می دهیم!
این مطالعه و پژوهش توسط شرکت Canine Cottage انجام شده و در این بررسی این محققین از افراد سرپرست حیوانات خانگی پرس و جو کردند تا ببینند که آنها تا چه اندازه با مضر بودن برخی مواد خوراکی برای حیوانشان آگاه هستند و همینطور چه تعداد از آنها نادانسته خوراکی مضری به حیوان خود داده اند. بر طبق این تحقیقات، 10 مادۀ خوراکی که بیشترین خطر مسمومیت را برای سگ های خانگی دارند و مردم بریتانیا از آن بی خبر بوده اند بر این اساس بود
 
در هوای سرد و یخبندان حیوان خود را در ماشین رها نکنید!
تقریباً دیگر همۀ ما می دانیم که در روزهای گرم تابستان هرگز نباید حیوان را در ماشین رها کنیم دقیقاً همین امر در رابطه با روزهای سرد و یخبندان هم صدق می کند.
 
بهترین تغذیه برای خرگوش
برخلاف باور عموم، خرگوش ها به غذایی به جز هویج و کاهو هم نیاز دارند. آنها به یک رژیم غذایی متعادل متشکل از یونجه و علف، میوه و سبزیجات تازه و کمی هم غذای خشک مخصوص نیاز دارند. در مجموع سبزیجات برگ دار غذای مورد علاقۀ خرگوش است. مراقب باشید که بیشتر از دو فنجان در روز نباید از سبزیجات تازه به یک خرگوش بالغ داد. در صورتی که خرگوش شما زیر 2.5 کیلوگرم وزن دارد تا یک فنجان در روز می توانید از سبزیجات تازه به او بدهید.
 
دلایل بوی بد دهان سگ خانگی مان
برخی صاحبین سگ های خانگی با بوی بد دهان حیوان خانگی شان خیلی عادی رفتار می کنند و آن را امری طبیعی می پندارند؛ در حالی که پشت این بوی بد دلایلی نهفته که در زیر به آنها اشاره می کنیم. 1. بهداشت دهان و دندان و بیماری های لثوی اصلی ترین دلیل بوی بد دهان سگ ها همین بیماری های لثوی است. درست همانند انسان با رعایت نکردن بهداشت، جرم و پلاک بر روی دندان ها تشکیل می شود و منجر به رشد باکتری هایی می گردد که علت بوی بد دهان هستند. اگر عادت به مسواک زدن دندان های سگتان ندارید پس علت بوی بد دهان حیوانتان همین است.
 
چکار کنیم تا استرس حیوان خانگی مان از دامپزشکی کمتر شود
نوبت چکاپ گربه تان رسیده و مثل هر بار او بسیار ترسیده و استرس دارد. نگران نباشید در اینجا نکاتی را به شما می گوییم تا به شما و حیوان خانگی تان کمک کند استرس کمتری را تحمل کنید. 1. حس شما بسیار اهمیت دارد. حیوانات حس شما را می گیرند. اگر شما استرس داشته باشید گربۀ شما این را سریع متوجه می شود. حتی کوچک ترین تغییر سطح انرژی شما را می فهمد. بنابراین در روز ویزیت دامپزشکی
 
چرا داشتن حیوان خانگی موجب سلامت قلب ما می شود؟
یکی از راههای کمتر عنوان شده برای داشتن قلبی سالم، داشتن حیوان خانگی و به خصوص داشتن سگ است. 1. تنهایی امروزه تنهایی مشکل بسیاری افراد علی الخصوص افراد مسن است. تنهایی می تواند منجر به افزایش فشار خون و استرس فرد گردد که به نوبۀ خود باعث به وجود آمدن بیماری های قلبی می شود. مسلماً داشتن حیوان خانگی که می توان با او ارتباط برقرار کرد و از او مراقبت کرد این احساس تنهایی را در فرد کاهش می دهد. علاوه بر این، پیاده روی به همراه حیوان نه تنها به خودی خود لذت بخش است بلکه بهانه ای برای بیرون رفتن و تنها نماندن می شود
 
نکاتی که باید پیش از انتخاب حیوان خانگی مان در نظر بگیریم
مسئولیت سلامت و زندگی شادِ حیوانی که به خانه مان می آوریم بر عهدۀ ماست. بایستی بدانیم که سرپرستی حیوان خانگی نیاز به برنامه ریزی و تعهد دارد. 1. پیش از آوردن حیوان خانگی این سؤالات را از خود بپرسید • آیا همۀ اعضای خانواده علاقمند هستند که در مراقبت از حیوان کمک کنند؟ • آیا فردی در خانواده به آلرژی مبتلاست ؟ • با توجه به سبک زندگی شما و نوع خانه ای که در آن زندگی می کنید چه نوع حیوان خانگی مناسب شماست؟
 
در هر سنی مراقب سلامت قلب حیوان خانگی تان باشید!
درست همانند سایر اعضاء خانواده، حیوانات خانگی هم نیاز به مراقبت، عشق و رژیم غذایی مناسب دارند تا سالم و شاد زندگی کنند. نکات زیر به شما کمک می کند تا شروع خوبی داشته باشید. 1. اگر سگ یا گربۀ شما کم سن است تا یک سال اول از غذای مخصوص و پُر کالری خودشان استفاده کنید و پس از آن به غذای حیوان بالغ رو آورید. 2. بر اساس وزن حیوانتان جیرۀ غذایی او را بدهید. این اطلاعات معمولاً بر روی بسته بندی غذای حیوان نوشته می شود.
 
50 سگ خوب نژاد کوچک
سگ های کوچک شاید به پر سر و صدا بودن، زوزه کشیدن، پر جنب و جوش بودن و تعلیم پذیری سخت معروف باشند اما آنها را می توان مجموعه ای از عشق و شخصیت بر روی یک بدن کوچک دانست! در زیر سگ های نژاد کوچکی را برای شما معرفی می کنیم که هر کدام تفاوت هایی با دیگری دارند.
 
دشمنی سگ و گربه ؛ واقعیت یا داستان؟
بیشتر افراد تصور می کنند که سگ و گربه نسبت به هم یک نفرت درونی دارند؛ اما حقیقت چیز دیگریست. سگ ها و گربه ها از یکدیگر متنفر نیستند بلکه آنها دو طبیعت و سرشت متفاوت از یکدیگر دارند.
 
مراقبت های بعد از عمل حیوانات خانگی
دکتر کارول آزبورن که از مطرح ترین دامپزشکان امریکا می باشد در این باره اذعان می دارد: "مراقبت های بعد از عمل در حیوانات خانگی بسته به سن حیوان و شرایط او متفاوت است همچنین نوع عمل جراحی که انجام داده نیز بسیار حائز اهمیت است." دکتر آزبورن در ادامه می گوید:"به هر حال تا 12 الی 24 ساعت پس از جراحی خوابالودگی و گیجی حیوان عادی است و در واقع همین امر هم موجب استراحت بیشتر آنها و تسریع در بهبودی می گردد!"
 
آیا سگ و گربه ها هم کر و لال می شوند ؟
گاهی ممکن است به دنبال عفونت گوش و یا ضربه ای به گوش شنوایی خود را از دست بدهند. و در نهایت اگر چه بسیار نادر است اما برخی از سگ ها و گربه ها ممکن است از بدو تولد شنوایی خود را به طور کامل از دست داده باشند و یا شنوایی ضعیفی داشته باشند که به آن ناشنوایی مادرزادی می گویند.
 
نکاتی برای تشخیص و نحوۀ پیشگیری از دیابت در حیوانات خانگی
دیابت نیز مانند بسیاری از بیماری های دیگر در سنین بالاتر – عموماً بالای 6 یا 7 سال – و در حیوانات خانگی مسن رخ می دهد. علائم دیابت در حیوانات نیز همانند انسان است بارزترین آنها عبارت است از: • کاهش وزن • تغییراتی در اشتها • تکرر ادرار
 
انتخاب نور مناسب برای آکواریوم
شاید در گذشته نور آکواریوم زیاد مورد توجه قرار نمی گرفت اما امروزه به خوبی می دانیم که نور و روشنایی آکواریوم نقش مهمی در مجموع سیستم آکواریوم دارد. چرا نور آکواریوم مهم است ؟ اولین علت آن می تواند این باشد که با وجود روشنایی علاقمندان می توانند به تماشای ماهی های آکواریوم بپردازند. اما در مرتبۀ بالاتر و مهم تر، نور مناسب آکواریوم انرژی لازم برای فتوسنتز گیاهان و جانداران آکواریوم را فراهم می کند. به عنوان منبع اصلی نور، روشنایی آکواریوم برای موجودات زندۀ آکواریوم مثل
 
انتخاب فضای مناسب برای نگهداری از خرگوش در داخل خانه
نگه داشتنِ خرگوش در داخل خانه از بسیاری جهات بهتر از نگهداری در لانه ای در حیاط است؛ چرا که به این ترتیب نه تنها او را از سرما و گرمای بیرون و یا حیوانات دیگر حفظ کرده اید بلکه با حضورِ او در داخل خانه این احساس که او هم عضوی از خانواده است بیشتر شکل می گیرد چرا که تعاملات ارتباطی بیشتری هم با یکدیگر خواهید داشت. راههای متعددی برای نگهداری خرگوش در داخل خانه وجود دارد مثل استفاده از دیوارهای محصورکنندۀ مخصوص توله سگ ها، قفس های مخصوص خرگوش ها و یا نگهداری در یک اتاق که برای خرگوش امن باشد.
 
مراقبت از حیوانات خانگی در فصل سرما
هوای سرد و زمستانی می تواند برای حیوان شما دردسرساز باشد بنابراین برای حفظ سلامت حیوانتان در طول زمستان بهتر است نکات گفته شده در زیر را رعایت کنید. 1. حیوانتان را در داخل خانه نگه دارید. به خصوص وقتی دمای هوا خیلی کاهش می یابد سگ ها را برای قدم زنی بیرون نبرید.
 
Copyright © 2016 - 2022 ITPet.net