معرفی هیولای هیلا
هیولای هیلا که نوشتار آن به صورت Gila monster است اما هیلا تلفظ می شود گونه ای از مارمولک های زهرآلود بومی در منطقۀ جنوب غربی امریکا و شمال مکزیک است. طول بدن این حیوان خطرناک و سمی به حدود 50 – 60 سانتیمتر می رسد و دمی پهن و کوتاه دارد. بدن آنها به صورت نقاط سایه روشن به رنگ کرم / زرد / صورتی و مشکی است.
 
علائم و نشانه های استرس در گربه
گربه ها حیوانات حساسی هستند و تشخیص این که گربۀ شما استرسی است می تواند سخت باشد. رفتار آنها خیلی آرام و تدریجی عوض می شود و ممکن است شما این رفتار آنها را از سر شیطنتشان ببینید. به خصوص گربه های بومی در پنهان کردن علائم و نشانه های استرس – و یا حتی درد – بسیار مهارت دارد این در آنها امری ذاتی است. درست همانند انسان ها، دلایل زیادی برای اینکه چرا گربه ها دچار استرس می شوند وجود دارد. استرس در واقع واکنش اولیه به یک تهدید خارجی است و بسیار مهم است که شما عامل استرس را تشخیص داده و تا آنجا که می توانید آن را برای دوست کوچولویتان تقلیل دهید.
 
کبوترها چگونه مسیریابی می کنند ؟
کبوترهای خانگی به قدرت شگفت انگیزشان در یافتن مسیر بازگشت به خانه از سرزمینی به سرزمین دیگر و مسیریابی های پیچیده مشهور هستند. در واقع آنها چنان در این کار مهارت دارند که 2000 سال پیش از آنها به عنوان شیوه ای امن و مطمئن برای ارتباطاتشان و ارسال نامه های سری استفاده می کردند.
 
اگر سگ ها قادر به استشمام سرطان در انسان هستند چرا در غربالگری از آنها استفاده نمی شود؟
سگ هایی که آموزش دیده اند قادر به بو کشیدن سلول های سرطانی در بدن انسان هستند و تاکنون ثابت شده که با دقت بالایی هم این کار را انجام می دهند تا جایی که برای بسیاری این سؤال مطرح می شود که اگر سگ ها تا این حد در بویایی خوب و دقیق عمل می کنند پس چرا در غربالگری سرطان از آنها استفاده نمی شود؟ یک جواب کوتاه می تواند این باشد که : شاید سگ ها در بو کشیدن عملیات امدادی و یافتن افراد زیر آوار بسیار خوب عمل کنند اما بو کشیدن هزاران هزار نمونۀ سلولی که تعدادی از آنها فقط سرطانی هستند کاری چالش برانگیز است. علاوه بر این، کارشناسان معتقدند که آموزش این سگ ها بسیار زمان بر است و باز هم علیرغم اینهمه زمان گذاشتن و آمادگی ممکن است حیوان خسته باشد و یا روز سختی داشته باشد و در تشخیص اشتباه کند.
 
لزوم بیمۀ حیوانات خانگی
برای هر کسی که حیوان خانگی دارد احتمالاً پیش آمده که سگ یا گربه اش بیمار شده یا چیزی خورده که نمی بایست و یا با شکستگی دست و پا مواجه شده و باید به کلینیک های دامپزشکی مراجعه کند. مراجعه به دامپزشکی ، ویزیت ، معاینات ، و انجام آزمایشات هم هزینه های سنگین در بر دارد. در حالی که بیمه می تواند از هزینه ها بکاهد اما در عین حال خود هم یک هزینۀ مازاد است. اما آیا بیمۀ حیوانات خانگی مفید است؟
 
قابل هضم بودن کرم های خوراکی برای غذای حیوانات خانگی
تا دهه ها قبل از اینکه از کرم های خوراکی به عنوان مواد اولیه در غذای سگ و گربۀ خانگی استفاده شود، به عنوان غذای پرندگان، دو زیستان، خزندگان و غیره استفاده می شدند. اما امروزه استفاده از آنها به عنوان منبع غنی پروتئین و چربی در غذای سگ و گربه امری بدیع و جدید است. اطلاعات پیرامون ارزش غذایی کرم ها در غذای سگ و گربه محدود اما رو به رشد است.
 
بررسی حرکات گربه برای درمان آسیب‌های نخاعی
محققان موسسه فناوری جورجیا در مطالعه اخیرشان اظهار کردند بررسی حرکات گربه ممکن است به آن‌ها در اطلاع رسانی و درمان آسیب نخاعی کمک کند.
 
در برخورد اول با یک سگ خانگی چگونه رفتار کنم؟
حتماً برای شما هم پیش آمده که یک سگ خانگی بانمک را دیده اید و دلتان خواسته که به او دست بزنید؛ اما بهتر است بدانید برخی سگ ها با دیدن افراد جدید استرسی می شوند. بنابراین خوب است که شیوۀ درست تعامل با سگ خانگی را یاد بگیریم تا در عین آرامشِ حیوان با او ارتباط برقرار کنیم. سگ ها هر کدام اخلاق و خصوصیات رفتاری خودشان را دارند و در تعامل با افراد هر کدام شیوۀ خاص خودشان را جلوه می دهند. درست همانند انسان ها، بعضی سگ ها برونگرا و برخی دیگر خجالتی و مضطرب هستند.
 
تغییرات ظاهری و رفتاری حیوانات خانگی در سنین بالا
همچنان که حیوان خانگی تان پا به سن می گذارد تغییراتی در او بروز می کند. از تغییرات ظاهری مثل خاکستری شدن و از دست دادن شادابی موها گرفته تا کاهش شنوایی ، دید ضعیف و کاهش تحرک و فعالیت و ابتلا به بیماری ها. به هرحال حیوانات خانگی یک شبه پیر نمی شوند و این روالی تدریجی و آهسته است. در حالی که برخی تغییرات از اهمیت بیشتری برخوردار هستند مهم است که شما از بروز این تغییرات پیش از آنکه اتفاق بیفتد آگاه باشید.
 
گربه‌ها شما را این شکلی می‌بینند
گربه‌ها موجودات بامزه‌ای هستند که با حرکات و رفتار خود، به سادگی توجه انسان‌ها را به خود جلب می‌کنند. در این گزارش قصد داریم به شما بگوییم دنیا از دید این موجودات چگونه است و آنها محیط پیرامون خود را چگونه می‌بینند.
 
چند نشانه که به شما می گوید گربه تان عاشق شماست
معمولاً گربه ها را به عنوان موجوداتی مستقل و مغرور می شناسند که 16 ساعت در روز را خواب هستند. اما اگر زبان بدن این حیوان دوستداشتنی را بشناسید متوجه خواهید شد که او هم دارد به شما ابراز عشق و علاقه می کند منتها به زبان خودش! 1. ارتباط چشمی معمولاً برقراری ارتباط چشمی (نگاه خیره) با گربه برای آنها تهدیدآمیز تلقی می شود بنابراین اگر به شما خیره می شوند پس در مورد شما احساس خوبی دارد. و اگر چشمک ملایمی هم زد یعنی واقعا شما را دوست دارد.
 
آیا سگ ها نیاز به جفتگیری ندارند و با عقیم سازی می توانند زندگی کنند؟
سوالی که ذهن برخی سرپرستان سگ خانگی را درگیر می کند این است که آیا واقعاً سگ من نیاز به جفت گیری ندارد؟ به هر حال همۀ موجودات زنده حق تولید مثل دارند اما آیا سگ خانگی وقتی این حق از او گرفته می شود می تواند بدون مشکلی به زندگی ادامه دهد یا....؟ خب بایستی گفت در حالی که می توان این حق را از آنها نگرفت اما حیوان شما قطعاً می تواند بدون جفت گیری زندگی کند! در واقع عقیم سازی
 
واکسن های مورد نیاز برای گربۀ مسن
ابتدا بهتر است بدانیم که چه سنی برای گربه ها سالخورده تلقی می شود. بر طبق نظر انجمن کارشناسان و متخصصان گربه امریکا، وقتی گربه به سن 10 سالگی می رسد مسن تلقی می شود . در این سن نشانه های پیری در گربه بروز می کند. متخصصان بر این باورند که "سن" تنها فاکتوری نیست که در رابطه با مسألۀ واکسن زدن گربه های مسن بایستی در نظر گرفت. دکتر Glenn Olah می گوید: "این که واکسن بزنیم یا خیر بستگی به ارزیابی مسائلی مثل مزایا یا ریسک عوارض واکسن برای حیوانمان دارد."
 
آیا برای عقیم کردن سگم دیگر دیر شده است؟
تصمیم برای زمان عقیم سازی سگی که کاملاً بالغ است – و یا حتی در سنین میانسالی خود هست – امری است که با مشورت دامپزشک می توانید در مورد آن تصمیم بگیرید اماهیچ دلیل علمی و پزشکی وجود ندارد که سگ بالغ و مسن را نباید عقیم کرد. از آنجائیکه سگ ها در هر سنی ممکن است مبتلا به سرطان شوند حتی سگ سالخورده را هم بهتر است عقیم کنیم. به عبارت دیگر، مادامیکه سگ شما آنقدر سالم هست که عمل جراحی و بیهوشی برای او خطرناک نباشد، هیچ سگی برای عقیم سازی پیر نیست! البته با پیشرفت علم و تکنولوژی و استفاده از داروهای بیهوشی سالم تر، عقیم سازی در هر سنی برای اغلب سگ ها ایمن است.
 
چرا گربه ام گاز می گیرد ؟
حتما برای شما هم سوال است که "چرا وقتی گربه ام را نوازش می کنم دستم را گاز می گیرد؟" در حالی که جای مورد علاقۀ گربه تان را نوازش می کنید او نیز در ابرها سیر می کند که ناگهان همه چیز عوض می شود و خودتان را می بینید که به جای دندان های او بر روی دستتان خیره ماندید..!
 
یازده عنصر طبیعی برای دور نگه داشتن کک ها
قطعا برای شما خوشایند نیست که سگتان و خانه تان توسط کک ها آلوده شود. اما شما نگران استفاده از مواد شیمیایی و سموم هستید. خوشبختانه شما مجبور نیستید بین سگ خود و استفاده از سموم شیمیایی یکی را انتخاب کنید.
 
واکسن های مورد نیاز برای سگ های مسن
سگ بالای 7 سال معمولاً مسن محسوب می شود. این در واقع آغاز مرحله ای از زندگیست که روند پیری کم کم نمایان می شود و بر روی ارگان های بدن تأثیر می گذارد. همۀ ما خوب می دانیم که واکسن ها از حیوانات در مقابل بیماری ها محافظت می کنند. بیماری هایی که شاید تا چند سال پیش رایج بودند اکنون کمتر دیده می شوند. البته این بدین معنی نیست که سگ شما باید برای تمام بیماری ها تا آخر عمر واکسینه شود. در مجموع دو گروه واکسیناسیون هست: واکسن های اصلی و غیر اصلی یا اختیاری .
 
آیا گربه ها وفادار هستند؟
آیا گربه ها هم مانند سگ ها وفادار هستند؟ مشکل از همین مقایسه آغاز می شود. آن کتاب معروف "زنان ونوسی مردان مریخی" را به خاطر می آورید؟ همین مسأله در مورد سگ و گربه هم صدق می کند؛ آنها با هم تفاوت دارند! گربۀ خانگی از خانوادۀ گربه سانان (شیر، ببر، پلنگ، گربه های وحشی) است و سگ خانگی از خانوادۀ سگ سانان (گرگ و کایوت و..). بنابراین از آنجاییکه از دو دسته و خانوادۀ متفاوت هستند ویژگی ها و خصوصیات رفتاری آنها نیز متفاوت است.
 
آموزش سخنگو کردن طوطی
بسیاری از طوطی ها عاشق تقلید کلمات هستند. آموزش طوطی برای سخنگو شدن ممکن است کمی زمان بر باشد اما نتیجه ای شیرین دارد! 1. قفس طوطی باید در مرکز خانه باشد. طوطی باید با شما و افراد خانواده در ارتباط باشد بنابراین می بایست قفس او را در جایی بگذارید که همه را ببیند. هر چه بیشتر با او ارتباط بگیرید اجتماعی تر می شود. هر چه لغات بیشتری از اطراف خود بشنود احتمال تکرار کلماتش هم بیشتر می شود. همچنان که از کنار قفسش رد می شوید با او دیالوگ داشته باشید مثلا بگویید "سلام.. چیکارا می کنی خوشگلم؟ حالت خوبه.." طوطی بسیار اجتماعی است و از اینکه با او در تعامل باشید خوشحال و با شما صمیمی تر می شود.
 
گران ترین نژادهای گربه
گربه ها در زمرۀ محبوب ترین حیوانات خانگی قرار دارند و سرپرستان آنها نیز عاشقانه برای حیوان محبوبشان هزینه می کنند. سایت حیوانات خانگی Americanproducts.org در گزارشی اذعان داشت که مجموع هزینه های سرپرستان حیوانات خانگی در سال 2017 میلادی 69.4 میلیارد دلار بوده است؛ که 29.7 میلیارد دلار برای غذا ، 14.9 میلیارد برای لوازم و درمان های خانگی ، 16.6 میلیارد دلار برای مراقبت های دامپزشکی ، و 8 میلیارد دلار برای سایر خدمات و خریدهای مورد نیاز بوده است. گربه ها پس از سگ دومین حیوان محبوب در خانواده های امریکایی شناخته شده اند. برخی افراد بیشتر تمایل دارند تا از نژادهای کمیاب تر نگهداری کنند. در این مقاله شما را با چند تا از گران ترین نژادهای گربه آشنا می کنیم.
 
تغذیۀ همستر نوزاد تا بزرگسال
ممکن است برای کسانی که همستر دارند شرایطی پیش آید که با همستر نوزادی مواجه شوند که مادر از بین رفته یا همستر مادر نوزادش را پس می زند و قبول نمی کند تا از او مراقبت کند. باید بدانید که چنین شرایطی آسان نیست و یک مراقبت 24 ساعته در پیش دارید. معمولاً نوزاد همستر زیر 8 روز که بدون مادر باشد به ندرت زنده می ماند اما لازم است که شما سعی خودتان را بکنید چون نتیجۀ آن شیرین خواهد بود! نکات زیر را بهتر است رعایت کنید: همستر نوزاد زیر 2 هفته را با پودر شیر لاکتول که فرمولاسیون جایگزین شیر مادر است تغذیه کنید و با استفاده از سرنگ هر نیم ساعت دو قطره به او بدهید. وقتی نوزاد به 2 هفتگی خود رسید به 3 قطره آن را افزایش دهید. پس از 2 هفتگی تغذیه با شیر را در هر ساعت به نصف یک میلی لیتر برسانید.
 
غذای خشک حیوانات خانگی با محیط زیست سازگارتر است
بر طبق آخرین تحقیقات به عمل آمده توسط محققین برزیلی غذای تر سگ و گربه بسیار بیشتر از غذای خشک آنها بر روی محیط زیست و گرم تر شدن زمین اثر دارد. دانشمندان بر روی انواع غذای تر و خشک حیوانات خانگی (سگ و گربه) تحقیق کردند و تأثیر مواد اولیۀ آنها بر روی محیط زیست را از نظر مواردی همچون انتشار گازهای گلخانه ای، مقدار مصرف آب و خاک، آلودگی های شیمیایی ناشی از فضولات حیوان مورد بررسی قرار دادند. نتیجۀ تحقیقات نشان می داد که غذای تر بیشترین تأثیر منفی را از نظر تمامی جوانبِ مورد بررسی بر روی محیط زیست دارد، غذای خشک کمترین تأثیر و غذای خانگی بین این دو قرار دارد.
 
بیماری های رایج حیوانات خانگی در فصل زمستان
زمستان و فصل سرما در راه است و بایستی بیشتر مراقب دوستان کوچولوی پشمالو در برابر بیماری های این فصل باشیم. حیوانات خانگی نیز همچون انسان ها نبایستی مدت طولانی در معرض هوای خیلی سرد قرار بگیرند. در زمستان نیاز نیست که به طور مرتب و روتین موهای سگ خانگی خود را کوتاه کنید چرا که این پوشش از آنها در مقابل سرما محافظت می کند. از آنجائیکه زمین در فصل زمستان سردتر می شود بستر و جای خواب آنها را لازم است گرم تر و پوشیده تر کنید.
 
چطور نمدی شدن موی گربه مان را برطرف کنیم ؟
برطرف کردن موی نمدی شدۀ گربه به معنی شانه زدن، تراشیدن و کوتاه کردن بخشی از موهای گربه است که به حالت نمدی درآمده و در هم تنیده شده است. موهای نمدی نه تنها بر روی ظاهر گربه تأثیر می گذارد بلکه برای خود حیوان هم آزار دهنده و مزاحم است. بهتر است بدانید که برطرف کردن موی نمدی شده نه برای شما و نه برای گربه تان تجربۀ جالبی نیست که از آن لذت ببرید بنابراین باید بسیار صبر و حوصله کنید و زمان بگذارید.
 
مراقبت از حیوان خانگی در فصول سرد سال
هوا سرد و پاییزی شده و در برخی مناطق کشور فصل های پاییز و زمستان بسیار سردتر است بنابراین لازم است برای مراقبت بهتر از حیوان خانگی تان در فصل سرد سال نکاتی را رعایت کنید. در اینجا به ذکر چند نکته اشاره کردیم که با هم مطالعه می کنیم.
 
تأثیر روابط انسان و حیوانات بر روی سلامت روحی
دوران کرونا به ما یاد داد که چقدر بودن در کنار عزیزانمان مهم است؛ بسیاری در همین دوران به خاطر دور بودن از عزیزانشان با سرپرستی یک حیوان خانگی جای خالی نزدیکانشان را تا حدودی پر کردند. در مطالعه ای که صورت گرفته حیوان خانگی در شرایط استرس زا فشار خون را کاهش می دهد ، منجر به بهبود سلامت قلب می گردد و در مجموع نیاز فرد به دکتر را کاهش می دهد.
 
استفاده از تکنولوژی برای یافتن حیوان خانگی
برای سرپرست حیوان خانگی شاید هیچ چیزی استرس زاتر از فرار ناگهانی و دویدن و دور شدن حیوانش نباشد. بسیاری از ما این لحظۀ پر اضطراب را تجربه کرده ایم. طبق آمار جهانی، سالانه 10 میلیون حیوان خانگی گم می شوند. اما خوشبختانه ابزار دیجیتال جدید به کمک ما آمده و یافتن حیوانات گمشده را آسان ساخته است.
 
گربه را از پس گردن نگیرید!
بسیاری افراد من جمله برخی کارشناسان و دامپزشکان تصور می کنند گرفتن گربه از پوست پس گردن برای مهار کردن حیوان مشکلی ندارد.
 
چطور حیوان استرسی مان را آرام کنیم ؟
حیوانات هم گاهاً همانند انسان استرسی و عصبی می شوند. آرام کردن حیوان استرسی و رفع عامل استرس زا اهمیت زیادی دارد. در این مقاله چند شیوه برای آن آورده ایم که در ادامه می خوانیم.
 
نگه داری از غذای تر گربه
غذایی که به خوبی نگه داری نشود، طولانی مدت و در معرض هوا بماند و یا از تاریخ مصرف آن بگذرد برای سلامت حیوان شما خطرناک و مضر است. غذاهای تر بایستی زودتر به مصرف بروند برای نگهداری طولانی تر آنها راههایی هست که در اینجا برای شما عنوان می کنیم.
 
کاربرد مکمل کراتین در خوراک حیوانات اهلی و خانگی
کراتین، یک پروتئین ساختاری و بسیار مهم است که در ساختار بدنی بسیاری از موجودات زنده یافت می‌شود. امروزه از کراتین مونوهیدرات در تغذیه ورزشکاران، تولید مکمل های دام و طیور و مکمل های عضله ساز در اسب و حیوانات خانگی زیاد استفاده می شود.
 
آموزش سخنگو کردن مرغ مینا
یکی از رایج ترین دغدغه های صاحبان مرغ مینا این است که چگونه با پرندۀ خود کار کنند تا زود به حرف زدن بیفتد.
 
انواع طعم دهنده ها در غذای ماهی
آزمایشات حسی خوراک(شامل بررسی توصیفی و کیفیت خوراک به همراه نحوه مصرف) نظیر خوشخوراکی، ارزش رجحانی، طعم، آروما، بافت و طعم خوراک توسط انسان و وسایل پیشرفته الکترونیکی قابل انجام است.
 
5 راه برای تشویق گربه تان به آب خوردن
گربه ها معمولاً تمایلی به نوشیدن آب ندارند و خیلی کم آب می خورند اما علیرغم این بی تمایل بودن به نوشیدن آب بدن آنها نیاز دارد که هیدراته باشد. طبق اظهارات دکتر فاکس دامپزشک "گربه ها مستعد بیماری های کلیوی، یبوست و مجاری ادراری هستند و در صورتی که بدن آنها را هیدراته نگه داریم در واقع از ابتلای آنها به بیماری کمک کرده ایم." با چند راهکار ساده می توانید آنها را تشویق به نوشیدن بیشتر کنید.
 
آیا سگ نژاد داگو آرژانتینو مناسب خانواده است ؟
اگر چه هدف اولیه از پرورش سگ های داگو آرژانتینو شکار و مبارزه بوده اما امروزه بخاطر رنگ سفیدشان و همچنین بدن عضلانی و قوی شان بسیار پر طرفدار هستند. اما آیا این نژاد از سگ ها آنقدر رفتاری مهربان ، صمیمی و دوستانه دارند که بتوان آنها را یکی از اعضای خانواده دانست. می توان گفت اگر سگ های داگو آرژانتینو با پشتکار و صبوری کافی آموزش ببینند از سگ های خوب خانواده می شوند
 
نشانه های سالخوردگی در حیوان خانگی
پیر شدن حیوان خانگی و دیدن نشانه های آن در دوست پشمالوی عزیزمان می تواند دردناک باشد. اینکه دیگر مثل سابق سرحال نیستند و حتی توان انجام برخی کارها را ندارند. اما برای شما به عنوان سرپرست حیوان مهم است که به این نشانه ها دقت کنید و سریع تر شناسایی کنید.
 
هرگز این مواد اولیه را در غذای سگتان نگنجانید !
شاید تصور عموم بر این است که سگ ها توانایی خوردن و هضم کردن همه مواد غذایی را دارند اما این واقعیت ندارد. قطعاً برای شما هم پیش آمده که دوست دارید از غذای خود ب سگتان هم بدهید به هر حال غذا خوردن با عزیزان لذتبخش است؛ اما باید از این کار خودداری کنید چرا که بدن سگ شما نمی تواند همانند بدن یک انسان غذا را هضم کند. بلکه برعکس از مواد غذایی مخصوص سگ ها در غذایشان استفاده کنید تا سلامت آنها را ارتقا داده و از بیماری ها جلوگیری کرده باشید.
 
چگونه ارتباطی صمیمانه بین کودک خود و حیوان خانگی مان ایجاد کنیم ؟
شاید دیدن روابط صمیمانه میان یک کودک نوپا و حیوان خانگی زیباترین قابی باشد که می توان دید. برای ایجاد این رابطۀ نزدیک اما راهی طولانی و پر مراقبت لازم است! چرا که در ابتدای حضور نوزاد در خانه ، حیوان خانگی شما پر از حس کنجکاوی نسبت به این فرد غریبه است. کارشناسان توصیه می کنند ملاقات اولیۀ نوزاد با حیوان خانگی بسیار مهم است. در ابتدا یک معارفۀ ساده از نوزاد به حیوانتان در حالی که نوزاد را در دست گرفته اید و به سگتان اجازه می دهید تا او را بو کند کافیست. اکثر کارشناسان توصیه می کنند که
 
غذاهای مشترک انسان و حیوانات با پایۀ حشرات
در حالی که بندپایان در فرهنگ غذایی مکزیک بسیار به چشم می خورند اکنون فارم های پرورش حشرات دیده می شوند که مخصوص غذای انسان و حیوانات خانگی و انواع مکمل هاست. در زمینۀ غذای حیوانات خانگی آیتم ها بسیار متنوع هستند و از انواع تشویقی ها و مکمل هایی با پروتئین بالا برای سگ تا کرم های خشک رایج و متداول وجود دارد که برای ماهی ها و پرندگان و خزندگان استفاده می شود. اما عمدۀ تولیدات فارم Insect Nutrition برای مصارف انسانی است . به گفتۀ مدیر فروش این کمپانی تقاضا برای محصولات غذایی با پایۀ حشرات در هر دو بخش غذای حیوانات خانگی و انسانی در حال افزایش است.
 
لیسیدن کف پنجه نشانه ای هشدار دهنده برای سرپرستان سگ ها
سرپرستان سگ های خانگی در این روزهای گرم سال بایستی خوب مراقب سگشان باشند. اگر سگی کف پنجۀ خود را مرتباً لیس می زند می تواند نشانۀ سوختگی باشد. کارشناسان توصیه می کنند در روزهای گرم تابستان دمای اسفالت، شن و ماسۀ کنار دریا و یا پیاده روهای بتنی بسیار گرم و برای پنجۀ سگ غیر قابل تحمل می شود و حتی یک پیاده روی کوتاه ممکن است منجر به سوزاندن کف پنجۀ آنها گردد. بنابراین اگر مشاهده کردید که
 
نکات طلایی برای مراقبت از حیوان خانگی در تابستان
روزهای گرم سال در راه هستند و برخی از سرپرستان سگ های خانگی به خاطر گرما قدم زنی به همراه حیوانشان را از برنامۀ روزانه خود حذف می کنند. دامپزشکان در این زمینه می گویند:"به خاطر داشته باشید که حیوانات همانند انسان عرق نمی کنند بنابراین بهتر است صبح زود یا اواخر شب که هوا بهتر است برای پیاده روی بروید."
 
کوری در سگ ها و گربه ها
ممکن است برای برخی از سرپرستان حیوانات خانگی پیش آید که ببینند حیوانشان عجیب و غریب رفتار می کند به اشیا و لوازم پیرامون برخورد می کند و برای پیدا کردن غذایش تقلا می کند. تمامی این رفتارها می تواند نشانۀ نابینا شدن حیوان باشد که علل بسیاری دارد. دلایل کوری ناگهانی حیوان
 
چند مدل نحوۀ خواب گربه و تفسیر آن
آیا تابحال به انواع حالت هایی که گربۀ شما می خوابد دقت کرده اید؟ آیا به این فکر کردید که شاید هر کدام معنای خاصی بدهد و به حال و روحیۀ او مرتبط باشد؟ خب ما در اینجا چند مدل از حالت های مختلف خواب گربه را به همراه تعبیر آن برای شما آورده ایم تا دوست کوچولویتان را بهتر بشناسید.
 
چگونه بدون مسواک زدن دندان های گربه خانگی مان را تمیز کنیم؟
همۀ سرپرستان گربه ها دوست دارند که حیوانشان شاد، سلامت و خوش بو باشد. گربۀ خانگی شما تقریباً قادر است تمام کارهای خود را انجام بدهد به جز مسواک زدن دندان هایش! بنابراین این وظیفۀ شماست که به عنوان سرپرست او مراقب سلامتش باشید. اما متاسفانه مسواک زدن برای برخی آسان نیست بنابراین بهتر است جایگزینی مفید برای آن پیدا کنید.
 
Copyright © 2016 - 2023 ITPet.net