اگر سگ ها قادر به استشمام سرطان در انسان هستند چرا در غربالگری از آنها استفاده نمی شود؟
سگ هایی که آموزش دیده اند قادر به بو کشیدن سلول های سرطانی در بدن انسان هستند و تاکنون ثابت شده که با دقت بالایی هم این کار را انجام می دهند تا جایی که برای بسیاری این سؤال مطرح می شود که اگر سگ ها تا این حد در بویایی خوب و دقیق عمل می کنند پس چرا در غربالگری سرطان از آنها استفاده نمی شود؟ یک جواب کوتاه می تواند این باشد که : شاید سگ ها در بو کشیدن عملیات امدادی و یافتن افراد زیر آوار بسیار خوب عمل کنند اما بو کشیدن هزاران هزار نمونۀ سلولی که تعدادی از آنها فقط سرطانی هستند کاری چالش برانگیز است. علاوه بر این، کارشناسان معتقدند که آموزش این سگ ها بسیار زمان بر است و باز هم علیرغم اینهمه زمان گذاشتن و آمادگی ممکن است حیوان خسته باشد و یا روز سختی داشته باشد و در تشخیص اشتباه کند.
 
برآورد فروش آنلاین محصولات حیوانات خانگی به 30.7 میلیارد دلار می رسد
مریلند / ایالات متحد – بر طبق آخرین داده ها خرید اینترنتی محصولات حیوانات خانگی و سفارشات آنلاین رو به افزایش است و خرید حضوری از فروشگاهها با اندکی کاهش مواجه شده است. بر طبق این گزارشات، فروش آنلاین محصولات حیوانات خانگی در سال 2022 میلادی 30.7 میلیارد دلار برآورد شده که در مقایسه با سال 2017 میلادی 16 درصد افزایش داشته
 
کبوترها چگونه مسیریابی می کنند ؟
کبوترهای خانگی به قدرت شگفت انگیزشان در یافتن مسیر بازگشت به خانه از سرزمینی به سرزمین دیگر و مسیریابی های پیچیده مشهور هستند. در واقع آنها چنان در این کار مهارت دارند که 2000 سال پیش از آنها به عنوان شیوه ای امن و مطمئن برای ارتباطاتشان و ارسال نامه های سری استفاده می کردند.
 
عکسی از سگ گله گیر افتاده در میان گوسفندان که جهانی شد!
عکس سگی که در میان گله گوسفندان گیر افتاده است باعث شهرت جهانی وی شده است.
 
لزوم بیمۀ حیوانات خانگی
برای هر کسی که حیوان خانگی دارد احتمالاً پیش آمده که سگ یا گربه اش بیمار شده یا چیزی خورده که نمی بایست و یا با شکستگی دست و پا مواجه شده و باید به کلینیک های دامپزشکی مراجعه کند. مراجعه به دامپزشکی ، ویزیت ، معاینات ، و انجام آزمایشات هم هزینه های سنگین در بر دارد. در حالی که بیمه می تواند از هزینه ها بکاهد اما در عین حال خود هم یک هزینۀ مازاد است. اما آیا بیمۀ حیوانات خانگی مفید است؟
 
قابل هضم بودن کرم های خوراکی برای غذای حیوانات خانگی
تا دهه ها قبل از اینکه از کرم های خوراکی به عنوان مواد اولیه در غذای سگ و گربۀ خانگی استفاده شود، به عنوان غذای پرندگان، دو زیستان، خزندگان و غیره استفاده می شدند. اما امروزه استفاده از آنها به عنوان منبع غنی پروتئین و چربی در غذای سگ و گربه امری بدیع و جدید است. اطلاعات پیرامون ارزش غذایی کرم ها در غذای سگ و گربه محدود اما رو به رشد است.
 
حکم دادگاه برای یک سگ آزار در سرعین
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل یک سگ آزار در سرعین را به نگهداری از سگ های بلاصاحب محکوم کرد.
 
در برخورد اول با یک سگ خانگی چگونه رفتار کنم؟
حتماً برای شما هم پیش آمده که یک سگ خانگی بانمک را دیده اید و دلتان خواسته که به او دست بزنید؛ اما بهتر است بدانید برخی سگ ها با دیدن افراد جدید استرسی می شوند. بنابراین خوب است که شیوۀ درست تعامل با سگ خانگی را یاد بگیریم تا در عین آرامشِ حیوان با او ارتباط برقرار کنیم. سگ ها هر کدام اخلاق و خصوصیات رفتاری خودشان را دارند و در تعامل با افراد هر کدام شیوۀ خاص خودشان را جلوه می دهند. درست همانند انسان ها، بعضی سگ ها برونگرا و برخی دیگر خجالتی و مضطرب هستند.
 
سگ‌ها تنها این کار را با دُم خود انجام نمی‌دهند!
دم ها اشکال، قدرت ها و اندازه های مختلفی دارند. دم بلند و ضخیم کانگورو به عنوان پای سوم عمل می کند. دم کرکی خرگوش برای برقراری ارتباط با خرگوش های دیگر استفاده می شود. دم طناب مانند اسب آبی مدفوع آنها را دور می کند.
 
قرارداد دو میلیارد تومانی شهرداری تبریز برای عقیم‌سازی و نگهداشت سگ‌های بلاصاحب
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از عقد قرارداد دو میلیاردی تومانی در سال‌جاری برای استفاده از خدمات پناهگاه پردیس حیوانات و کلینیک دامپزشکی وت خبر داد.
 
تغییرات ظاهری و رفتاری حیوانات خانگی در سنین بالا
همچنان که حیوان خانگی تان پا به سن می گذارد تغییراتی در او بروز می کند. از تغییرات ظاهری مثل خاکستری شدن و از دست دادن شادابی موها گرفته تا کاهش شنوایی ، دید ضعیف و کاهش تحرک و فعالیت و ابتلا به بیماری ها. به هرحال حیوانات خانگی یک شبه پیر نمی شوند و این روالی تدریجی و آهسته است. در حالی که برخی تغییرات از اهمیت بیشتری برخوردار هستند مهم است که شما از بروز این تغییرات پیش از آنکه اتفاق بیفتد آگاه باشید.
 
سگی که اشتباهاً به عربستان سعودی پرواز کرد!
سگ یک خانوادۀ امریکایی به جای این که به نزد خانواده اش در نشویل ایالت تنسی امریکا فرستاده شود سر از عربستان سعودی درآورد! سگ 5 ساله به نام "بلوبل" که به خانواده ای در لندن تعلق داشت بنا بود که برای زندگی به همراه خانواده اش
 
آیا سگ ها نیاز به جفتگیری ندارند و با عقیم سازی می توانند زندگی کنند؟
سوالی که ذهن برخی سرپرستان سگ خانگی را درگیر می کند این است که آیا واقعاً سگ من نیاز به جفت گیری ندارد؟ به هر حال همۀ موجودات زنده حق تولید مثل دارند اما آیا سگ خانگی وقتی این حق از او گرفته می شود می تواند بدون مشکلی به زندگی ادامه دهد یا....؟ خب بایستی گفت در حالی که می توان این حق را از آنها نگرفت اما حیوان شما قطعاً می تواند بدون جفت گیری زندگی کند! در واقع عقیم سازی
 
آیا برای عقیم کردن سگم دیگر دیر شده است؟
تصمیم برای زمان عقیم سازی سگی که کاملاً بالغ است – و یا حتی در سنین میانسالی خود هست – امری است که با مشورت دامپزشک می توانید در مورد آن تصمیم بگیرید اماهیچ دلیل علمی و پزشکی وجود ندارد که سگ بالغ و مسن را نباید عقیم کرد. از آنجائیکه سگ ها در هر سنی ممکن است مبتلا به سرطان شوند حتی سگ سالخورده را هم بهتر است عقیم کنیم. به عبارت دیگر، مادامیکه سگ شما آنقدر سالم هست که عمل جراحی و بیهوشی برای او خطرناک نباشد، هیچ سگی برای عقیم سازی پیر نیست! البته با پیشرفت علم و تکنولوژی و استفاده از داروهای بیهوشی سالم تر، عقیم سازی در هر سنی برای اغلب سگ ها ایمن است.
 
بازگشت سگ گمشده به خانواده اش پس از 7 سال !
Jazzy سگ گمشده که حالا 12 سال دارد، وقتی 5 ساله بود به دنبال ترس و وحشت از سر و صدای آتش بازی ها از خانۀ خود در تگزاس فرار کرد و صاحبش دیگر نتوانست او را پیدا کند. هنوز هم برای همه معماست که او چگونه سر از فلوریدا درآورده است. اوایل ماه جاری حامیان حیوانات ایالت اورنج کاونتی گزارشی از پیدا شدن سگی در اطراف هتلی در فلوریدا یافتند. آنها سگی را یافتند که گویی از آرتروز رنج می برد و به سختی قادر به راه رفتن بود اما فوق العاده شیرین و آرام بود. مأموران پناهگاه با خود فکر کردند یافتن خانواده برای این مورد به خاطر مسائل مربوط به بیماری اش می تواند سخت باشد؛ اما این نگرانی چندان طولی نکشید.
 
یازده عنصر طبیعی برای دور نگه داشتن کک ها
قطعا برای شما خوشایند نیست که سگتان و خانه تان توسط کک ها آلوده شود. اما شما نگران استفاده از مواد شیمیایی و سموم هستید. خوشبختانه شما مجبور نیستید بین سگ خود و استفاده از سموم شیمیایی یکی را انتخاب کنید.
 
واکسن های مورد نیاز برای سگ های مسن
سگ بالای 7 سال معمولاً مسن محسوب می شود. این در واقع آغاز مرحله ای از زندگیست که روند پیری کم کم نمایان می شود و بر روی ارگان های بدن تأثیر می گذارد. همۀ ما خوب می دانیم که واکسن ها از حیوانات در مقابل بیماری ها محافظت می کنند. بیماری هایی که شاید تا چند سال پیش رایج بودند اکنون کمتر دیده می شوند. البته این بدین معنی نیست که سگ شما باید برای تمام بیماری ها تا آخر عمر واکسینه شود. در مجموع دو گروه واکسیناسیون هست: واکسن های اصلی و غیر اصلی یا اختیاری .
 
غذای خشک حیوانات خانگی با محیط زیست سازگارتر است
بر طبق آخرین تحقیقات به عمل آمده توسط محققین برزیلی غذای تر سگ و گربه بسیار بیشتر از غذای خشک آنها بر روی محیط زیست و گرم تر شدن زمین اثر دارد. دانشمندان بر روی انواع غذای تر و خشک حیوانات خانگی (سگ و گربه) تحقیق کردند و تأثیر مواد اولیۀ آنها بر روی محیط زیست را از نظر مواردی همچون انتشار گازهای گلخانه ای، مقدار مصرف آب و خاک، آلودگی های شیمیایی ناشی از فضولات حیوان مورد بررسی قرار دادند. نتیجۀ تحقیقات نشان می داد که غذای تر بیشترین تأثیر منفی را از نظر تمامی جوانبِ مورد بررسی بر روی محیط زیست دارد، غذای خشک کمترین تأثیر و غذای خانگی بین این دو قرار دارد.
 
بیش از چهار هزار قلاده سگ در زنجان علیه بیماری هاری واکسینه شدند
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: چهار هزارو ۲۵ قلاده سگ صاحب‌دار علیه از ابتدای سال جاری تاکنون علیه بیماری هاری در این استان واکسینه شدند.
 
بیماری های رایج حیوانات خانگی در فصل زمستان
زمستان و فصل سرما در راه است و بایستی بیشتر مراقب دوستان کوچولوی پشمالو در برابر بیماری های این فصل باشیم. حیوانات خانگی نیز همچون انسان ها نبایستی مدت طولانی در معرض هوای خیلی سرد قرار بگیرند. در زمستان نیاز نیست که به طور مرتب و روتین موهای سگ خانگی خود را کوتاه کنید چرا که این پوشش از آنها در مقابل سرما محافظت می کند. از آنجائیکه زمین در فصل زمستان سردتر می شود بستر و جای خواب آنها را لازم است گرم تر و پوشیده تر کنید.
 
۴۳۰۰ قلاده سگ در کهگیلویه و بویراحمد واکسینه شدند
یاسوج- معاون سلامت دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار هزار و ۳۰۰ قلاده سگ در این استان واکسینه شده است.
 
مراقبت از حیوان خانگی در فصول سرد سال
هوا سرد و پاییزی شده و در برخی مناطق کشور فصل های پاییز و زمستان بسیار سردتر است بنابراین لازم است برای مراقبت بهتر از حیوان خانگی تان در فصل سرد سال نکاتی را رعایت کنید. در اینجا به ذکر چند نکته اشاره کردیم که با هم مطالعه می کنیم.
 
تأثیر روابط انسان و حیوانات بر روی سلامت روحی
دوران کرونا به ما یاد داد که چقدر بودن در کنار عزیزانمان مهم است؛ بسیاری در همین دوران به خاطر دور بودن از عزیزانشان با سرپرستی یک حیوان خانگی جای خالی نزدیکانشان را تا حدودی پر کردند. در مطالعه ای که صورت گرفته حیوان خانگی در شرایط استرس زا فشار خون را کاهش می دهد ، منجر به بهبود سلامت قلب می گردد و در مجموع نیاز فرد به دکتر را کاهش می دهد.
 
نجات یک قلاده گرگ و سگ از عمق پنج متری گودالی در شهرستان ازنا
رئیس اداره حفاظت محیط زیست ازنا از نجات نجات یک قلاده گرگ و یک قلاده سگ از عمق پنج متری گودالی در شهرستان ازنا خبر داد .
 
استفاده از تکنولوژی برای یافتن حیوان خانگی
برای سرپرست حیوان خانگی شاید هیچ چیزی استرس زاتر از فرار ناگهانی و دویدن و دور شدن حیوانش نباشد. بسیاری از ما این لحظۀ پر اضطراب را تجربه کرده ایم. طبق آمار جهانی، سالانه 10 میلیون حیوان خانگی گم می شوند. اما خوشبختانه ابزار دیجیتال جدید به کمک ما آمده و یافتن حیوانات گمشده را آسان ساخته است.
 
عقیم‌سازی بیش از یک هزار قلاده سگ بی‌صاحب در اردبیل
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اردبیل گفت: در ۷ ماهه ابتدای سال‌جاری بیش از یک هزار قلاده سگ بلاصاحب بلاصاحب از سطح شهر اردبیل جمع‌آوری و عقیم شده است.
 
سگ من عضو خانواده من است
حتما شما هم از هر کسی که تابحال سگی داشته شنیده اید که می گوید "سگ من خیلی بالاتر از یک حیوان خانگی برایم ارزش دارد
 
چگونه زبان حیوانات را بفهمم؟
حیوانات نیز مانند انسان ها از بدن خود برای برقراری ارتباط استفاده می کنند.
 
مواد غذایی مورد نیاز برای سگ سالخورده
در وهلۀ اول بهتر است سن سالخوردگی در سگ را بدانیم. دکتر دینا کریستل ریکت مدیر "مرکز پت تک میسوری" که یک مرکز مشاورۀ تغذیۀ حیوانات خانگی است در این خصوص اظهار می دارد: "در واقع این که سگ شما سالخورده محسوب می شود یا خیر به نژاد و سایز او بستگی دارد. سگ های کوچک در سنین 10 – 12 سالگی َسالخورده محسوب می شوند؛ در حالیکه سگ های نژاد بزرگ در حدود 6 سالگی ! اما به طور کل دامپزشکان 8 سالگی را برای سن سالخوردگی سگ در نظر می گیرند."
 
چرا گاهی سگم از من فرار می کند ؟
اگر چه سگ خانگی تان عاشق شماست اما گاهی دوست دارد از شما دور شود. در برخی سگ ها این اتفاق بیشتر رخ می دهد. البته شاید او تنها تا دو خانه آن طرف تر برود اما باز هم این کار می تواند برای او خطرناک باشد.
 
فاصلۀ میان وعده های غذایی می تواند منجر به طول عمر سگ شما شود
حتی یک لحظه هم فکر نکنید که ساعت بیولوژیکی بدن سگ ها مسألۀ جدی نیست. رعایت فواصل غذایی و نخوردن در بین وعده های غذایی می تواند چند سال به عمر حیوان خانگی شما اضافه کند!
 
حتما قبل از ترک خانه سگ خود را نوازش کنید!
حتماً شما هم به عنوان سرپرست از اینکه حیوانتان را تنها در خانه رها کنید متنفرید به همین نسبت سگ شما هم از اینکه تنها در خانه بماند ناراحت می شود. اما طبق مطالعات اخیر که توسط محققین و دانشمندان دانشگاهی ایتالیا صورت گرفته چنانچه قبل از رفتن، سگ خانگی تان را اندکی نوازش کنید این جدایی برای او راحت تر خواهد بود
 
آیا سگ نژاد داگو آرژانتینو مناسب خانواده است ؟
اگر چه هدف اولیه از پرورش سگ های داگو آرژانتینو شکار و مبارزه بوده اما امروزه بخاطر رنگ سفیدشان و همچنین بدن عضلانی و قوی شان بسیار پر طرفدار هستند. اما آیا این نژاد از سگ ها آنقدر رفتاری مهربان ، صمیمی و دوستانه دارند که بتوان آنها را یکی از اعضای خانواده دانست. می توان گفت اگر سگ های داگو آرژانتینو با پشتکار و صبوری کافی آموزش ببینند از سگ های خوب خانواده می شوند
 
نشانه های سالخوردگی در حیوان خانگی
پیر شدن حیوان خانگی و دیدن نشانه های آن در دوست پشمالوی عزیزمان می تواند دردناک باشد. اینکه دیگر مثل سابق سرحال نیستند و حتی توان انجام برخی کارها را ندارند. اما برای شما به عنوان سرپرست حیوان مهم است که به این نشانه ها دقت کنید و سریع تر شناسایی کنید.
 
خرید و فروش سگ ممنوع شد
این روزها برخی حامی‌نماها، سگ‌های بدون‌صاحب را از مراکز نگهداری یا افرادی که تمایل به واگذاری دارند،گرفته و میلیونی می‌فروشند.یا با استفاده از واژگانی چون«واگذاری‌ رایگان» یا «کمک به درمان حیوانات» شهروندان را طعمه کرده و ازطریق مختلف از آنها مبالغی را دریافت می‌کنند و سودهای گزافی به‌جیب‌ می‌زنند.
 
کارهایی که در زمان اسهال حیوان خانگی باید انجام داد
اسهال اتفاقی است که برای حیوان خانگی رخ می دهد اما علت ، طول مدت و درجۀ شدت آن متفاوت است. بنابراین هر چقدر که شما به عنوان سرپرست حیوانتان از آن بیشتر بدانید می توانید بهتر آن را کنترل و به رفع مشکل حیوانتان کمک کنید. اسهال علت های مختلفی دارد ؛
 
یک کمپانی اقدام به کشف DNA سگ هایی کرده که صاحبین آنها در برداشتن مدفوع حیوانشان اهمال می ورزند!
یک کمپانی در تنسی امریکا از کشف DNA سگ ها برای یافتن و جریمه کردن صاحبین بی مبالات آنها که مدفوع حیوانشان را در خیابان و اماکن عمومی رها می کنند و برنمی دارند استفاده می کند. این کمپانی که Pooprints نام دارد
 
هرگز این مواد اولیه را در غذای سگتان نگنجانید !
شاید تصور عموم بر این است که سگ ها توانایی خوردن و هضم کردن همه مواد غذایی را دارند اما این واقعیت ندارد. قطعاً برای شما هم پیش آمده که دوست دارید از غذای خود ب سگتان هم بدهید به هر حال غذا خوردن با عزیزان لذتبخش است؛ اما باید از این کار خودداری کنید چرا که بدن سگ شما نمی تواند همانند بدن یک انسان غذا را هضم کند. بلکه برعکس از مواد غذایی مخصوص سگ ها در غذایشان استفاده کنید تا سلامت آنها را ارتقا داده و از بیماری ها جلوگیری کرده باشید.
 
گشت و گذار در پارک محلی موجب کور شدن سگ خانگی شد!
خانوم "لوری برنز" ساکن شهر کالاباساس کالیفرنیا به دنبال نابینا شدن سگش پس از گردش در پارک، به همشهری های خود از نا امنی پارک های محلی هشدار داد. او می گوید: "صبح در پارک محلی به همراه سگ خود قدم میزدم که ناگهان متوجه شدم
 
چگونه ارتباطی صمیمانه بین کودک خود و حیوان خانگی مان ایجاد کنیم ؟
شاید دیدن روابط صمیمانه میان یک کودک نوپا و حیوان خانگی زیباترین قابی باشد که می توان دید. برای ایجاد این رابطۀ نزدیک اما راهی طولانی و پر مراقبت لازم است! چرا که در ابتدای حضور نوزاد در خانه ، حیوان خانگی شما پر از حس کنجکاوی نسبت به این فرد غریبه است. کارشناسان توصیه می کنند ملاقات اولیۀ نوزاد با حیوان خانگی بسیار مهم است. در ابتدا یک معارفۀ ساده از نوزاد به حیوانتان در حالی که نوزاد را در دست گرفته اید و به سگتان اجازه می دهید تا او را بو کند کافیست. اکثر کارشناسان توصیه می کنند که
 
طرح آزمایشی منچستر برای سوار کردن سگ های خانگی در مترو
در یک طرح آزمایشی 3 ماهه متروی منچستر اجازۀ ورود سگ های خانگی به همراه صاحبانشان را می دهد. هر فرد مجاز است تا دو سگ را با خود سوار مترو کند اما سرپرست سگ مسئولیت رفتار سگش را به عهده خواهد داشت ؛ باید آنها را از صندلی مسافران دور نگه دارد و هر گونه کثیف کاری سگش را تمیز کند.
 
یک زن پس از اصلاح سگش 4 ماه به اشتباه با سگی دیگر زندگی کرد!
زنی به اسم ردیت در اوایل بهار سگ کراس ژرمن - نیوفانلند خود به نام "اِمی" را برای پیرایش موهایش می برد؛ اما پس از اصلاح هنگامی که به خانه برمی گردد با رفتارهای عجیب و غریب او مواجه می شود. ردیت می گوید: "پیش خودم تصور کردم شاید بخاطر استرس ناشی از پیرایش موهایش این رفتار را دارد و به زودی درست می شود. اما او پرخاشگر شد. وقتی می خواستم به او غذا بدهم دست من را گاز می گرفت و یا با خانواده ام که پیش از این به خوبی با آنها آشنا بود غریبی می کرد! "
 
تزریق واکسن هاری برای بیش از ۶ هزار قلاده سگ
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی همدان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۶ هزار و۶۲۶ قلاده سگ واکسن هاری تزریق شده است.
 
۲هزار و ۵۰۰ قلاده سگ صاحبدار علیه بیماری هاری واکسینه شدند
امید جمشیدی از واکسینه شدن ۲ هزار و ۵۰۰ سگ صاحبدار علیه بیماری هاری در این استان خبر داد.
 
Copyright © 2016 - 2023 ITPet.net