وقتی سگی شکلات می خورد چه اتفاقی می افتد؟
شاید شکلات یک خوردنی خوشمزه و اجتناب ناپذیر برای شما باشد اما این خوراکی به هیچ عنوان نباید در دسترس سگ شما قرار بگیرد. برای درک بهتر میزان خطرناک بودن این خوردنی و بهترین راهکار مناسب در چنین شرایطی ما در این مقاله برای شما رهنمودهایی آورده ایم. شاید روزی زندگی سگ شما را نجات دهد.
 
روز جهانی عقیم سازی و اهمیت آن
روز جهانی عقیم سازی یک تلاش جهانی از سوی سازمان های حامی حقوق حیوانات برای کنترل جمعیت آنها و کمک به حفظ سلامت آنهاست.
 
چگونه در نزاع سگ ها مداخله کنیم ؟
شاید برای شما هم پیش آمده که شاهد درگیری و نزاع میان دو سگ بوده اید و دلتان می خواسته که به نوعی مانع گردید اما نمی دانستید چگونه؟ اصلاً آیا راهی وجود دارد تا مانع دعوای آنها شد؟
 
بازگشت شیرین سگ خانگی به صاحبش پس از خراب شدن خانه در طوفان
جمعه شب بود و Bruce و Ona Dunlap در منزل خود داشتند به اخبار شبانگاهی و هشداری که در رابطه با طوفان میداد گوش می کردند که ناگهان برق خانه قطع شد.
 
فهرست داروهای انسانی مضر برای حیوانات خانگی
مرکز اورژانس مسمومیت های دامپزشکی آمریکای شمالی فهرست مهمترین داروهای انسانی مضر برای حیوانات خانگی را که سبب بیشترین تماس با این مرکز شده است به شرح زیر است :
 
یک سازمان غیر انتفاعی واکسن رایگان در اختیار حیوانات بی خانمان قرار می دهد
Joshua Jablonski مؤسس مرکز Hidden paws Network می گوید: "نیازی نیست یک مولتی میلیونر باشید تا بتوانید قدمی در این راه بردارید. هر کسی می تواند کمک کننده باشد. ما در این مرکز چکاپ، واکسیناسیون رایگان، و غذا و پتو برای شب های سرد ارائه می دهیم
 
آیا حیوانات خانگی هم به کرونا مبتلا می شوند ؟
در بحبوحۀ شیوع ویروس کرونا یا COVID-19، مردم سعی دارند نه تنها از خود بلکه از حیوانات خانگی شان هم محافظت کنند.
 
روزگار دیدنی حیوانات در سرمای زمستان
روزگار دیدنی حیوانات در سرمای زمستان
 
موافقت دولت با واردات غذای سگ و گربه
روز سه شنبه 29 بهمن 98 هیات وزیران با پیشنهاد وزارت اقتصاد (گمرک) با ترخیص کالاهای گروه 4 (کالاهای مصرفی و لوکس و غیرضرور) که سال 97 به واسطه تلاطم ارزی وارداتشان به کشور ممنوع شده بود، موافقت کرد.
 
سگ نژاد تازی ایرانی به نام "Ponzi" برندۀ مسابقۀ سگ های خانگی سال 2019
در 14 دسامبر 2019 میلادی 10 سگ خانگی منتخب از هر نژاد به مرحلۀ نهایی مسابقۀ AKC National Owner-Handled Series یا به اختصار NOHS رسیدند و پس از یک رقابت فشرده، جایزۀ بهترین سگ خانگی به یک سگ سالوکی یا همان تازی ایرانی به نام Ponzi رسید که توسط دکتر Caroline Colie بزرگ و نگهداری می شود.
 
حیوانات را در برف گرسنه نگذارید
روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان،از مردم استان خواست در حین لذت از حس دلپذیر برف، حیوانات و پرندگان را فراموش نکنند.
 
برترین و محبوب ترین نژاد سگ ها در سال 2019
گوگل بیشترین جستجو برای نژاد سگ ها در سال 2019 میلادی را اعلام کرده است؛ جالب است بدانید که ضمن آنکه برخی از این نژادها مثل گلدن رتریور قابل پیش بینی بودند که در این لیست باشند، اما حضور برخی دیگر مانند سگ نژاد کین کورسو واقعاً شگفت آور بود!
 
میزان فعالیت و بازیگوشی توله سگ های خانگی
پیاده روی و داشتن فعالیت و ورجه وورجۀ تولۀ خانگی تان می تواند منجر به یک زندگی شاد و سرحال در کنار یکدیگر گردد. فرقی نمی کند که تولۀ شما یک گریت دین غول پیکر باشد یا یک یورک شایر تریر کوچولو، به هر حال او هر روز به فعالیت و پیاده روی نیاز دارد.
 
چرا سگ ها قبل از مدفوع کردن روی چمن می چرخند؟
بیشتر صاحبین سگ ها وقتی منتظر سگ خود می مانند تا بر روی چمن دستشویی کند متعجب(و احتمالاً کم تحمل)می گردند؛چرا که حیوانشان به جای اینکه فوری جایی مناسب برای کار شمارۀ 2 پیدا کند،قبل از چمباتمه زدن بایستی تشریفات چرخیدن را انجام دهد.
 
۱۳۰۰ قلاده سگ در شهربابک واکسینه شدند
به گفته رئیس شبکه دامپزشکی شهربابک از ابتدای سال جاری تاکنون یکهزار و ۳۰۰ قلاده سگ علیه بیماری هاری با کمک بخش خصوصی واکسینه شده اند.
 
23 کاری که انجام می دهید و سگ شما از آن متنفر است!
شما از چیزی لذت می برید و فکر می کنید که سگ شما هم از آن لذت می برد. شما از غذایی خوشتان می آید و فکر می کنید که سگ شما هم همان غذا را به اندازه شما دوست دارد.
 
۳۰۰ قلاده سگ در سنندج انگل‌زدایی و عقیم‌سازی شد
رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج گفت: از زمان راه اندازی مرکز کنترل جمعیت سگ‌های آزاد در این شهر، ۳۰۰ قلاده سگ بلاصاحب واکسناسیون، انگل زدایی، عقیم سازی و پلاک کوبی شدند.
 
نقاهتگاه حیوانات در حکیمیه
گزارشی از سرپناه حامد بلوری برای موجودات زبان بسته با 2 وعده غذا،واکسیناسیون و خدمات درمانی پناهگاه و نقاهتگاه حیوانات خیابانی به همت یکی از جوانان امدادگر حیوانات برای حمایت از موجودات مصدوم و معلول در محله حکیمیه راه‌اندازی شده است.
 
محل نگهداری سگهای بی پناه، با نصب داربست و چادر مسقف شد
شهردار اردبیل گفت: در ادامه پیگیری و بررسی وضعیت پناهگاه سگ های بی پناه شهر اردبیل، این مکان با نصب داربست و چادر مسقف شد.
 
مطالعه بر روی سن سگ ها و تأثیر آن بر روی افزایش طول عمر آنها و صاحبینشان
در "پروژۀ تحقیقاتی بر روی طول عمر سگ ها" 40 محقق و دانشمند بر روی 75 هزار سگ تحقیق و مطالعه انجام داده اند و این تحقیقات هیچ گونه آسیبی به حیوان وارد نمی آورد. در واقع محققین در حال یافتن روش هایی برای افزایش طول عمر و سلامت سگ ها و صاحبین آنها هستند.
 
روش وزارت بهداشت برای کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از تغییر عنوان سگ ولگرد به سگ بی‌پناه در دستورالعمل‌های این وزارتخانه و استفاده از روش‌های جدید برای کاهش تعداد سگ‌های ولگرد در مناطق شهری می‌گوید.
 
انجمن حمایت از حیوانات در سقز تشکیل شد
انجمن حمایت از حیوانات با عنوان ئاژا برای جلوگیری از حیوان آزاری و ایجاد پناهگاه و تامین مواد خوراکی برای حیوانات در سقز تشکیل شد.
 
در صورت یافتن حیوان خانگی گمشده چه باید کرد
تصور کنید سگ یا گربۀ خانگی را پیدا می کنید که صاحبش را گم کرده و در شرایطی است که به کمک نیاز دارد.
 
حمایت از حیوانات و پرندگان بی سرپناه را در سرمای زمستانی فراموش نکنیم
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی طی پیامی مردم را به حمایت از حیوانات و پرندگان بی سرپناه در سرمای زمستانی فراخواند.
 
سرماخوردگی در حیوانات خانگی
سرماخوردگی از شما به حیوانتان سرایت نمی کند اما آنها هم سرماخوردگی مخصوص خودشان را دارند!
 
سگی عالی رتبه با آموزش نکات کلیدی به دانشجویان پزشکی ارتش
تازه ترین عضو دانشگاه نظامی علوم بهداشتی (USUHS) لبخندی گشاده بر لب دارد و عاشق اینست که پشت گوش هایش را بخارانند.
 
گفت‌وگو با حیوانات به مدد هوش مصنوعی
هوش مصنوعی به ما در رمزگشایی زبان‌های باستانی کمک کرده است و اکنون محققان سرگرم استفاده از همان روش برای کمک به درک زبان حیوانات خانگی هستند. محققان معتقدند که در دهه آینده می‌توان با حیوانات خانگی خود گفت‌وگو کرد.
 
۸۵۰ سگ ولگرد در قزوین جمع‌آوری شدند
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین از طرح جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در شهر خبر داد و گفت: از ابتدایی سال جاری تاکنون ۸۵۰ قلاده سگ در قزوین جمع‌آوری‌ شده است.
 
سگ رباتیک «تامبات»بهترین همدم برای سالمندان
سگ رباتیک تامبات یکی از برترین همیاران برای سالمندان است که درست مثل یک دوست صمیمی برای افراد عمل می کند و می تواند ارتباطی موثر با انسانها داشته باشد.
 
ایمن نگه‌داشتن حیوان خانگی
خانه شما پر از چیزهایی است که ممکن است به حیوان خانگی‌ آسیب بزند.
 
چرا سگ شما تا دستشویی هم دنبال شما می آید؟
بر روی مبل راحتی نشسته اید سگتان هم درست جلوی پای شما نشسته است. از جا بلند می شوید، او هم بلند می شود! تعجبی ندارد می فهمید که وقت "پیاده روی روزانه" است و شما می دانید که سگتان همیشه آماده است تا با شما به پیاده روی برود. شما صاف به طرف آشپزخانه می روید، او هم صاف به طرف آشپزخانه می آید! که خب البته باز هم تعجبی ندارد چون می دانید که او چقدر عاشق جاییست که غذا هست.
 
تلاش آتش نشانان شیرازی برای نجات جان یک سگ از اعماق چاه
با تلاش تیم امداد حیات وحش سگی که بر اثر نبود حفاظ در اطراف چاه حفاری شده در یک ساختمان نیمه کاره سقوط کرده بود، نجات یافت.
 
سگ‌های «رباتیک» به پلیس کمک می‌کنند
پلیس ایالتی ماساچوست برای نخستین‌بار از سگ‌های رباتیکی که توسط شرکت بوستون داینامیکس ساخته شده، استفاده کرد.
 
۷۵۰ قلاده سگ در مهاباد علیه بیماری هاری واکسینه شدند
سرپرست شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: در قالب طرح‌های مایه‌کوبی دام در این شهرستان، ۷۵۰ قلاده سگ در مناطق روستایی علیه بیماری هاری واکسینه شدند.
 
دوش گرفتن سگ در میانه موج گرما
سگی در ساحل سنت کیلدا در استرالیا در میانه موج گرمایی که ایالت ویکتوریا در جنوب شرق این کشور در برگرفته‌است، زیر دوش خودش را خنگ می‌کند.
 
تحویل۸۰ قلاده سگ بی‌صاحب به حامیان حیوانات در تهران
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از تحویل ٨٠ قلاده سگ بدون صاحب به حامیان حیوانات برای رهاسازی خبر داد.
 
چگونه بدون درد ناخن سگ خانگی مان را بگیریم؟
یکی از پُر استرس ترین لحظات برای صاحبین سگ های خانگی ناخن چینی است. شما چگونه ناخن چینی را برای سگتان به لحظاتی آسوده و بدون دغدغه مبدل می سازید؟ در واقع راههایی برای رسیدن به این آرامش وجود دارد که برای شما در زیر عنوان کرده ایم.
 
عملیات آتش‌نشانی تهران برای نجات سگی که در چاه ۱۲ متری افتاد
آتش‌نشانان یک قلاده سگ را که به دلیل نبود حفاظ به عمق چاهی ۱۲ متری در کوهسار سقوط کرده بودند، نجات دادند.
 
شخصیت سگ‌ها هم مانند انسان‌ها تغییر می‌کند
سگ‌ها نیز مانند ما دارای شخصیت خاص خود هستند و حتی از چیزی که ما تصور می‌کنیم پیچیده‌تر هستند و شخصیت‌شان متأثر از تغییر شخصیت صاحبانشان تغییر می‌کند.
 
آیا باید اخم سگ‌ها را باور کنیم؟
بر اساس یک بررسی اولیه که توسط دانشمندان انگلیسی انجام شده، سگ‌های خانگی ممکن است از حالات چهره خود در تلاش برای برقراری ارتباط با انسان‌ها استفاده کنند.
 
تکنولوژی امیکس گامی برای درمان سرطان در سگ‌
امروزه تکنولوژی امیکس در انسان به صورت گسترده‌ای جهت تشخیص و درمان سرطان و همچنین تعیین پیش‌آگهی و تخمین میزان بقای بیماران مبتلا مورد استفاده قرار می‌گیرد. همزمان و همگام با مطالعات انجام گرفته در انسان، مطالعات مشابهی در مقیاس کمتر در سگ انجام شده است.
 
استرس خواب شبانه سگ‌ها را نیز بر هم می‌زند
یک مطالعه جدید که بر روی سگ‌ها انجام شده نشان می‌دهد که این حیوانات نیز مانند انسان‌ها در صورت تجربه کردن یک روز پر از استرس،دچار اختلال در خواب شبانه می‌شوند.
 
Copyright © 2016 - 2020 ITPet.net